اخبار

چرا بیت کوین و ارزهای دیجیتال در حال سقوط هستند (نکته: این فدرال رزرو است)

بیت کوین بیش از 40 درصد از بالاترین رکورد خود در پی اشاره های فدرال رزرو مبنی بر اینکه ممکن است نرخ بهره را برای مبارزه با تورم فزاینده افزایش دهد، کاهش یافته است.

بر اساس صورتجلسه فدرال رزرو از نشست دسامبر خود، “انتظارات برای کاهش تطبیق سیاست ها به طور قابل توجهی در میان شرکت کنندگان تغییر کرده است” و افزایش نرخ ممکن است زودتر از آنچه انتظار می رفت رخ دهد.

در این صورتجلسه آمده بود:

شرکت کنندگان به طور کلی خاطرنشان کردند که با توجه به چشم انداز فردی آنها برای اقتصاد، بازار کار و تورم، ممکن است افزایش نرخ وجوه فدرال زودتر یا با سرعتی سریعتر از آنچه شرکت کنندگان قبلاً پیش بینی می کردند ضروری باشد.

برخی از شرکت‌کنندگان همچنین خاطرنشان کردند که می‌تواند نسبتاً زود پس از شروع افزایش نرخ وجوه فدرال، کاهش اندازه ترازنامه فدرال رزرو را آغاز کند. برخی از شرکت کنندگان قضاوت کردند که احتمالاً موضع سیاست آتی کمتر انطباق‌پذیر لازم است و کمیته باید تعهدی قوی برای رسیدگی به فشارهای تورمی بالا ارائه دهد.

همانطور که یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل سابق BitMEX آرتور هیز بیان کرد، “چاپگر پول دیگر BRRR نمی رود”.

هیز می‌گوید بر اساس احتمال افزایش نرخ‌های بهره که به جریان‌های نقدی آتی آسیب می‌زند، سیاست فدرال رزرو «راه‌اندازی برای کاهش شدید» است و اضافه می‌کند که او فکر می‌کند که سفته‌بازان و سرمایه‌گذاران مجبور خواهند شد «دارای ارزهای دیجیتال خود را به شدت کاهش دهند».

من شک ندارم که با کاهش شدید قیمت ها، دست های الماس وفادار به انباشته شدن ادامه خواهند داد. با این حال، در کوتاه‌مدت، این پودر خشک نمی‌تواند از سقوط فاجعه‌بار قیمت‌ها در حاشیه جلوگیری کند.»

در سوی دیگر، برخی تحلیلگران خاطرنشان می کنند که بازارها تمایل دارند واکنش تاخیری به افزایش نرخ های فدرال رزرو نشان دهند و سقوط قریب الوقوع بازار ارزهای دیجیتال و سهام ممکن است تا مدتی پس از افزایش اولیه نرخ ها واقعیت نداشته باشد.

به عنوان کهنه کار رمزنگاری analayst اردن لیندسی از JCL سرمایه می گوید:

«افزایش نرخ‌ها و انقباض کمی برای مدتی باعث سقوط بازار سهام نمی‌شود.

دور گذشته به ترتیب 4 و 2 سال طول کشید. این چهار سال پس از شروع چرخه افزایش نرخ و دو سال پس از QT [تقویت کمی]…

انتظار می‌رود که در زمان افزایش قیمت، نوسان داشته باشد، اما بازارها برای مدتی پس از آن به ریسک ادامه خواهند داد.»

اگر لیندزی درست می گوید، افزایش نرخ بهره در سال 2022 ممکن است احتمال اوج چرخه در فصل بهار را که بسیاری از تحلیلگران دیگر برای مدت طولانی پیش بینی می کردند، نفی کند. با این حال، در حال حاضر، بیت کوین هنوز در یک روند نزولی قرار دارد و بیشتر آلت کوین ها بیش از 50 درصد از بالاترین سطح خود پایین آمده اند.

کایل دیویس، یکی از بنیانگذاران صندوق سرمایه گذاری رمزنگاری میلیارد دلاری Three Arrows Capital، نیز به دلیل تهدید بیت کوین به شکستن 40000 دلار، کنار گذاشته شده است.

من سه هفته مدیتیشن کردم، توییتر نبودم، فقط دعا کردم. من آینده رو دیده ام. و شامل مرگ بیت کوین نمی شود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا