اخبار

گزارش شده است که کاخ سفید در حال برنامه ریزی مقررات رمزنگاری به عنوان موضوع “امنیت ملی” است

طبق گزارش ها، دولت بایدن در حال برنامه ریزی یک فرمان اجرایی گسترده با هدف صنعت کریپتو است.

بر اساس گزارشی از Barron’s، رئیس جمهور بایدن یادداشتی را صادر خواهد کرد که به برخی از نهادهای دولتی برای تحقیق و ایجاد یک چارچوب نظارتی برای رمزارزها، توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) و استیبل کوین‌ها محول می‌کند.

یک منبع آگاه گفت:

“این برای نگاه جامع به دارایی های دیجیتال و ایجاد مجموعه ای از سیاست ها طراحی شده است که به آنچه دولت در تلاش است در این فضا انجام دهد انسجام می بخشد.”

منبع بارون گفت که تمرکز بر “هماهنگ کردن” مقررات در مقیاس جهانی برای ایجاد هماهنگی بین کشورهایی که همه موضع‌گیری‌های متفاوتی در این بخش دارند، وجود دارد.

نهادهای دولتی که انتظار می رود در این امر دخیل باشند عبارتند از: وزارت امور خارجه، وزارت خزانه داری، شورای مشاوران اقتصادی، شورای اقتصاد ملی و شورای امنیت ملی کاخ سفید.

گزارش بارون پس از مجموعه‌ای از شایعات در هفته‌های گذشته درباره اقدام کاخ سفید برای تنظیم مقررات ارزهای دیجیتال منتشر شد. هفته گذشته، بلومبرگ گزارش داد که دولت بایدن قصد دارد در ماه آینده “استراتژی کل دولت” را در مورد دارایی های دیجیتال منتشر کند.

در همین حال، این دستورالعمل همچنین سازمان‌های دیگر را ملزم می‌کند که نقش‌هایی را برای همه از وزارت امور خارجه تا وزارت بازرگانی تعیین کنند. برخی از این وظایف تضمین می‌کنند که ایالات متحده همچنان رقابتی باقی می‌ماند، زیرا جهان به طور فزاینده‌ای دارایی‌های دیجیتال را می‌پذیرد.

مردم هشدار دادند که طرح دولت، از جمله دستورالعمل‌های موجود در دستور، می‌تواند قبل از نهایی شدن بیشتر اصلاح شود.»

فدرال رزرو همچنین هفته گذشته گزارش کاملی را در مورد جوانب مثبت و منفی پول دیجیتال و ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) منتشر کرد. بانک مرکزی موضع مستقیمی در مورد CBDC ها اتخاذ نکرد، اما به طور کلی دیدگاهی باز در مورد پیامدهای آنها داشت.

به این ترتیب، [یک CBDC] می‌تواند پایه‌ای مطمئن برای نوآوری‌های بخش خصوصی برای برآوردن نیازها و تقاضاهای فعلی و آتی برای خدمات پرداخت فراهم کند. همه گزینه‌های پول دیجیتال خصوصی، از جمله استیبل کوین‌ها و سایر ارزهای دیجیتال، نیازمند مکانیسم‌هایی برای کاهش ریسک نقدینگی و ریسک اعتباری هستند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا