ارز دیجیتال و کریپتو

ویوز (Waves) چیست؟ پروتکل تبادل غیر متمرکز پیشگام

بررسی پلتفرم ویوز (Waves)

در این مقاله به بررسی پلتفرم ویوز (Waves) پرداخته شده و ویژگی‌های متنوع این پلتفرم از قبیل ساخت‌ توکن‌های سفارشی، قراردادهای هوشمند و الگوریتم اجماع به همراه کیف پول‌های آن و ….. بررسی شده است.

ویوز (Waves) چیست؟

در ابتدا ویوز (Waves) برای ساده سازی روند توکن سازی دارایی و انتقال رمزنگاری و انتقال فیات ایجاد شده است ، پلتفرم بلاک چین این پلتفرم برای حمایت از قراردادهای هوشمند و توسعه dApp توسعه یافته است. Waves ارزی است که برای ضرب رمزها ، پردازش معاملات و پاداش دادن به ماینرها در این اکوسیستم استفاده می شود.

از زمان تأسیس ، Waves یک هدف واحد در ذهن داشت : اتخاذ انبوه فناوری های بلاکچین. برای دستیابی به این هدف ، آن را بر تجربه کاربر و ایجاد روابط با نهادهای قدیمی در بخش دولتی و خصوصی متمرکز کرده است.

همانطور که خواهید دید ، ویوز یکی از رهبران رمزنگاری میباشد و همچنان ، با معرفی فناوری هایی مانند اولین مبادلات غیرمتمرکز (DEX) و ایجاد مشارکت های متعدد با موسسات قدیمی در زمانی که دیگر پروژه ها از روند خودشون خارج شده بودند ، در دنیای ارز رمزنگاری شده بوجود اومد.

براساس سایت ویوز، این پلتفرم برای سه گروه از افراد مناسب است و امکانات ویژه‌ای در اختیار هر دسته قرار می‌دهد:

• توسعه‌دهندگان: وجود ویژگی‌های نظیر ظرفیت پذیرش بالای شبکه، تأخیر زمانی کم و کارمزد‌های پایین تراکنش

• تریدرها: امکان ذخیره امن دارایی در کلاینت سبک‌ و در عین حال مبادله‌ سریع آن‌ها در صرافی‌های غیرمتمرکز تعبیه شده

• سازمان‌ها: امکان ارائه توکن بلاک چین مخصوص برای آغاز یک کسب‌وکار از تأمین مالی جمعی گرفته تا رای‌گیری و برنامه‌های وفاداری مشتریان

سازنده ویوز کیست؟

ویوز (Waves) در سال 2016 توسط فیزیکدان نظری اوکراینی ، ساشا ایوانف تاسیس شد. پیش از ساخت Waves ، ایوانف یکی از بنیانگذاران پلت فرم فیات به رمزنگاری Coinmat بود. او همچنین به شدت درگیر توسعه بلاکچین NXT (NXT) بود ، که در مقاله سفید Waves به عنوان الهام اصلی در پشت بستر بلاک چین این پلتفرم ذکر شد.

ایوانف متوجه نقص اساسی ارزهای رمزپایه و بلاکچین شد: در واقع سهولت پذیرش آن ها. به گفته وی ، این موضوع دو برابر است. اول اینکه ، تجربه کاربری افراد در خرید ، معامله و ذخیره ارزهای رمزپایه بسیار گیج کننده است. در نتیجه ، یادگیری نحوه خرید ، معامله و ذخیره ارز رمزنگاری شده معمولاً شامل یک منحنی یادگیری شیب دار است و اساساً رمزنگاری را برای یک فرد معمولی کمتر خوشایند می کند.

مسئله دوم این است که موسسات قدیمی نسبت به بلاک چین های غیرمتمرکز و منبع باز بدبین هستند . بسیاری مفهوم مواردی مانند دفتر توزیع شده را به جای سود عملیاتی ، به عنوان یک خطر امنیتی در نظر می گیرند.

برای بدتر کردن شرایط ، افرادی که تصمیم به تصمیم گیری در مورد ادغام یا عدم راه حل های بلاکچین در تجارتشان دارند ، می توانند در درک فناوری زیربنایی با مشکل جدی روبرو شوند و باعث شوند آن را به طور کامل کنار بگذارند.

این پلتفرم برای چه چیزی ساخته شده است؟

ویوز (Waves) برای پرداختن به تجربه گیج کننده ارز رمزپایه و آوردن فناوری های بلاکچین به موسسات قدیمی طراحی شده است. در ایجاد یکپارچه ترین تجربه کاربر ممکن با اجرای فازهایی که برای یک فرد عادی آشناست ، کار مهمی است.

ایوانف در مصاحبه ای در سال 2018 اظهار داشت که تیم اصلی Waves متشکل از 15 نفر است که 10 نفر از آنها منحصراً به توسعه جلویی اکوسیستم ویوز متمرکز شده اند. این توسعه دهندگان بر تقلید از طرح ها و طرح های موجود در وب سایت های موجودیت ها مانند بانک ها تمرکز دارند.

برای جلب نظر مشاغل ، Waves به طور فعال در حال مذاکره و جمع آوری بازخورد از شرکت های خصوصی در مورد ایجاد راه حل ایده آل برای بلاکچین است. ایوانف حتی تا آنجا پیش رفته است که پروژه های بلاکچین جداگانه ای مانند Vlostok و Waves Enterprise را ایجاد کرده تا خواسته های خاص مشاغل را برآورده سازد.

این تعهد باعث ایجاد شهرت مطلوبی برای تیم پشت ویوز در اروپای شرقی و حتی روسیه شده است که مقررات رمزنگاری و بلاکچین سختگیرانه است. مورد و نکته: در سال 2017 ، Waves با Burger King همکاری کرد تا یک رمز ” Whoppercoin ” ایجاد کند که در رستوران های شرکت کننده در روسیه قابل استفاده است.

The Waves ICO

ویوز طی ICO خود که از آوریل 2016 تا مه 2016 ادامه داشت بیش از 16.4 میلیون دلار بیت کوین سرمایه جمع کرد. در آن زمان ، این معادل حدود 30 000 بیت کوین بود و هر رمز Waves با ارزش 38 هزار Satoshis به سرمایه گذاران فروخته شد.

برخلاف بسیاری از ICO های دیگر ، رمز Waves در بلاکچین بومی خود ایجاد شد و هنگامی که شبکه اصلی این پلتفرم چند ماه بعد فعال شد ، به کیف پول سرمایه گذاران در بلاک چین این پلتفرم واریز شد.

بلاک چین ویوز

زنجیره بلوک Waves از زمان معرفی برای اولین بار در سال 2016 تغییرات زیادی داشته است. با وجود این تغییرات ، ساختار آن ثابت مانده است. بلاکچین Waves در ابتدا در Scala (نسخه اصلاح شده Javascript) کدگذاری شده و با استفاده از پلتفرم Scorex ساخته شده است که در مقاله سفید ویوز به عنوان “رویکردی [که از وضعیت شبکه فعلی به عنوان جایگزینی برای تاریخ معاملات کامل استفاده می کند” توصیف شده است به عنوان مرجع برای اجماع، وفاق. این به ویوز اجازه می دهد تا از “نفخ بلاکچین” که توسط برخی دیگر از ارزهای رمزپایه تجربه شده است جلوگیری کند.

بلاکچین پلتفرم در ابتدا با دو لایه طراحی شد. اولین لایه “هسته” است و متمرکز است ، متشکل از “گره های کامل” است که سابقه کاملی از تمام تراکنش های موجود در بلاکچین را دارد و قدرت محاسباتی را برای حفظ شبکه فراهم می کند.

لایه دوم لایه “خارجی” است و غیرمتمرکز است و متشکل از تعداد بیشتری “گره سبک” است که فقط رکوردی از معاملات اخیر را در اختیار دارند و آنها را به گره های کامل منتقل می کنند تا در بلاک چین ویوز ثبت شوند.

اگر تفاوتی بین تاریخ معاملات وجود داشته باشد ، بلاکچین موقتاً انشعاب می یابد تا نسخه صحیح مشخص شود که براساس آن چنگال بیشترین دوام را دارد. گره های سبک نیز می توانند با استفاده از Javascript ، برنامه های افزودنی سفارشی را برای بلاکچین ایجاد کنند. این پلاگین ها در حقیقت زنجیره بلوک اصلی را اصلاح نمی کنند و در عوض به برنامه های فروشگاه App Apple یا Google Play Store تشبیه می شوند.

چگونه استخراج میشود؟

اجماع در مورد بلاک چین ویوز از طریق مکانیزم جدیدی به نام Leased Proof of Stake (LPoS) حاصل می شود . مانند Proof of Stake (PoS) ، هر گره کامل در بلاک چین ویوز که تعادل موج ها را نگه دارد ، شانس متناسب با تعادل خود برای تولید یک بلاک دارد.

L در LPoS از این واقعیت ناشی می شود که گره های سبک می توانند سهام خود را به هر گره کامل که بخواهند “اجاره” دهند. این احتمال را افزایش می دهد که گره کامل یک بلوک تولید کند و پاداش دریافت کند ، سپس با گره های سبک وزن که سهام خود را اجاره کرده اند تقسیم می شود.

اگرچه جوایز استخراج در Waves پرداخت می شود ، اپراتورهای گره کامل گزینه پرداخت پاداش به گره های سبک وزن را در سایر دارایی های رمزگذاری شده در بلاک چین ویوز دارند. در ابتدا ، گره های کامل نیاز به 10000 موج زیبا برای کمک به بلاک چین اصلی داشتند.

در سال 2018 ، این میزان پس از رای گیری جامعه به 1000 موج کاهش یافت . جامعه Waves می تواند رأی دهد که هر 100000 بلوک (تقریباً هر 70 روز) سهام را تغییر دهد تا قیمت بازار Waves را تغییر دهد. این اطمینان می دهد که موانع استخراج بیش از حد زیاد نیستند و پاداش کافی برای معدنچیان دریافت می شود.

آن چه بلاک چین ویوز انجام میدهد

بلاکچین Waves در ابتدا برای تسهیل انتقال ارز فیات و ارز رمزنگاری شده و بهینه سازی رمزگذاری دارایی طراحی شده است. با استفاده از Waves Platform ، کاربران می توانند ارزهای رمزپایه و ارزهای فیات زیادی را از طریق ارائه دهندگان خدمات خارجی “دروازه” واریز کنند.

این دارایی ها می توانند از طریق پلت فرم ویوز به عنوان نشانه ارسال شوند و سپس از طریق یک دروازه به فرم اصلی یا رمزنگاری شده خود بازگردانده شوند. با بارگیری پسوند Waves در مرورگر خود ، می توانید به همه این موارد دسترسی پیدا کنید!

این می تواند کمی پیچیده باشد تا سر خود را به دور خود بپیچید بنابراین یک مثال ساده در اینجا آورده شده است.

تصور کنید که می خواهید 100 دلار آمریکا با استفاده از پلتفرم ویوز ارسال کنید. شما یا با کارت اعتباری پرداخت می کنید و یا انتقال بانکی را به یک سرویس دهنده دروازه مانند Simplex ارسال می کنید. پس از دریافت و پرداخت Waves ، آنها مبلغ 100 دلار رمز را به کیف پول Waves شما واریز می کنند.

سپس می توانید USD رمز را برای دوست یا عضوی از خانواده خود بفرستید که سپس نشانه های 100 USD را با پرداخت هزینه به 100 دلار تبدیل کند. آنها سپس همان ارائه دهنده دروازه مشابه یا مشابه را ارسال می کنند تا پول را به بانک خود ارسال کنند. این سیستم کاملاً درخشان بود ، زیرا بار هر مقرراتی درباره مشتری خود را بشناسید (KYC) و ضد پولشویی (AML) از پلت فرم Waves به ارائه دهندگان خدمات دروازه منتقل کرد.

درمورد توکن سازی ، هر کاربری می تواند در عرض چند ثانیه یک توکن سفارشی در پلتفرم با هزینه فقط 1 Wave ایجاد کند. از همه مهمتر ، این توکن ها با استفاده از بستر Waves به راحتی با دارایی های توکن دار دیگر قابل معامله هستند.

این امر توسط بسیاری به عنوان یک بازیگر در دنیای توکن سازی مشاهده می شد ، زیرا سایر توکن ها قبل از خرید و فروش در سایر مبادلات دارایی های دیگر ، باید شهرت قابل توجهی ایجاد می کردند. ویوز از آن زمان تعداد بی شماری از قابلیت ها را به سیستم عامل خود اضافه کرده و به همین ترتیب تغییراتی در زنجیره بلوک خود ایجاد کرده است که با بررسی نقشه راه آنها بهتر قابل درک است.

نقشه راه

مانند بسیاری از پروژه های ارز رمزنگاری شده ، نقشه راه ویوز برای پیگیری بسیار دشوار است. این پلتفرم اولین نقشه راه خود را در Medium در سال 2017 ترسیم کرد و در آن جزئیات آنچه از سال 2016 به دست آورده و آنچه که قصد داشتند تا سال 2018 انجام دهند ، بیان شد.

در ژانویه سال 2019 ، Waves نقشه راه دیگری را با نقاط عطف توسعه برای آن سال ترسیم کرد. در آگوست 2019 ، ویوز تصویری از آنچه Reddit برای دستیابی به آن در 2020-2021 به دست آورد ، به اشتراک گذاشت.

تاکنون آنها در لیست کارهای خود به موفقیت رسیده اند ، که شامل ارتقا block بلاکچین خود به نام Waves-NG است که معاملات در هر ثانیه (TPS) را از 1 به 100 افزایش می دهد ، با معرفی Waves غیرمتمرکز (DEX) ، معرفی Waves بلاکچین اکسپلورر و حتی ایجاد یک زبان برنامه نویسی ساده به نام RIDE برای عقد قراردادهای هوشمند.

بیایید نگاهی دقیق تر به تحولات اخیر آنها بیندازیم و این به معنای پیشرفت این پلتفرم است.

تحلیل قیمت ویوز

با یک نگاه ، عملکرد پلتفرم به عنوان یک دارایی با اکثر ارزهای رمزپایه دیگر کاملاً مطابقت دارد. یعنی ، با ورود به بازار در ژوئن سال 2016 ، قیمت ویوز در طی دو هفته اول از کمی بیش از 1 دلار USD به حدود 20 سنت USD کاهش یافت (که در مرحله ICO نزدیک به هزینه توکن بود).

قیمت ها تا زمان اجرای گاو نر 2017-2018 ثابت ماندند ، زمانی که Waves با بالاترین قیمت خود در بیش از 18 دلار دلار در هر سکه ، به یکی از بزرگترین ارزهای رمزپایه تبدیل شد. با عرضه 100 میلیون در گردش ، این رقم در اوج خود بیش از 1.8 میلیارد دلار به بازار چشمگیر بود.

اگرچه ویوز هنوز به اوج گیری قبلی خود نرسیده است ، اما از آن زمان تاکنون توانسته است سطح پشتیبانی حدود 1 $ USD را حفظ کند. این در تضاد با بسیاری از ارزهای رمزپایه دیگر است که پس از فرار آنچه از سرمایه گذاران خرده فروشی پس از سقوط رمزنگاری دسامبر 2018 در بازار باقی مانده بود ، در فضای مجازی آرام گرفتند.

علاوه بر این ، کسانی که در پلتفرم ICO شرکت کرده اند با 500٪ سالم هنوز در رنگ سبز هستند. این پلتفرم همچنین با توجه به سقف بازار یکی از برترین ارزهای رمزپایه است که در زمان نوشتن این مقاله در رتبه 51 قرار دارد.

از کجا میتوان این ارز را خرید؟

اگر به دنبال خرید ویوز هستید ، خوش شانس هستید. طبق CoinMarketCap ، ویوز با بیش از 10 صرافی از جمله صرافی Waves ، 132 جفت معاملاتی گسترده دارد.

این خیلی تعجب آور نیست وقتی به یاد بیاورید که ساشا ایوانف در مورد ایجاد مشارکت چه در داخل و چه در خارج از انجمن رمزنگاری ها مصمم است. اگرچه همه مبادلات پلتفرم در لیست معتبر یا قابل اعتماد نیستند ، اما لیست شامل Binance ، Huobi ، OkEx و Kraken است.

یک بررسی سریع از جفت شدن بازار در این صرافی ها نشان می دهد که میزان فروش معاملات روزانه Waves تقریبا 33 میلیون دلار به طرز قابل توجهی گسترش یافته است. اگرچه مجبورید کمی جفت شوید و پایین بیایید تا زمانی که یک نام خانوادگی مانند Binance را ببینید ، اما در 40 جفت برتر ، حجم معامله کم نیست.

کیف پول های ویوز

سیاست ویوز در قبال دسترسی آسان و راحتی کاربر در کیف پول‌های آن نیز به وضوح دیده می‌شود. کیف پول‌های رسمی ویوز برای پلتفرم‌های ویندوز، لینوکس، مک، آندروید و آی‌او‌اس ارائه شده است. همچنین از نسخه تحت وب این کیف پول نیز می‌توان استفاده کرد. صرافی غیرمتمرکز ویوز نیز برای مبادله آسان در کیف پول‌های رسمی آن تعبیه شده است.

نکته: توصیه می‌شود تنها از کیف پول‌های رسمی هر ارز دیجیتال که در سایت آن ارائه شده، استفاده کنید.

کیف پول تحت وب

کیف پول تحت وب ویوز امکانات متعددی از جمله ذخیره برخی دیگر از دارایی‌های دیجیتال مانند اتریوم و بیت کوین را نیز می‌دهد. همچنین امکان استخراج با قرض‌دادن سکه‌های ویوز به یک استخر نیز در این کیف پول وجود دارد.

کیف پول دسکتاپ

این کیف پول در سایت رسمی ویوز برای پلتفرم‌های ویندوز، لینوکس و مک ارائه شده است.

کیف پول گوشی

کیف پول رسمی ویوز برای گوشی‌های با سیستم‌عامل آندروید و آی‌اواس موجود است.

☑ لینک دانلود برای اندروید ,,کلیک نمایید ,,
☑ لینک دانلود برای آی او اس ,,کلیک نمایید ,,

آیا ویوز واقعا ارز دیجیتال است؟

رویکرد ویوز مسئله عجیبی است. ایوانف در مورد مشارکت با موسسات قدیمی در امور مالی ، از جمله تأمین کنندگان پرداخت و بانک ها ، بسیار مشتاق بوده است. با این حال ، تقریباً هر پروژه ارز رمزنگاری شده دیگری به طور فعال در تلاش است تا این شهود را جایگزین کند و در نهایت ممکن است در انجام آن موفق شود.

در حالی که فناوری های غیر متمرکز زنجیره بلوک همچنان فرسایش بنیادهای میراث قدیمی را حفظ می کنند ، تمرکز و تعهد Waves در ایجاد مشکلی در وضعیت موجود ممکن است در واقع آنها را از کانون توجه در دنیای جدید با تمرکززدایی به عنوان اخلاق خارج کند.

رویکرد بازاریابی ویوز که به اندازه کافی خنده دار است و به کاربران می گوید نگران آنچه در زیر سطح سیستم عامل آنها قرار دارد نگران نباشند ، مطمئناً ابروهای رمزگشای متوسط ​​شما را بالا می برد. ایوانف احتمالاً پاسخ می دهد و می گوید که یک فرد عادی در مورد آنچه که در زیر کاپوت قرار دارد واقعاً ساتوشی نمی دهد (و او احتمالاً نکته ای دارد).

قرارداد هوشمند

در سپتامبر ۲۰۱۸، تیم ویوز برخی از قابلیت‌های قراردادهای هوشمند را به پلتفرمش اضافه کرد. ویژگی جدید شامل آدرس‌های چندامضایی، مسدودسازی توکن‌ها، مبادلات اتمی، رأی‌گیری و اوراکل بود. قراردادهای هوشمند از زبان برنامه‌نویسی جدیدی به نام راید (RIDE) استفاده می‌کنند که به طور ویژه برای این پروژه ساخته شده است.

برخلاف قراردادهای هوشمند اتریوم، در پلتفرم ویوز برای اجرای قرارداد نیازی به پرداخت gas نیست. در عوض شبکه کارمزد کمینه و ثابتی را مطالبه می‌کند.

مزایا و معایب ویوز

مزایا

محیط معامله و صرافی غیر متمرکز که نه تنها امکان معامله ارزهای دیجیتال مختلف را فراهم کرده بلکه درگاه ارتباط مستقیم با ارزهای فیات را نیز دارد.
امکان ایجاد توکن های شخصی سازی شده توسط افراد و شرکت ها و راه اندازی رویداد های ICO برای آنان روی این شبکه.

معایب

حوزه فعالیت و تمرکز اصلی waves روی ICO بوده که نه تنها باید با اسم های بزرگی مانند اتریوم در این راه رقابت کند.

نتیجه گیری

ویوز یک پروژه ارز رمزنگاری شده است که تاکنون همه چیز و موارد دیگر را ارائه داده است.

اگرچه چند جزئیات مشکوک در عملیات آن وجود دارد ، اما تمرکز آن بر روی سازگاری با کاربران فعلی و شهود ، آن را از سایر پروژه های رمزنگاری که اغلب بیشتر به معماری بلاکچین های خود توجه دارند نسبت به درک یا عدم درک واقعی افراد به طور واقعی متمایز می کند. از آنها استفاده کنید.

این که آیا این چشم انداز باعث خشک شدن ویوز (Waves) در دنیای جدید پروژه های منبع باز واقعاً غیرمتمرکز خواهد شد یا نه ، چیزی است که فقط زمان نشان خواهد داد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا