ارز دیجیتال و کریپتو

توکن TrueUSD چیست؟ بررسی کامل استیبل کوین TUSD

ارز دیجیتال TrueUSD یا TUSD یکی دیگر از استیبل کوین های واقعا محبوب است که اخیراً وارد بازار شده است. از زمانی که سال گذشته راه اندازی شد، این استیبل کوین در حال حاضر مورد علاقه بسیاری از معامله گران است.

TrueUSD توسط تیم Trust Token منتشر شد و یک ارز دیجیتال کاملاً با پشتوانه فیات است. این موضوع در حال حاضر بسیار داغ است، به خصوص وقتی صحبت از جنجال های متعددی است که بزرگ ترین استیبل کوین، تتر USDT را احاطه کرده است.

با این حال، آیا واقعاً TrueUSD بهترین جایگزین برای وضعیت موجود است؟

در این بررسی از رمزارز TUSD سعی خواهیم کرد با ارائه آنچه که باید بدانید به آن پاسخ دهیم. ما همچنین به ایمنی و امنیت و همچنین جوانب مثبت و منفی آن نگاه خواهیم کرد، با بیگ اینکام تا انتها همراه باشید…..

توکن TrueUSD چیست؟

TrueUSD (TUSD) یکی از تعداد فزاینده ای از استیبل کوین ها است که ارزش خود را به دلار آمریکا مرتبط می کند.

توسط TrustToken ایجاد و صادر شده است و میخ و ذخایر نیز توسط TrustToken نگهداری می شود. ویژگی منحصر به فرد کلیدی TUSD این است که اولین استیبل کوینی است که با تمرکز اصلی بر شفافیت منتشر شد.

علاقه مندان به TUSD می توانند ثبت نام کرده و آن را با نرخ 1:1 در برابر دلار آمریکا در پلتفرم TrustToken خریداری کنند.

TUSD به دلیل شفافیت آن به سرعت پذیرفته شد و در بسیاری از صرافی های اصلی ارزهای دیجیتال فهرست شده است. این ارز در حال حاضر سی و هفتمین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار است که آن را پشت سر چندین استیبل کوین دیگر قرار می دهد، با این حال، این ارز همچنین جزء اصلی اکوسیستم بلاک چین در حال تکامل است.

رشد و برجستگی TUSD به بهبود درک و شهرت استیبل کوین ها در بین عموم مردم و همچنین در بین سرمایه گذاران و تنظیم کننده ها کمک کرده است. این به این دلیل است که TrueUSD کاملاً شفاف است و اولین استیبل کوین تنظیم شده است که به طور کامل توسط دلار آمریکا پشتیبانی می شود.

توکن استیبل کوین های اعتماد تحت حمایت فیات

علاوه بر TUSD، تراست توکن اخیراً از راه اندازی چندین ارز فیات توکن شده دیگر خبر داده است. اینها شامل یک نسخه توکن شده دلار استرالیا (TAUD)، پوند بریتانیا (TGBP)، دلار کانادا (TCAD) و دلار هنگ کنگ (THKD) است. علاوه بر این، نسخه توکن شده دلار سنگاپور (TSGD) در سال آینده انتظار می رود.

بسیاری از افراد، شرکت ها و موسسات دریافته اند که TUSD و سایر استیبل کوین های TrueUSD برای نیازهای آنها ایده آل هستند. علاوه بر استفاده آشکار به عنوان یک استیبل کوین، موارد استفاده دیگر برای TUSD شامل تامین مالی حاشیه در صرافی ها، وام های رمزنگاری شده و به عنوان سپرده برای حساب های دارای بهره است.

استیبل کوین TUSD

TUSD نماد تیک تیک و نام کوتاه دلار واقعی آمریکا است. این اولین دارایی توکن شده است که در پلتفرم TrueUSD ایجاد شده است و اولین استیبل کوین کاملاً قانونی و شفاف است که منتشر شده است.

TUSD دلارهای توکن شده آمریکا را با نرخ 1:1 نشان می دهد. TUSD یک توکن ERC-20 است که بر روی بلاک چین اتریوم ایجاد شده است، جایی که امنیت خود را از آنجا می گیرد.

کسانی که از TrueUSD و استیبل کوین TUSD استفاده می کنند از توانایی ورود و خروج فوری از بازار ارزهای دیجیتال بدون نیاز به نگرانی در مورد محدودیت های زمانی ایجاد شده توسط فرآیندهای تسویه حساب در اکوسیستم بانکداری سنتی بهره مند می شوند.

قرارداد TrueUS. تصویر از طریق Etherscan

از آنجایی که استیبل کوین TrueUSD یعنی TUSD یک توکن ERC-20 است، از مزیت اکوسیستم بلاک چین در حال توسعه و تکامل اتریوم بهره می برد. این مزیت قراردادهای هوشمند منبع باز را به ارمغان می آورد که تراکنش های USD را 24/7/365 تقویت می کند.

توکن های TUSD با خرید و بازخرید آنها توسط کاربران ایجاد و از بین می روند. هر دلاری که به هنگام ایجاد TUSD دریافت می‌شود در امان قرار می‌گیرد، به این معنی که عرضه کامل TUSD منتشر شده و در گردش کاملاً وثیقه و با دلار آمریکا پشتیبانی می‌شود.

علاوه بر این، این دلارهای آمریکا در حساب‌های بانکی تحت بیمه FDIC در ایالات متحده نگهداری می‌شوند و ماهانه توسط شرکت کوهن و شرکت حسابرسی می‌شوند.

TUSD و TrueUSD چگونه کار می کند؟

TrueUSD از طریق استفاده از قراردادهای هوشمند اتریوم در بلاک چین اتریوم کار می کند. از طریق این قراردادهای هوشمند، می‌تواند نسخه توکن شده دلار آمریکا را صادر و بازخرید کند.

هر زمان که کاربر TUSD را از طریق پلتفرم TrustToken با دلار آمریکا خریداری کند، قرارداد هوشمندی که زیربنای پلتفرم TrueUSD است، به طور خودکار مقدار معادل TUSD مربوطه را ایجاد و صادر می کند، که سپس بخشی از عرضه در گردش توکن می شود.

برعکس، هر زمان که یک کاربر TUSD را از طریق پلتفرم TrustToken بازخرید کند، یک قرارداد هوشمند به طور خودکار توکن‌های در حال بازخرید را می‌گیرد و آنها را می‌سوزاند، یا آنها را برای همیشه از عرضه در گردش TUSD حذف می‌کند. در همان زمان، این پلتفرم به کاربر مبلغی معادل دلار آمریکا را معادل مبلغ TUSD بازخرید شده اعتبار می دهد.

فرآیند خرید و بازخرید با TrueUSD

یکی از مزایای استفاده از TUSD این است که TrustToken هیچ هزینه ای برای خرید یا بازخرید برای تراکنش ها دریافت نمی کند. این شرکت درآمدهای خود را از طریق جمع آوری سود دلارهای ایالات متحده در حساب های شرکت ایجاد می کند.

از آنجا که معامله گران به خوبی از توانایی خود برای خرید و فروش TUSD با نسبت 1:1 با TrustToken آگاه هستند، یک فرصت آربیتراژ طبیعی در بازار ایجاد می کند و این باعث می شود که توکن با دلار مرتبط باشد.

آیا TrueUSD ایمن است؟

TUSD به طور گسترده به عنوان یکی از امن ترین استیبل کوین های موجود در بازار در نظر گرفته می شود. این تا حدی به دلیل شفافیت TrustToken و ماهیت کاملاً پشتیبانی شده ارز دیجیتال TrueUSD است. دلایل دیگری برای در نظر گرفتن TUSD به عنوان یک هلدینگ ایمن وجود دارد:

 • امنیت – قراردادهای هوشمند مورد استفاده توسط TrustToken سه بار به طور مستقل توسط سه شرکت امنیتی مختلف ممیزی شده است و هیچ مشکلی توسط هیچ یک از آنها یافت یا گزارش نشده است.
 • سپردن – نه تنها تمام وجوه پشتیبان TUSD در امان نگه داشته می‌شوند، بلکه توسط شرکت‌های اعتماد شخص ثالث نیز نگهداری می‌شوند تا TrustToken دسترسی مستقیمی به وجوه کاربر ذخیره‌شده نداشته باشد.
 • بیمه دارایی – دارندگان TUSD از نظر قانونی در برابر سوء استفاده از وجوه توسط قوانین ایالات متحده محافظت می شوند و حساب هایی که وجوه در آن نگهداری می شود، حساب های بیمه FDIC هستند.
 • حسابرسی – TrueUSD ماهانه توسط شرکت حسابداری کوهن و شرکت حسابرسی می شود و گواهی نامه ها ارسال می شود. این تضمین می کند که TUSD به طور کامل با وجوه سپرده شده ای که با عرضه صادر شده مطابقت دارد وثیقه باقی می ماند.
 • دارای مجوز و تنظیم – TrustToken دارای مجوز کامل برای فعالیت در ایالات متحده است و TUSD اولین استیبل کوین تنظیم شده است که در ایالات متحده صادر می شود.

مزایای استفاده از استیبل کوین TUSD

دلایل متعددی برای افراد و موسسات برای استفاده از TUSD وجود دارد. یکی این است که TrueUSD به معامله گران و سرمایه گذاران اجازه می دهد بدون اینکه در معرض نوسانات قرار بگیرند، وارد بازارهای ارزهای دیجیتال شوند. همچنین به همان سرمایه گذاران و معامله گران اجازه می دهد تا از بازارها خارج شوند و با جستجوی ثبات TUSD از افزایش نوسانات جلوگیری کنند.

مزایای استفاده از استیبل کوین TUSD

در میان استیبل کوین‌ها، TUSD شفاف باقی می‌ماند، با ممیزی‌های ماهانه که میزان دلار آمریکا را در حساب‌های بانکی بیمه شده FDIC تأیید می‌کند که با مقدار TUSD در گردش مطابقت دارد.

با افزایش تعداد جفت های معاملاتی و نقدینگی، TUSD به طور فزاینده ای مفید خواهد بود. در نهایت، خطر شخص ثالث محدودی وجود دارد زیرا TrueUSD را می توان به راحتی بازخرید کرد یا در هر کیف پول شخصی سازگار با ERC-20 ذخیره کرد.

شرکت TrustToken

TrustToken به عنوان یک پلت فرم برای توکن سازی دارایی توسعه داده شد. این شرکت قصد دارد مزایای بلاک چین را به دارایی های سنتی، از دلار آمریکا و دیگر ارزهای فیات اصلی جهانی، بیاورد.

از آنجا TrueUSD قصد دارد به سمت نمادسازی سایر دارایی ها مانند سنگ های قیمتی، فلزات گرانبها، املاک و مستغلات و موارد دیگر حرکت کند. این امکان وجود دارد که در آینده حتی سهام یا کلکسیونی مانند هنر نیز توکن شود.

یکی از مزایای اصلی چنین توکن سازی این است که پتانسیل مالکیت جزئی بر دارایی ها را به همراه دارد.

مروری بر شرکت TrustToken

TrueUSD پلتفرم خود را با این اعتقاد ایجاد کرد که توکن‌سازی کلاس‌های دارایی مختلف به سرمایه‌گذاران این امکان را می‌دهد تا به فرصت‌های سرمایه‌گذاری غیر نقدی که قبلاً در دسترس نبودند دسترسی پیدا کنند. و با استفاده از فناوری بلاک چین می توان این کار را ایمن، ایمن و به راحتی در مقیاس جهانی انجام داد.

TrustToken اولین رویکرد انطباق با پلتفرم خود را اتخاذ کرده است که منجر به اولین استیبل کوین تنظیم شده شد. همچنین به ما شفافیت دارایی های بلاک چین را که توسط TrustToken توسعه و منتشر می شود، می دهد.

ترکیبی از یک تیم توسعه و مدیریت قوی و با تجربه و پشتیبانی قوی از شرکت هایی مانند BlackTower Capital منجر به موفقیت زودهنگام پلتفرم و انتشار دارایی های بلاک چین شده است.

تیم توسعه TrueUSD

چیزی که بیش از همه در مورد شرکت Trust Token برای من متمایز است، شفافیت آنهاست. این در تضاد کامل با شرکت هایی مانند تتر است که با ساختار سازمانی غیرشفاف فزاینده ای کار می کند.

مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران TrueUSD، جای آن است که به عنوان اولین مهندس در کرنل تلاش می کرد تا مغز انسان را به صورت ریاضی مدل کند. قبل از آن، او از دانشگاه تگزاس در آستین با مدرک لیسانس در سیستم های اطلاعات فارغ التحصیل شد.

رافائل کازمن ، که به عنوان رئیس مهندسی TrueUSD، علاوه بر این که یکی از بنیانگذاران دوم است، به او پیوست . قبل از کمک به تاسیس TrustToken کازمن همچنین به عنوان مهندس در کرنل کار می کرد.

او همچنین مدتی را به عنوان مهندس در گوگل گذراند و همچنین یکی از بنیانگذاران مرکز فناوری غیرانتفاعی East Palo Alto StreetCode بود. او فارغ التحصیل لیسانس علوم کامپیوتر از دانشگاه استنفورد است.

توری ریس سومین یکی از بنیانگذاران TrueUSD است و همچنین به عنوان رئیس بخش مشارکت و توسعه تجارت در TrustToken فعالیت می کند. پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه نورث وسترن در رشته اقتصاد رفتاری و کارآفرینی در بازارهای نوظهور، او به سمت فروش در مایکروسافت رفت و بعداً به سمت توسعه تجارت رفت.

پس از آن، او یک رهبر فروش بنیانگذار برای Lob بود، جایی که فروشش را از صدها هزار نفر افزایش داد، زمانی که در دو سال به ده‌ها میلیون ARR ملحق شد در حالی که به بیش از 40 کارمند رسید. بنیانگذار نهایی TrustToken، استفن کید است که سابقه طولانی در موقعیت های موفق در علوم اعصاب و اقتصاد دارد.

تجارت و ذخیره سازی TUSD

برای خرید مستقیم TUSD می توانید به وب سایت TrustToken بروید، به عنوان کاربر ثبت نام کنید، فرآیند KYC را تکمیل کنید و مستقیماً با نسبت 1:1 خرید کنید.

تمام خریدها و بازخرید توکن ها به عنوان حواله بانکی انجام می شود. در حالی که TrustToken هیچ هزینه ای برای خرید یا بازخرید TUSD دریافت نمی کند، بانک های مربوطه کاربران ممکن است کارمزد خود را داشته باشند.

با حرکت به سمت پشتیبانی صرافی، لیست بسیار گسترده ای وجود دارد که می توانید با TUSD معامله کنید. با این حال، بیشترین حجم مبادلات در صرافی BitZ است که بیش از 50 درصد از حجم گزارش شده در آنجا رخ می دهد. جالب است که این برای جفت TUSD/USDT است، جایی که معامله گران در حال مبادله استیبل کوین تتر با استیبل کوین TrueUSD هستند.

بزرگ‌ترین صرافی بعدی برای TUSD صرافی Coinsbit است، که در آن مقدار زیادی مبادله نه تنها در برابر USDT بلکه با جفت‌های BTC و ETH وجود دارد. صرافی های دیگر با حجم معاملات نسبتاً خوب TUSD عبارتند از OKEx، BitMart، Coinall، MXC، Binance و Bithumb سنگاپور.

مزیت اصلی برای داشتن چنین پشتیبانی مبادله ای گسترده این است که هرگونه قیمت گذاری نادرست TUSD آربیتراژ می شود. این بدان معناست که اگر در هر یک از این صرافی‌ها انحراف جزئی از 1 دلار وجود داشت، می‌توان با معامله در میان صرافی‌ها، قیمت TrueUSD را بازگرداند.

کیف پول TrueUSD (TUSD)

از آنجایی که TUSD یک توکن ERC-20 است، کاربران ممکن است توکن TrueUSD را در هر کیف پولی که با توکن های ERC-20 سازگار است ذخیره کنند. این به کاربران امکان انتخاب زیادی از کیف پول ها را می دهد، از کیف پول های موبایل گرفته تا کیف پول های مبتنی بر وب، کیف پول های دسکتاپ، یا برای قوی ترین امنیت، کیف پول سخت افزاری مانند لجر یا کیف پول سخت افزاری ترزور را می توان استفاده کرد.

برای هر کسی که بیش از چند صد دلار TUSD دارد، توصیه می کنیم از کیف پول سخت افزاری برای بهترین امنیت استفاده کنید. این به این دلیل است که تمام کلیدهای خصوصی شما در دستگاه نگهداری می شوند و تمام امضای تراکنش ها در دستگاه انجام می شود و توکن های TrueUSD شما امن خواهد ماند.

کیف‌پول‌های اتریومی برای TUSD

 • مای اتر ولت (MyEtherWallet)
 • متامسک
 • تراست ولت
 • ربی ولت (Rabby Wallet)
 • کیف پول سخت‌افزاری لجر

کیف پول‌های BNB Smart Chain برای TUSD

 • متامسک
 • کیف پول شبکه بایننس (Binance Chain Wallet)
 • تراست ولت
 • کیف پول مث (Math Wallet)
 • کیف پول سیف پل (SafePal)
 • کیف پول سخت‌افزاری لجر

کیف پول‌های شبکه آربیتروم برای نگهداری TreUSD

 • متامسک
 • تراست ولت
 • کیف پول مث (Math Wallet)
 • کیف پول رین بو (Rainbow)
 • لجر
 • کوین بیس ولت (Coinbase Wallet)
 • گنوسیس سیف (Gnosis Safe)
 • Marble Wallet

مزایا و معایب TrueUSD

بنابراین اکنون که به طور مبهم در مورد اینکه TrueUSD چیست، بیایید نگاهی عینی به برخی از مزایا و معایب استفاده از این استیبل کوین بیندازیم.

مزایای TUSD

 1. TUSD به طور کامل در ایالات متحده تنظیم و دارای مجوز است.
 2. حسابرسی های ماهانه منظم توسط شرکت حسابداری کوهن و شرکت انجام می شود، که تضمین می کند TUSD همیشه به طور کامل توسط دلار آمریکا بر اساس 1:1 پشتیبانی می شود.
 3. نقدینگی عالی برای TUSD وجود دارد، با معامله توکن در ده‌ها صرافی مختلف، از جمله بزرگترین صرافی‌ها مانند بایننس و MXC.
 4. TUSD یک توکن ERC-20 است که به آن امنیت بلاک چین اتریوم را می دهد. علاوه بر این، طیف گسترده ای از کیف پول ها را برای ذخیره توکن به کاربران می دهد، از جمله کیف پول های سخت افزاری که توکن را در برابر هکرها ایمن نگه می دارد.
 5. حساب‌های بانکی که دارای دلارهای آمریکا با حمایت TUSD هستند، همگی تا سقف 250000 دلار بیمه FDIC هستند.
 6. علاوه بر TrueUSD، تراست توکن همچنین TrueCAD، TrueAUD، TrueHKD و TrueGBP را منتشر کرده است و قصد دارد ارزهای توکن شده و سایر دارایی های بیشتری را منتشر کند.

معایب TUSD

 1. کاربرانی که TUSD را از TrustToken خریداری یا بازخرید می کنند، ملزم به تکمیل اسناد «مشتری خود را بشناسید» (KYC) و ضد پول شویی (AML) هستند. در حالی که برخی ممکن است این را منفی نبینند، بسیاری در فضای بلاک چین وجود دارند که این را تجاوز به حریم خصوصی خود می دانند.
 2. TUSD و سایر دارایی‌های دیجیتال صادر شده توسط TrustToken کاملاً متمرکز هستند، تا جایی که TrustToken می‌تواند حساب کاربری کاربران را مسدود کند یا حتی توکن‌های آنها را در صورتی که احساس کنند کاربر شرایط و ضوابط استفاده یا هر یک از قوانین و مقررات را نقض کرده است، مصادره کند. که TrueUSD ملزم به رعایت آن است.
 3. اکنون انتخاب های زیادی وجود دارد. روزهایی که تتر تنها جایگزین بود، گذشته است. اکنون شما امثال Circle USDC ، دلار جمینی و حتی یک نسخه غیرمتمرکز را در استیبل کوین DAI دارید.

همکاری TrueUSD و پروتکل بالانسر

TrueUSD در نوامبر ۲۰۲۱ اعلام کرد که برنامه تشویق نقدینگی را در پروتکل بالانسر (در بستر پالیگان) راه‌اندازی خواهد کرد. بنابراین کاربران پروتکل بالانسر با تامین نقدینگی توکن‌های TUSD-DAI-USDC-USDT در بالانسر پاداش خواهند گرفت. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.

سخن پایانی

TrueUSD به عنوان یک استیبل کوین شفاف و مفید محبوبیت پیدا کرده است و مطمئنا یکی از مدعیان تبدیل شدن به استیبل کوین برتر است. تمرکز آن بر روی انطباق و شفافیت، آن را به یک رقیب قوی برای تتر تبدیل کرده است، که سابقه طولانی از اقدامات مشکوک دارد. با گذشت زمان TUSD حتی ممکن است جایگزینی برای USDT شود.

با قرار دادن TUSD در بلاک چین اتریوم، تیم TrustToken از امنیت اثبات شده، زیرساخت کیف پول و قراردادهای هوشمندی استفاده می کند که TUSD برای رشد و شکوفایی به آن نیاز دارد. این واقعاً یک تصمیم عاقلانه بود که به TUSD کمک کرد تا شروعی سریعتر از آنچه در غیر این صورت ممکن بود آغاز کند.

TrustToken قبلاً استیبل کوین‌هایی را بر اساس سایر ارزهای اصلی فیات منتشر کرده است که در ماه‌ها و سال‌های آینده بیشتر برنامه‌ریزی شده است. در حالی که این به خودی خود هیجان انگیز است، آنچه هیجان انگیزتر است، انتشار آتی املاک و مستغلات، اوراق قرضه، کالاها و سایر دارایی های توکن شده است.

با توکن کردن این دارایی ها، TrustToken آنها را از طریق مالکیت کسری توسط کسانی که در غیر این صورت قادر به پرداخت سرمایه گذاری در یک دارایی خاص نیستند، به طور گسترده در دسترس قرار می دهد.

TrueUSD یک پروژه هیجان انگیز با پتانسیل بسیار است. در حالی که در حال حاضر دارای ارزش بازار کمی بیش از 150 میلیون دلار است، اگر استیبل کوین TUSD بتواند با موفقیت جایگزین USDT به عنوان استیبل کوین منتخب معامله گران شود، می تواند به میلیاردها دلار تبدیل شود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا