صرافی ارز دیجیتال و اکسچنج

صرافی غیر متمرکز دودو چیست؟ بازار فعالانه دکس با صرافی DODO

صرافی های غیرمتمرکز همچنان ظاهر می شوند، اما تاکنون هیچ کدام نتوانسته اند Uniswap را به عنوان برترین صرافی غیرمتمرکز پشت سر بگذارند. شرم آور است، زیرا یونی سواپ مطمئناً کامل نیست. اگر تبادلی وجود داشته باشد که بتواند مشکلات یونی سواپ را به جای کپی کردن آنها برطرف کند، شاید شاهد تحولاتی در این فضا باشیم.

خوب اکنون این یک امکان متمایز است زیرا صرافی غیر مامرکز دودو (DODO) به دنبال گرفتن سهم بازار از یونی وساپ با بهبود واقعی مشکلات خود است. تلاش برای از بین بردن زیان های دائمی و بهبود نقدینگی با استفاده از یک الگوریتم منحصر به فرد بازارسازی است.

این الگوریتم منحصربفرد بازارساز جدید توسط افراد در بازار DODO، Proactive Market Maker (PMM) ابداع شده است. این به معنای جایگزینی مدل Automated Market maker (AMM) است که توسط یونی سواپ و اکثر صرافی های غیرمتمرکز دیگر استفاده می شود. مدل PMM قادر به پاسخگویی به محدودیت های نقدینگی در زمان واقعی و همچنین سازگاری با شرایط متغیر بازار است.

بررسی اجمالی صرافی غیر متمرکز دودو

صرافی دودو (DODO) در شبکه اتریوم ایجاد شده است و به نظر می رسد که صرافی نسل بعدی برای تامین نقدینگی در زنجیره (LP) باشد. وقتی PMM را کنار هم با AMM مقایسه می‌کنید، واضح است که پیشرفت‌هایی در تلاش‌های نسل اول برای ایجاد یک صرافی غیرمتمرکز ایجاد شده است.

برخی از ویژگی های اصلی صرافی DODO

نسل دوم فناوری LP اینجاست و نقدینگی روی زنجیره و قابل تکمیل قرارداد برای همه کاربران ایجاد می کند. با صرافی DODO همیشه نقدینگی کافی برای هر معامله وجود دارد، درست مانند آنچه که به طور سنتی در صرافی های متمرکز پیدا می کنید. این امر با ایجاد صرافی با لغزش بسیار کم و همچنین مکانیسم‌هایی که ضررهای دائمی را به حداقل ممکن کاهش می‌دهد، به نفع کاربران است.

در ادامه این بررسی، جزئیات پیرامون صرافی DODO مورد بحث قرار خواهد گرفت، اما ابتدا با پیشینه‌ای شروع می‌کنیم که به برجسته کردن مکان‌هایی که صرافی دودو تأثیرگذارترین تغییرات را ایجاد می‌کند و چگونگی بهبود اکوسیستم تبادل غیرمتمرکز با فناوری جدید PMM کمک می‌کند.

مبادلات غیرمتمرکز مبتنی بر AMM در صرافی دودو

ما از Uniswap به عنوان مدلی برای صرافی‌های غیرمتمرکز مبتنی بر AMM در طول این بررسی از صرافی دودو (DODO) استفاده خواهیم کرد، اگرچه می‌دانیم که بسیاری از مبادلات دیگر نیز وجود دارند. به عنوان مثال، Kyber، Curve و Bancor همگی از یک مدل AMM در ایجاد یک صرافی استفاده می کنند.

چرا AMM به عنوان یک پروتکل DEX ضعیف است؟ تصویر از طریق FrontierProtocols.com

بررسی یونی سواپ به ما درکی اساسی از نحوه عملکرد بازارسازی خودکار می دهد، اما مهمتر از آن، ما کمبودهای ذاتی در طراحی AMM ها را خواهیم دید. همه شامل خطرات زیان دائمی، لغزش، و استفاده از آربیتراژورها برای ایجاد یک تبادل غیرمتمرکز کارآمد است. صرافی دودو (DODO) به دنبال بهبود این امر با به حداقل رساندن ضررات دائمی و لغزش است، در حالی که نیاز به آربیتراژورها برای کارکرد مدل PMM خود را برطرف می کند.

AMM ها نسبت به صرافی های متمرکز برتری تلقی می شوند زیرا کنترل صرافی توسط یک نهاد واحد را از بین می برند. این باید حتی میدان بازی برای همه افراد درگیر در بازار باشد. AMM از جهات مختلفی با صرافی‌های متمرکز متفاوت است، اما برجسته‌ترین روش قیمت گذاری توکن‌های فهرست شده در بورس است.

در صرافی های متمرکز، صرافی ها برای هر معامله طرف مقابل را جستجو می کنند، بنابراین قیمت را بر اساس قیمت درخواستی طرف مقابل تعیین می کنند. AMM طرف مقابل را با یک قرارداد هوشمند جایگزین می کند که مجموعه ای از توکن ها را ذخیره می کند. نقدینگی برای مبادله از اینجاست. و این توکن ها توسط کاربران، اغلب همان کاربرانی که در صرافی معامله می کنند، ارائه می شوند.

به کاربران انگیزه داده می شود تا توکن های خود را در استخرهای نقدینگی در قالب بازدهی دارایی های ارائه شده خود قرار دهند. بنابراین در Uniswap کارمزد معاملاتی 0.3 درصدی بین ارائه‌دهندگان نقدینگی توزیع می‌شود تا با ایجاد انگیزه برای ارائه‌دهندگان نقدینگی، به حفظ پلتفرم کمک کند. این امر در صرافی دودو (DODO) نیز بکار گرفته میشود.

عملکرد استخرهای نقدینگی Uniswap AMM. تصویر از طریق Uniswap.org

همچنین لازم به ذکر است که انواع مختلفی از AMM وجود دارد. در مورد Uniswap، تنوع مورد استفاده بازارساز محصول ثابت (CPMM) است. مدل CPMM نام خود را از حاصل ضرب ثابت الگوریتم قیمت آن گرفته است. به جای استفاده از عرضه و تقاضا برای تعیین قیمت دارایی های فهرست شده، همانطور که اکثر مبادلات مبتنی بر دفترچه سفارش انجام می دهند، Uniswap از معادله x*y=k استفاده می کند.

در این معادله هر دو “X” و “Y” نشان دهنده عرضه در یک مخزن توکن معین روی پلت فرم هستند. زمانی که معامله‌گران «X» و «Y» را می‌خرند و می‌فروشند، قیمت هر کدام تغییر می‌کند تا «K» ثابت بماند.

این طرح بسیار محبوب شده است و انصافاً به الهام بخشیدن طیف گسترده ای از ایده های جدید در بازارها و مبادلات غیرمتمرکز کمک کرده است. و مدل ایجاد شده توسط Uniswap این امکان را برای هر کسی فراهم کرده است که نقدینگی را برای هر توکن ERC-20 در کل فراهم کند. برخلاف صرافی‌های متمرکز، هیچ دروازه‌بانی وجود ندارد که تصمیم بگیرد چه توکن‌هایی را می‌توان و چه توکن‌هایی را نمی‌توان برای تجارت فهرست کرد.

در حالی که همه اینها برای مبادلات و تجارت غیرمتمرکز عالی است، اما بدون ایراد نیست، که اصلی ترین آنها خطرات زیان دائمی و لغزش است.

آیا صرافی دودو (DODO) این مشکلات را برطرف خواهد کرد؟

جزئیات در اشکالات طراحی AMM

اشکالات طراحی AMM چیست؟ بیایید به نقص‌های طراحی در AMM معمولی با دقت بیشتری نگاه کنیم تا سپس بتوانیم مقایسه کنیم که چگونه طراحی صرافی دودو (DODO) بر این نقص‌ها برای یک تبادل غیرمتمرکز بهبودیافته غلبه می‌کند.

لغزش AMM

لغزش تفاوت بین قیمت توافق شده در خرید فروش دارایی و قیمت واقعی معامله در آن انجام شده است. لغزش در دوره‌های نوسانات بالای بازار بیشتر محسوس است و می‌تواند بسیار شدید باشد. معاملات ارزهای دیجیتال به دلیل زمان اجرای نسبتاً کند ناشی از استفاده از فناوری بلاک چین، مشکل لغزش را بیشتر افزایش داده است.

صرافی دودو آمده است تا مشکلات این سیستم را حل کند.

همانطور که می بینید لغزش در Uniswap در مقابل صرافی دودو DODO بسیار بیشتر است. تصویر از طریق کاغذ سفید DODO.

کمبود نقدینگی نیز به لغزش کمک خواهد کرد. با دارایی‌هایی که نقدینگی ندارند، یک معامله بزرگ می‌تواند باعث افزایش یا سقوط آن دارایی در آن لحظه شود.

Uniswap توانسته است لغزش را در معاملات کوچکتر، که اکثر معاملات بر روی پلتفرم انجام می‌شود، به حداقل برساند، با این حال معاملات بزرگ هنوز هم می‌توانند در برخی موارد لغزش عظیمی را مشاهده کنند. برای کمک به معامله گران در مدیریت ریسک لغزش، Uniswap تعدادی ابزار ارائه می دهد که به ارزیابی بهتر لغزش احتمالی هر معامله کمک می کند.

صرافی دودو در تلاش برای بهتر شدن.

بنابراین واضح است که Uniswap در تامین نقدینگی برای هر بازار، حتی بازارهایی که در غیر این صورت به شدت غیرنقد می‌شدند، معامله می‌کند. در حالی که این بازارهای فاقد نقدینگی در حال حاضر در دسترس معامله گران هستند، این صرافی احتمالاً معامله گران بزرگی را که می توانند تأثیر زیادی بر روی سکه های نقدشونده نداشته باشند، به دلیل خطر لغزش شدید در معاملات بزرگ، دور نگه می دارد.

از دست دادن دائمی AMM

موضوع دوم و پیچیده‌تر که Uniswap و سایر AMM با آن مواجه هستند، مسئله از دست دادن دائمی است.

یکی از راه‌های جلوگیری از این امر این است که قیمت‌ها در صرافی دودو توسط یک اوراکل شخص ثالث، مانند Chainlink ارائه شود (اگرچه این مشکلات خاص خود را دارد). یونی سواپ از اوراکل های قیمت استفاده نمی کند، بلکه برای قیمت گذاری خود به الگوریتم داخلی ذکر شده در بالا متکی است. به همین دلیل، قیمت‌های یونی سواپ می‌تواند به طور گسترده‌ای با قیمت‌های موجود برای همان دارایی در سایر پلتفرم‌ها متفاوت باشد.

زیان دائمی می تواند یک خطر واقعی برای تامین کنندگان نقدینگی باشد. تصویر از طریق Balancer

برای مثال، اگر قیمت یک توکن در صرافی‌های متمرکز 10 درصد افزایش یا کاهش پیدا کند، ممکن است تغییر قیمت بلافاصله در Uniswap یا سایر AMM‌ها محقق نشود. این یک دوره زمانی ایجاد می کند که در آن آربیتراژورها می توانند از این تفاوت قیمت برای کسب سود استفاده کنند.

بنابراین، آربیتراژ در Uniswap بسیار رایج است زیرا معامله گران برای خرید دارایی های ارزان یا فروش دارایی های گران قیمت و کسب سود می آیند. این نوع رفتار معمولاً مشکلی ایجاد نمی کند، تا زمانی که استخرهای نقدینگی Uniswap را اضافه کنید. از آنجایی که استخرهای نقدینگی نمی توانند این نوع فعالیت های آربیتراژ را مسدود کنند، در مواقعی ممکن است زیان های شدید را به شکل زیان های دائمی تجربه کنند.

ببینید، کاربران باید دارایی‌های خود را در استخرهای نقدینگی در Uniswap قرار دهند تا کارمزد خود را دریافت کنند. با این حال، در طول دوره‌های نوسان و تغییرات بزرگ قیمت که در آن آربیتراژها درگیر می‌شوند، مقدار دارایی‌های سهامدار در استخرهای نقدینگی تغییر می‌کند تا ارزش «K» ثابت بماند.

این بدان معناست که کاربران استخرهای نقدینگی در Uniswap به جای نگه داشتن توکن قدردانی در کیف پول و لذت بردن از افزایش قیمت 10 درصدی، می‌توانند متوجه شوند که توکن‌های آنها آربیتراژ شده است.

راه حل صرافی دودو برای مشکل AMM

راه حل DODO’s Proactive Market Maker از اوراکل های قیمت خارج از زنجیره برای ارائه اطلاعات دقیق قیمت در زمان واقعی در مورد هر دارایی در پلتفرم استفاده می کند. سپس از داده های ارائه شده توسط اوراکل برای محاسبه قیمت بازار ایده آل استفاده می کند. هنگامی که قیمت بازار ایده آل تعیین شد، صرافی دودو (DODO) می تواند توکن های نقدینگی را برای توکن مظنه بر اساس منحنی نشان داده شده در زیر بفروشد.

منحنی نقدینگی کارآمدتر. تصویر از طریق کاغذ سفید صرافی دودو DODO .

این مدل نقدینگی را به سرعت از قیمت بازار کاهش می‌دهد، فرصت‌های آربیتراژ را حذف می‌کند و در مقایسه با صرافی‌های AMM، سیستم مبادله کارآمدتری را ارائه می‌دهد.

مدل PMM مورد استفاده توسط صرافی دودو (DODO) فقط معاملات آربیتراژ را تشویق می کند که به اطمینان از مطابقت قیمت مبادله با قیمت بازار کمک می کند. این به خودی خود ممکن است منحصر به فرد نباشد، اما PMM از این نظر منحصر به فرد است که منحنی قیمت را تغییر می دهد و به آن کمک می کند تا به ساختار نقدینگی کارآمد دست یابد.

در واقع، ثابت شده است که این روش نسبت به روش استفاده شده توسط AMM برتری دارد، زیرا نه تنها نقدینگی کافی را برای تعداد نامحدودی از جفت‌های معاملاتی فراهم می‌کند، بلکه در عین حال برای تامین‌کنندگان نقدینگی نیز سودمند است. به طور خلاصه، سیستم PMM به طور موثر خطرات زیان ناپایدار را کاهش می دهد، بنابراین عمل ارائه نقدینگی در صرافی دودو (DODO) در مقایسه با Uniswap و سایر AMM ها، فعالیتی کم خطرتر می کند.

سیستم PMM از معایب شناخته شده در مبادلات سنتی مبتنی بر دفتر سفارش و مبادلات AMM بهره می برد. این ایرادات این است که یا وابسته به نیروی انسانی برای عملکرد هستند، یا بسیار گران هستند یا نمی توانند نقدینگی لازم را در هر زمان تامین کنند. PMM به‌عنوان یک بازارساز الگوریتمی طراحی شده است، اما مانند استروئیدها عمل می‌کند و نقدینگی قابل پر کردن با قرارداد را برای هر جفت دارایی بدون استثنا فراهم می‌کند.

صرافی دودو (DODO) چگونه کار میکند؟

اکنون که تمام اطلاعات پس‌زمینه را از بین برده‌ایم، زمان آن رسیده است که در مورد صرافی دودو (DODO) بیشتر صحبت کنیم.

صفحه اصلی صرافی DODO. تصویر از طریق app.dodoex.io

چیزی که صرافی DODO را از سایر DEX ها متمایز می کند این است که معاملات دارایی های زنجیره ای غیرمتمرکز را ارائه می دهد، اما اجرای سفارش را به کاربران خود ارائه می دهد که با صرافی های متمرکز و پلت فرم های معاملاتی قابل مقایسه است. همانطور که در مورد دیگر DEX ها وجود دارد، آربیتراژورها و ارائه دهندگان نقدینگی همچنان نقش مهم و حیاتی را در اکوسیستم صرافی دودو ایفا می کنند، اما تیم ادعا می کند که خطر زیان دائمی را برای همه مقاصد حذف کرده است.

و در یک ارتقا از مدل AMM، با مدل PMM DODO، ارائه دهندگان نقدینگی ملزم به ارائه هر دو طرف جفت معاملاتی هنگام اضافه کردن نقدینگی نیستند. با صرافی دودو (DODO) برای LP ها کاملاً خوب است که فقط یک دارایی را به هر یک از استخرهای نقدینگی اضافه کنند و شروع به دریافت کارمزد کنند.

می‌تواند به سادگی با تغییر الگوریتم AMM با الگوریتم Proactive Market Maker منحصر به فرد خود که معادله x*y=k مورد استفاده توسط Uniswap را با الگوریتم زیر تغییر می‌دهد، به همه این موارد دست یابد:

p margin = iR

معادله بازارساز فعال از طریق کاغذ سفید صرافی DODO.

در معادله بالا نماد “i” نشان دهنده قیمت بازار یک دارایی است و “R” نشان دهنده عامل ریسک است. درک “R” کلید درک چگونگی تشویق صرافی دودو (DODO) نقدینگی بالا در قیمت های دقیق است.

صرافی دودو (DODO) از فیدهای قیمت از اوراکل های Chainlink برای تعیین مقدار “I” در این معادله استفاده می کند. مشارکت با Chainlink در آگوست 2020 شکل گرفت. داده‌های بازار بی‌درنگ ارائه شده به صرافی دودو (DODO) پایه‌ای برای کار می‌دهد و به الگوریتم اجازه می‌دهد تا از هرگونه اختلاف بزرگ در قیمت خود در برابر قیمت واقعی بازار دارایی‌ها جلوگیری کند. عامل “R” نیز با انباشته شدن سرمایه برای هر دارایی خاص در استخر نقدینگی تغییر خواهد کرد و این واقعیت را تشخیص می دهد که نقدینگی بیشتر همچنین ریسک کمتری را ایجاد می کند.

به گفته تیم DODO نتیجه این است:

بسته به نقدینگی موجود در مجموعه سرمایه، PMM پارامتر R را در زمان واقعی به تنظیم دقیق P، قیمت بازار در صرافی DODO، تغییر می‌دهد تا استفاده از صندوق را به حداکثر برساند.

نتیجه این است که نقدینگی برای دارایی بر اساس داده های Chainlink به قیمت آن دارایی منتقل می شود. این بدان معناست که داده‌های قیمت بی‌درنگ ارائه‌شده توسط Chainlink یک خط پایه برای قیمت‌های مبادله ایجاد می‌کند، با این حال این نکته منفی این است که اعتماد زیادی به داده‌های Chainlink ارائه شده به سیستم دارد.

اگر موقعیتی پیش بیاید که گره های Chainlink از کار بیفتند، یا به نوعی در معرض خطر قرار گیرند، ممکن است صرافی دودو (DODO) اطلاعات نادرستی دریافت کند و قیمت های بازار خود را بر اساس آن داده های نادرست قرار دهد. این می تواند منجر به زیان قابل توجهی برای تامین کنندگان نقدینگی در سیستم DODO شود.

ویژگی های اصلی صرافی DODO

بدیهی است که صرافی دودو (DODO) دارای ویژگی‌های اساسی تجارت، سهام و ادغام است که از چنین ترتیبی انتظار دارید، اما همچنین دارای سه ویژگی بسیار منحصر به فرد است که در جای دیگر یافت نمی‌شود.

ماشین فروش صرافی دودو

ماشین فروش صرافی دودو به هر کسی که کیف پول دارد این امکان را می دهد که با استفاده از فناوری PMM DODO یک بازار نقدینگی ایجاد کند تا یک منحنی پیوند برای توکن های ارائه شده ایجاد کند، فقط توکن ها را ارائه کنید، منحنی قیمت گذاری مورد نظر را تعریف کنید، و ماشین فروش صرافی DODO یک بازار نقدینگی برای دارایی ایجاد می کند. ، غیرمتمرکز و غیر حبس اما قابل دسترسی برای همه.

حتی بهتر از آن این است که این یک فرآیند کاملاً بدون مجوز است، به این معنی که هر کسی که کیف پول دارد می‌تواند مکان‌های معاملاتی را در صرافی دودو بدون نگرانی در مورد سانسور و تداخل خود پلتفرم بسازد (بر خلاف Robinhood). توضیح دقیق تر را می توان در اینجا یافت.

ماشین فروش صرافی DODO توزیع توکن و بازار را بسیار ساده تر می کند. تصویر از طریق Medium.com

استخر خصوصی صرافی دودو

این شبیه به ماشین فروش صرافی دودو (DODO) است، اما با گزینه‌های بیشتری برای بازارسازان حرفه‌ای که نیازمندی‌های خاصی دارند که توسط ماشین فروش صرافی DODO برآورده نمی‌شود. استخر خصوصی صرافی دودو به بازارسازان توانایی انجام موارد زیر را می دهد:

 • سپرده گذاری / برداشت یک طرفه انجام دهید (DVM نیاز به تامین نقدینگی دو طرفه / حذف دارد).
 • منحنی قیمت گذاری را در هر زمان تغییر دهید (منحنی قیمت گذاری DVM پس از ایجاد قابل تغییر نیست).
 • نقدینگی در همه جای قیمت از صفر تا بی نهایت داشته باشید.

این مزیت‌های متعددی را برای سازندگان بازار فراهم می‌کند و از قابلیت پیکربندی و انعطاف‌پذیری مدل PMM DODO بهره می‌برد.

 1. اجتناب از ریسک منفی
 2. کشف قیمت فعال
 3. بازار قیمت ثابت
 4. بازگشت به مدل سنتی AMM.

با این ویژگی ها، کاربران می توانند از گزینه های پیشرفته پیکربندی استخر استفاده کنند و بازارسازان خود باشند. با این پارامترها، جایگشت های بی شماری امکان پذیر است و سازندگان می توانند تجارت خود را در صرافی دودو (DODO) به دلخواه خود انجام دهند. صرافی غیر متمرکز DODO به بازارسازان آزادی کافی برای طراحی و مدیریت راه‌حل‌های نقدینگی سفارشی خود در زنجیره می‌دهد. جزئیات بیشتر در مورد استخر خصوصی DODO را می توانید در اینجا بیابید.

DODO NFT Vault جدیدترین ابزار برای LP است. تصویر از طریق Medium.com

DODO NFT Vault

DODO NFT Vault در صرافی دودو یک پروتکل کشف قیمت و نقدینگی برای دارایی های غیر استاندارد است. این به کاربران اجازه می دهد تا NFT های جدید ایجاد کنند یا از NFT های موجود استفاده کنند و آنها را در خزانه DODO NFT قرار دهند. NFT ها را می توان منحصر به فرد نگه داشت یا می توان آنها را کسری کرد که NFT های موجود در Vault را به قطعات زیادی با توکن های قابل تعویض که برای نشان دادن آنها صادر می شود، تقسیم می کند.

پس از ایجاد خزانه، می توان یک استخر نقدینگی برای NFT ایجاد کرد تا بازاری انعطاف پذیر و کارآمد برای تجارت این قطعات ایجاد کند. این توسط الگوریتم Proactive Market Maker DODO ارائه شده است. از طریق DODO’s SmartTrade و سرویس تجمیع نقدینگی، قطعات را می توان با هر توکن با بهترین قیمت معامله کرد. در اینجا درباره DODO NFT Vault بیشتر بدانید.

تیم صرافی غیر متمرکز دودو (DODO)

صرافی DODO توسط سه نفر از متخصصان باتجربه بلاک چین ایجاد شده است که هر کدام دانش عمیقی از جنبه های مختلف فناوری بلاک چین و عملکرد تبادل دارند.

مینگدا لی مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران صرافی دودو است. او معمار مدل PMM مورد استفاده توسط DODO بود. او قبلاً یک توسعه‌دهنده اصلی در DDEX، یک پلتفرم معاملات حاشیه، بود و دکترا از دانشگاه پکن انصراف داد.

چی وانگ مدیر ارشد اجرایی صرافی دودو است. او یک توسعه دهنده نرم افزار است و شبکه DOS، یک سرویس اوراکل لایه دو مستقر در چین را تاسیس کرد. وانگ برای شرکت هایی مانند Oracle و Pure Storage به عنوان یک توسعه دهنده نرم افزار قبل از سرمایه گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال کار می کرد.

دایان دای مدیر ارشد بازاریابی DODO

دایان دای مدیر ارشد بازاریابی در صرافی غیر متمرکز DODO و سومین بنیانگذار این پلتفرم است. او در وی چت بسیار فعال است و چندین کانال از جمله کانال “DeFi Labs” مبتنی بر اشتراک را اجرا می کند.

توکن DODO

توکن DODO یک توکن ERC-20 است و توکن حاکمیتی بومی برای پلتفرم است و همچنین برای تشویق تامین نقدینگی در پلتفرم استفاده می‌شود. در مجموع عرضه 1 میلیارد توکن وجود دارد که کمی بیش از 100 میلیون توکن DODO در حال گردش است. 40 میلیون توکن در یک دور اولیه به قیمت 0.01 دلار فروخته شد و بعداً یک فروش خصوصی با 100 میلیون توکن با قیمت 0.05 دلار وجود داشت.

توکن‌های سرمایه‌گذار اولیه 1 سال پس از صدور توکن قفل می‌شوند و سپس به صورت خطی در طی 2 سال و توکن‌های سرمایه‌گذار خصوصی 6 ماه پس از صدور توکن قفل می‌شوند و سپس به‌صورت خطی در طول 1 سال آینده به‌ازای هر بلوک اتریوم تعلق می‌گیرند.

توزیع 1 میلیارد توکن DODO. تصویر از طریق Binance Research

اخیراً صرافی غیر متمرکز دودو نیز به زنجیره هوشمند بایننس منتقل شده است و به آن قابلیت زنجیره دوگانه می دهد. این منجر به فهرست شدن آن در بایننس لانچ پد در یک دور کشاورزی شد که در 4 مارس 2021 به پایان رسید. آن دور کشاورزی منجر به جمع آوری 641710.8000 DODO شد که با قرار دادن توکن های BNB پرورش داده شدند. همچنین یک استخر BETH با 320,855.4 DODO در جوایز و یک استخر BUSD با 106,951.8 DODO در جوایز وجود داشت.

این توکن‌ها برای جلوگیری از تخلیه توکن در مراحل اولیه پروتکل دارای زمان قفل هستند. در حالی که به نظر می رسد بخش بزرگی از توکن ها به فروش اختصاص داده شده است، ضروری است که عرضه کل قابل توجهی را در نظر بگیریم.

توکن‌های DODO در رالی 2021 در ارزهای دیجیتال شرکت کرده‌اند و در 20 فوریه 2021 به بالاترین حد خود یعنی 8.51 دلار رسیده‌اند. از آن زمان قیمت بیش از 50 درصد کاهش یافته است و از 30 مارس 2021، توکن DODO با قیمت 4.15 دلار معامله می‌شود. با توجه به ماهیت بی ثبات بازارهای رمزنگاری و توکن های کوچکتر مانند DODO (از نظر ارزش بازار در رتبه 140 قرار دارد) نمی توان پیش بینی کرد که آیا ارزش توکن در ارزش فعلی خود باقی می ماند یا خیر، دوباره افزایش یابد تا همه چیز را به دست بگیرد. زمان بالا، یا کاهش به سطوح پایین تر.

اقدام قیمت برای نماد DODO ahs داغ بود. تصویر از طریق Coinmarketcap.com

با راه‌اندازی DODO v2، توکن DODO علاوه بر عملکرد حاکمیتی، دو ابزار مهم دیگر نیز دریافت کرده است. اکنون می‌توان از آن برای تخفیف‌های کارمزد معاملاتی در بورس و برای جمع‌آوری و تخصیص IDO استفاده کرد.

علاوه بر این، یک توکن جدید غیرقابل انتقال vDODO ایجاد شده است تا به عنوان مدرک عضویت در برنامه وفاداری DODO عمل کند. vDODO را می توان با نرخ 1 vDODO = 100 DODO ضرب کرد. vDODO یک توکن است که به عنوان مدرک کاربر برای عضویت در برنامه وفاداری DODO عمل می کند. مزایای دارندگان توکن vDODO شامل موارد زیر است اما به آنها محدود نمی شود:

 • حقوق حاکمیتی: دارندگان می توانند پیشنهادات را ایجاد کرده و به آن رأی دهند. 1 vDODO = 100 رای
 • Crowdpooling و تخصیص IDO
 • تخفیف کارمزد معاملات
 • سود سهام پرداخت شده از کارمزدهای معاملاتی (محصول به دارندگان توکن vDODO): بخشی از کارمزدهای معاملاتی تعلق گرفته در پلتفرم بین دارندگان vDODO توزیع می شود.
 • جوایز عضویت vDODO (انحصاری برای دارندگان توکن vDODO): توکن‌های پاداش DODO برای دارندگان vDODO در هر بلوک توزیع می‌شوند.

DODO نسخه 2

زیان دائمی متحمل شده در استخرهای نقدینگی Uniswap اغلب به عنوان زیان دائمی ختم می شود. سایر AMM ها به دلیل لغزش گسترده ای که ممکن است با سفارش های بزرگتر رخ دهد، برای معامله گران غیرفعال هستند. این دو عامل هستند که صرافی دودو (DODO) را به چنین نوآوری در فضای تبادل غیرمتمرکز تبدیل می کنند. با ظهور DODO v2 که در 22 فوریه راه اندازی شد، این پلتفرم وارد فاز بعدی توسعه خود می شود.

DODO v2 برخی از ویژگی های مفید جدید را اضافه می کند. تصویر از طریق Medium.com

نوآوری DODOs که به آن امکان می دهد قیمت های بازار را بدون متعادل کردن نقدینگی حول یک فرمول ثابت تعیین کند، تاکنون برای ارائه شرایط بهتر برای معامله گران و ارائه دهندگان نقدینگی کار کرده است. معامله گران بهتر می توانند از لغزش جلوگیری کنند و LP ها می توانند فقط یک توکن به جای یک جفت سپرده گذاری کنند، بنابراین از خطر ضرر دائمی جلوگیری می کنند.

یکی از نگرانی‌های پیرامون این پلتفرم این است که بدون حجم معاملات کافی، اگر مجموع کارمزدهای کسب شده برای تامین نقدینگی بسیار کم باشد، ممکن است LP ها همچنان با ضرر مواجه شوند. LPها به افزایش مداوم حجم معاملات نیاز دارند تا بتوانند سود ثابتی داشته باشند.

تیم DODO با افزودن برخی انگیزه‌ها برای معامله‌گران، و برای سازندگان استخر و ارائه‌دهندگان نقدینگی، در DODO v2 به این موضوع پرداخته است. این تیم می‌داند که مشوق‌های توکن راهی مؤثر برای جذب و جذب کاربران جدید است. تیم DODO برنامه های تشویقی توکن زیر را برای کاربران صرافی دودو (DODO) طراحی کرده است.

معامله استخراج در صرافی دودو

با اجرای DODO v2 معامله گران اکنون می توانند هنگام انجام معاملات در صرافی صرافی (DODO)، توکن های DODO را استخراج کنند. یک جایزه استخر استخراج ایجاد شده است که برای هر بلوک استخراج شده 3 DODO دریافت می کند. اگر معامله‌گری هنگام انجام معاملات، «Trading Mining» را در پلتفرم فعال کرده باشد، پس از انجام موفقیت‌آمیز معامله، 1 درصد از توکن‌های موجود در استخر جایزه را دریافت می‌کند.

اعضای vDODO مزایای بیشتری از تجارت دریافت می کنند. تصویر از طریق app.dodoex.io

علاوه بر این، توکن‌هایی با عنوان «توکن‌های داغ» در صرافی وجود خواهند داشت و معامله‌گران در هنگام معامله با این توکن‌ها سه برابر پاداش استخراج ۳ درصد از استخر جایزه را دریافت می‌کنند. تعیین Hot Token ها از طریق ترکیبی از بخش های پرطرفدار در ارائه دهندگان داده شخص ثالث، رای دادن توسط اعضای انجمن DODO و با تصمیم تیم صرافی دودو (DODO) انجام می شود.

Combiner Harvest

استخراج Combiner Harvest یک برنامه تشویقی است که از DODO v2 برای سازندگان استخر و ارائه دهندگان نقدینگی اضافه شده است. برنامه Combiner Harvesting راهی برای دسترسی کاربران صرافی دودو (DODO) به برنامه های بلاک چین امیدوار کننده ای است که مایل به ایجاد همکاری با DODO هستند. این همکاری ها منجر به بررسی برنامه ها و ایجاد استخرهای نقدینگی در اطراف پروژه های بررسی شده خواهد شد.

نتیجه گیری

شکی نیست که صرافی DODO تجربه تجارت در صرافی های غیرمتمرکز را بهبود بخشیده است. همچنین ریسک های پیش روی تامین کنندگان نقدینگی را کاهش داده است. استفاده از فناوری Proactive Market Maker قیمت گذاری دارایی های باثبات تر و نقدینگی کارآمدتر را حتی برای توکن های کم معامله تضمین کرده است.

خدمات ارائه شده منحصر به فرد و در حال رشد است. افزودن جمع‌بندی، تخصیص IDO، استخراج معامله‌گران، خزانه‌های NFT، ماشین فروش DODO و استخرهای نقدینگی خصوصی، همگی به ایجاد یک پلتفرم قوی‌تر با افزایش حجم معاملات کمک کرده‌اند. این به نوبه خود ثبات را برای پلتفرم حفظ می کند و آن را برای معامله گران و ارائه دهندگان نقدینگی جذاب تر می کند.

علاوه بر این، رابط تجاری سریع و بدون درهم ریختگی است. هر کسی که تجربه معاملاتی دارد باید بتواند به سرعت درک کند که چگونه در صرافی دودو معامله، سهام یا تامین نقدینگی کند.

به طور خلاصه، به نظر می رسد صرافی دودو (DODO) با ایجاد پلتفرمی که از فناوری Proactive Market Maker برای ایجاد نقدینگی بلادرنگ کارآمد برای هر توکنی استفاده می کند، مشکل زیان دائمی برای ارائه دهندگان نقدینگی و مسئله لغزش معامله گران را حل کرده است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× به کانال تلگرامی ما بپیوندید به کانال تلگرامی ما بپیوندید
عضویت