ارز دیجیتال و کریپتو

ارز دیجیتال Celo | پلتفرم بلاک چین همراه اول با ارز دیجیتال سلو

ارز دیجیتال Celo یکی از پروژه های بلاک چین است که در تلاش است تا ارزهای رمزنگاری شده را با ساده سازی فرایند پرداخت در دسترس همگان قرار دهد. به جای استفاده از رشته های پیچیده و طولانی حروف و اعداد به عنوان آدرس بلاک چین ، کاربران ارز دیجیتال سلو قادر به ارسال و دریافت ارزهای رمزپایه با استفاده از شماره تلفن همراه خود هستند.

تیم Celo تصمیم گرفت از تلفن همراه استفاده کند زیرا این تلفن بسیار فراگیر و قابل درک است. در حالی که برخی مناطق جهان در سال 2020 کابل اینترنت یا حتی تلفن ثابت دریافت نکرده اند ، افرادی که در این مناطق زندگی می کنند در بسیاری موارد تلفن همراه دارند.

استفاده از شماره های تلفن همراه به عنوان آدرس های رمزنگاری شده ، دسترسی مردم به رمزنگاری را بیشتر می کند. تصویر از طریق وبلاگ Celo

برای استفاده از تلفن های همراه ، پروتکل Celo سبک و سریع ایجاد شد. و با بیش از 6 میلیارد دستگاه تلفن همراه در سطح جهان ، مقیاس پذیر نیز ساخته شد. از همه مهمتر از تجربه کاربر این است که استفاده از آن آسان است.

Celo معاملات بلاک چین را ساده می کند

تیم Celo با خلاص شدن از شر کلیدهای عمومی نامطلوب در سمت کاربر ، تجربه کاربر را ساده کرده و شماره تلفن های موبایلی را که اکثر ما به آن عادت داریم جایگزین آنها کرد. همچنین به خاطر سپردن آنها و تایپ کردن آنها در فرم به عنوان آدرس بسیار ساده تر است.

استفاده از شماره تلفن های همراه به عنوان آدرس نیز به تیم این امکان را می دهد تا در مقایسه با بسیاری از راه حل های بلاک چین مدرن ، یک بلاک چین با استفاده از منابع بسیار کمتر توسعه دهند. این طراحی منابع کم ، برای افزایش استفاده در مناطقی که منابع کمیاب هستند ، کلیدی است.

ارسال و دریافت ارز رمزنگاری شده هرگز به این آسانی نبوده است

الگوریتم غیرمتمرکز EigenTrust یکی از آخرین مواردی است که به پلت فرم Celo اضافه می شود . این یک الگوریتم است که شهرت را اندازه گیری می کند ، مشابه روشی که اعتبار اعتباری شهرت مالی ما را اندازه گیری می کند. با استفاده از EigenTrust به عنوان بخشی از سیستم ، نمره شهرت حساب با تعدادی از حساب های دیگر که به آن اعتماد دارند با نمرات شهرت آنها تعیین می شود.

EigenTrust توسط Sep Kamvar ، یکی از بنیانگذاران Celo ، در سال 2002 برای Google توسعه داده شد و قبلاً به عنوان جزء مهمی از الگوریتم رتبه بندی Google استفاده می شد.

استفاده از بستر سلو

در حالی که برنامه سلو راه ترجیحی برای ارسال دلارهای Celo (cUSD) ، سکه پایدار این پلتفرم است ، نیازی به آن نیست. در صورت تمایل ، کاربران می توانند cUSD را از طریق WhatsApp ارسال کنند ، اما برای دریافت cUSD ، گیرنده باید کیف پول Celo را بارگیری و نصب کند (در حال حاضر فقط برای Android موجود است).

هنگامی که کیف پول ایجاد می شود ، شماره تلفن همراه به آدرس کیف پول متصل می شود و یک هش رمزنگاری شده از شماره تلفن در بلاک چین ذخیره می شود. این واقعاً یک فرایند ساده است و حتی می توانید با استفاده از کیف پول توسعه دهندگان Celo و Alfajores Testnet خودتان آن را امتحان کنید .

ما آن را آزمایش کردیم تا ببینیم آیا واقعاً همانطور که توسط تیم Celo تبلیغ شده است عمل می کند یا خیر و متوجه شدیم که واقعاً راهی ساده برای تعامل با بلاک چین و ارز رمزنگاری شده است. پس از نصب کیف پول و پیوند دادن شماره تلفن همراه ، برنامه کد را از طریق پیام کوتاه به شماره تلفن همراه ارسال می کند. کاربر کد را به برنامه کیف پول وارد می کند و سیستم شروع به همگام سازی کیف پول و دستگاه تلفن همراه می کند.

یک رابط تلفن همراه ساده برای ارسال و دریافت رمزنگاری. تصویر از طریق فروشگاه Play

تیم Celo همچنین اعلام کرده است که چندین شماره تلفن می توانند با یک آدرس Celo مرتبط باشند ، که می تواند هنگام تغییر شماره تلفن مفید باشد. اعداد را می توان در هر زمان از آدرس کیف پول اضافه یا حذف کرد.

هزینه کمی برای تأیید شماره تلفن از حساب دریافت می شود ، اما این امر با testnet چندان مهم نیست زیرا کیف پول با 10 دلار پیش پرداخت شده است. و اگر به استفاده از کیف پول ادامه دهید ، همیشه می توانید آن را از شیر Celo پر کنید . هر درخواست از شیر آب 10 cUSD و 5 CELO ارائه می دهد.

ما بعداً در مقاله به طور عمیق در مورد CUSD و CELO بحث خواهیم کرد.

کل فرایند به قدری ساده است که در طی Reddit AMA یکی از حامیان اولیه از پروژه Celo به عنوان “WhatsApp برای پول” نام برد.

تیم CELO

تیم Celo متشکل از ده ها نفر از سراسر جهان و از رشته های مختلف است که شامل توسعه نرم افزار ، مهندسی بلاک چین ، بازاریابی ، تجارت ، امور مالی و دیگران است. این پایگاه گسترده و عمیق است که Celo را به عنوان یکی از پروژه های برتر برای تماشای در حوزه بلاک چین توصیه کرده است.

سه بنیانگذار سلو عبارتند از سپ کاموار ، رنه راینزبرگ و مارک اولشوسکی. این سه نفر مسئولیت اجرای پروژه از طریق cLabs را بر عهده دارند.

سه بنیانگذار سلو-مارک ، رنه و Sep. تصویر از طریق Blockfyre

رنه رینزبرگ مسئول تجارت است. اخیراً ، رنه عضو EIR در General Catalyst Partners بود. پیش از این ، وی معاون محصولات نوظهور GoDaddy بود. او در تأسیس Locu با حمایت سرمایه گذاری و تا زمان خرید Locu توسط GoDaddy در آگوست 2013 به عنوان مدیر عامل شرکت کرد.

رنه کار خود را در بازارهای جهانی سرمایه در مورگان استنلی آغاز کرد و همچنین در مک کینزی ، بانک جهانی و TechnoServe کار کرد. او دیپلم مالی از WHU آلمان و MBA از MIT Sloan گرفت. رنه مشاور و سرمایه گذار فعال در بیش از 50 شرکت است.

سپ کاموار مخترع سیستم شهرت دیجیتالی به نام EigenTrust است که زمانی توسط گوگل به عنوان بخشی از الگوریتم Pagerank خود استفاده می شد. قبل از پیوستن به سلو ، او شریک مدرسه Wildflower و دانشیار م Instituteسسه فناوری ماساچوست بود. در سالهای اولیه او استاد مشاور دانشگاه استنفورد بود و همچنین به عنوان سرپرست مهندسی برای شخصی سازی در Google کار می کرد.

مارک اولشوسکی یک مهندس کامپیوتر مشتاق است و دارای دکترای علوم کامپیوتر از موسسه فناوری ماساچوست است. او همچنین در Microsoft Research ، Google و Sun Labs قبل از ایجاد راه اندازی هوش مصنوعی خود Locu کار می کرد. پس از آنکه توسط GoDaddy خریداری شد ، وی به عنوان معاون مهندسی در GoDaddy کار کرد تا اینکه به Celo رفت.

علاوه بر کارکنان رسمی در cLabs و Celo ، یک گروه 50 نفره از 16 کشور در سراسر جهان وجود دارد که جامعه سلو را حفظ می کنند ، پست های وبلاگ می نویسند ، کانال های رسانه های اجتماعی محلی را مدیریت می کنند ، رویدادهای محلی را اجرا می کنند و با شرکای Celo محلی ارتباط برقرار می کنند.

سلو چگونه کار می کند؟

در حالی که Celo برای کاربران بسیار ساده به نظر می رسد ، اما در پشت سر آن از نظر فنی مانند هر پروژه رقیب بلاکچین مناسب است. سلو که با استفاده از پیاده سازی Go اتریوم ساخته شده است ، از یک الگوریتم اجماع اثبات سهام استفاده می کند. بنیانگذاران PoS را برای استفاده از منابع نور انتخاب کردند. این سیستم از اعتبارسنج ها و گره ها برای تأیید تراکنش ها و اطمینان از امنیت شبکه استفاده می کند.

تصویری از مزایای اثبات سهام نسبت به اثبات کار. تصویر از طریق Celo.org

Celo در حال حاضر از الگوریتم اجماع Byzantine Fault Tolerant استفاده می کند که در آن از مجموعه ای از گره های اعتبارسنج برای دستیابی به توافق در مورد اعتبار تراکنش های ارسال شده در شبکه استفاده می شود. این روش اجماعی می تواند در مورد اعتبار تراکنش ها به توافق برسد حتی اگر یک سوم گره ها مخرب ، معیوب یا آفلاین باشند.

بسیاری از پروژه های موفق دیگر بلاک چین با استفاده از اجماع PoS وجود دارند و اینها شامل Cosmos ، Tezos و Algorand هستند. و در آینده نزدیک اتریوم نیز تبدیل به یک بلاک چین اثبات سهام می شود.

تبدیل شدن به Celo Validator

یکی از نقاط ضعف شبکه اعتبارسنجی هزینه اجرای یک گره اعتبارسنج است که در حال حاضر بیش از 15000 دلار تخمین زده می شود. با این حال ، در مقایسه با Cosmos ، برای مثال ، که برای اعتبارسنجی به 10،000 ATOM (بیش از 50،000 دلار) نیاز دارد ، بسیار ارزان است.

حتی اگر هزینه برای بسیاری ممنوع است ، Celo به دنبال راه هایی است که مقرون به صرفه تر برای اجرای اعتبارسنج باشد. در حال حاضر شامل یک سیستم چند طبقه ای از اعتبارسنج ها ، گره ها و کلاینت های سبک است. جامعه Celo همچنین پیشنهاد کرده است که تعداد اعتبارسنجان به میلیون ها افزایش یابد ، اما در حال حاضر حداکثر 100 اعتبارسنج در شبکه وجود دارد.

Validators کوچکترین و قوی ترین گروه در شبکه Celo هستند. تصویر از طریق Celo.org

توجه داشته باشید که اعتبارسنج ها قوی ترین اجزای شبکه هستند. آنها مسئول تغییر پروتکل ، ارائه ممیزی های امنیتی و تامین سخت افزار و نرم افزارهای لازم برای حفظ عملکرد شبکه هستند.

طبیعتاً اعتبارسنجان برای نقشی که در شبکه ایفا می کنند جبران می شود. علاوه بر جبران خسارت ، آنها همچنین دارای ویژگی های حکومتی هستند که شبکه و پروتکل را در بهترین جهت که توسط جامعه تصور می شود هدایت می کند.

هر اعتبارسنجی که به نفع منافع شبکه عمل نکند می تواند از نظر اقتصادی جریمه شود. بعلاوه ، از آنجا که اعتبارسنجان توسط دارندگان Celo انتخاب می شوند ، هر اعتبارسنجی که به نفع جامعه عمل نکند می تواند با آرای جامعه جایگزین شود.

اعتبارسنجان در حال حاضر نزدیک به 30 AP APY با توکن های CELO خود را دریافت می کنند. برای کسانی که نمی توانند اعتبارسنج را اجرا کنند یا نمی خواهند ، این امکان وجود دارد که با واگذاری اعتبارسنج ها ، سکه ها را به اشتراک بگذارند. در این مورد ، APY روی سکه های باقیمانده کمی بیش از 10 است. متأسفانه هنوز تفویض یک عملیات نسبتاً پیچیده است زیرا باید از طریق رابط خط فرمان انجام شود.

اجرای Celo Node

Celo شامل هزینه های تراکنش است ، مانند اکثر شبکه های بلاک چین. در مورد Celo این هزینه ها برای معاملاتی است که به گره های کامل ارسال می شود. از آنجا که شبکه در صورت وجود گره های بیشتر کارآمدتر می شود ، باید راهی برای تشویق افراد برای اجرای یک گره کامل وجود داشته باشد. خبر خوب این است که برای اجرای یک گره هزینه ای جز برق مورد استفاده برای کارکرد دستگاه که گره روی آن نصب شده است ، وجود ندارد.

گره های Celo از “هزینه های دروازه” در شبکه سود می برند. گره ها همچنین دروازه ورود به شبکه محسوب می شوند و تراکنش ها و درخواست ها را از گره های سبک به اعتبارسنج ها ارسال می کنند. در شبکه ای مانند Celo ، که اکثر گره ها از نودهای کیف پول سبک یا فوق سبک تلفن همراه هستند ، داشتن سطح قوی از گره های کامل برای سرویس دهی به گره های نور مهم است.

مدل Gateway انگیزه ای برای اجرای یک گره Celo فراهم می کند. تصویر از طریق Celo.org

هنگامی که یک گره نور معامله می کند ، هزینه دروازه کوچک را به آن وصل می کنند و هنگامی که به گره کامل منتقل می شود ، این هزینه دروازه انگیزه ای است تا گره کامل تراکنش را به اعتبارسنجها منتقل کند.

مشتریان سبک می توانند گره کامل خاصی را که مایلند به آنها سرویس دهد انتخاب کنند و این می تواند بر اساس موقعیت ، هزینه ، قابلیت اطمینان و سایر عوامل برای بهینه سازی هزینه و کیفیت خدمات باشد.

دارایی های سلو چیست؟

در حال حاضر دو دارایی رمزنگاری بومی وجود دارد که در شبکه Celo استفاده می شود. اینها دلارهای Celo (cUSD) و Celo (CELO) هستند.

دو سکه در حال حاضر برای استفاده در شبکه Celo موجود است. تصویر از طریق Celo.org

سومین دارایی مورد استفاده در Coinbase و تعداد محدودی از مراکز فروش دیگر وجود دارد که Celo Gold نامیده می شود و از تیکر cGLD استفاده می کند. اینها توکن های ERC-20 هستند که در حراج هلندی در Coinlist در 12 مه 2020 به فروش رسیدند. مراکز فروش مانند Coinbase نیز در آن زمان توکن cGLD را به عنوان پرداخت سرمایه گذاری اولیه خود در سلو دریافت کردند. توکن های cGLD هنگام راه اندازی شبکه اصلی Celo باز شدند و می توان آنها را با CELO یا CUSD مبادله کرد.

cUSD

دلارهای Celo یا cUSD استیبل کوین Celo است که به معنای انتقال پایدار ارزش بین کاربران است. این ذخایر از دارایی های دیجیتالی دیگر مانند بیت کوین و اتریوم پشتیبانی می کند و به قیمت دلار آمریکا وابسته است. در آینده تیم گفته است که پیشنهادات استیبل کوین را به cEUR و cGBP و سایر موارد افزایش می دهد.

از نیروهای عرضه و تقاضای بازار برای حفظ ثبات در توکن cUSD شکایت می شود. تصویر از طریق Celo.org

پروتکلی که ثبات را برای cUSD فراهم می کند ، یک مدل ترکیبی توافقی و وثیقه رمزنگاری شده است. این بدان معناست که وثیقه پشتیبان CUSD ترکیبی از CELO و سایر ارزهای رمزنگاری شده است. اینها برای تنظیم منبع cUSD و نگهداری پایه استفاده می شوند.

برای حفظ وثیقه پذیری بالا ، که برای ثبات سیستم بسیار مهم است ، هزینه ای برای معاملات دریافت می شود که به ذخیره اضافه می شود. همچنین ممکن است در آینده بخشی از پاداش بلوک در صورت لزوم برای حفظ ثبات به ذخیره اضافه شود.

همانند سایر استیبل کوین ها ، آربیتراژرها جزء کلیدی حفظ قفل هستند. بنابراین ، هنگامی که قیمت cUSD بالاتر از 1 دلار است انتظار می رود که آربیتراژرها CELO را خریداری کرده و آن را با CUSD مبادله کنند ، سپس برای جمع آوری سود ، cUSD را بفروشند. این فروش قیمت cUSD بازار را تا 1 دلار کاهش می دهد.

آربیتراژ یکی از کلیدهای حفظ ثبات CUSD است. تصویر از طریق Celo.org

به طور مشابه ، اگر قیمت cUSD زیر 1 دلار باشد ، آربیتراژرها این توکن را خریداری کرده و سپس آن را با CELO مبادله می کنند تا از این تفاوت سود ببرند. خرید CUSD قیمت را تا 1 دلار افزایش می دهد.

کاربران می توانند با ارسال 1 دلار CELO/cGLD به ذخیره بنیاد Celo ، cUSD ایجاد کنند. آنها همچنین می توانند cUSD را با تبدیل مجدد به سلو از بین ببرند.

CELO

دلارهای سلو را می توان در هر زمان ضرب یا سوزاند تا ثبات و ارزش دلار آمریکا حفظ شود. این مورد در مورد CELO ، که دارای منبع ثابت است ، صادق نیست. از طریق این ارز رمزنگاری شده عرضه ثابت است که Celo ثبات قیمت را حفظ می کند ، و همچنین اکثر عملیات حکمرانی بلاک چین.

توکن های CELO دارای ابزارهای زیر هستند:

  • مشارکت در تصمیم گیری های حکومتی در بستر.
  • از ذخیره بیش از حد وثیقه که از ارزهای با ارزش پایدار در پلتفرم (در ابتدا دلارهای سلو) و ثبات قیمت پشتیبانی می کند ، حمایت کنید.
  • بودجه برای حمایت از برنامه های کاربردی در اکوسیستم.
  • مشوق های اعتبارسنج ها شبکه را ایمن و کار می کنند.

کاربرانی که CELO (و cGLD) کافی دارند می توانند به عنوان اعتبارسنج به شبکه بپیوندند و می توانند تغییرات پروتکل را پیشنهاد و رای دهند . هرگونه پیشنهاد همچنین مستلزم ارسال مقدار کمی سلو به یک قرارداد هوشمند است ، که در آن قفل شده است. اگر پیشنهاد نهایی تأیید شد ، این وجوه پس از سپری شدن مدت انتظار سه روزه بازگردانده می شود.

فرایند حکمرانی در Celo. تصویر از طریق Celo.org

رای گیری در مورد تغییرات پروتکل نیز با بستن CELO در همان قرارداد هوشمند انجام می شود. مجدداً ، رای دهندگان می توانند سلو خود را پس از سپری شدن مدت انتظار سه روزه به یاد آورند. این دوره انتظار برای جلوگیری از حملات به شبکه است.

اتحاد برای رفاه

هدف اصلی سلو توسط ماموریت و اهداف اتحاد رفاه هدایت می شود . Celo فقط نمی خواهد اولین شبکه بلاک چین سازگار با موبایل و دارای امنیت بالا باشد. این می خواهد این کار را انجام دهد تا مأموریت خود را برای بهبود شمول مالی و رفاه شهروندان در تمام نقاط جهان که به طور سنتی از سیستم مالی حذف شده اند ، افزایش دهد. به همین دلیل است که برنامه تلفن همراه برای Celo بسیار مهم است.

ماموریت سلو و اتحاد برای رفاه. تصویر از طریق وبلاگ Celo

دلیل انتخاب تلفن های همراه ساده است. در بسیاری از فقیرترین مناطق جهان ، تلفن همراه ناخواسته به فناوری “جهش” تبدیل شده است. به عنوان مثال ، حتی اگر بسیاری از این مناطق هرگز تلفن ثابت یا اینترنت شماره گیری نداشته باشند ، اکنون با تلفن های همراه و سایر دستگاه های تلفن همراه اشباع شده است.

علاوه بر این ، مقدار ارزش منتقل شده از طریق تلفن های همراه هر سال در حال افزایش است ، حتی بدون اینکه دارایی های دیجیتالی محاسبه شود.

نه تنها این ، بلکه مقدار ارزشی که اکنون با استفاده از دستگاه های تلفن همراه منتقل می شود هر سال در حال افزایش است. تنها در سال 2018 136 میلیارد دلار معاملات نقدی از طریق نمایندگان پول موبایل انجام شده است. این یک آمار واضح است که با این واقعیت که تعداد نمایندگان پول تلفن همراه از زیرساخت های بانک های تجاری بیشتر است ، پشتیبانی می شود.

بنیاد CELO با ایجاد اتحاد برای سعادت به این گذار ادامه می دهد. این یک گروه وسیع و گسترده از افراد ، پروژه ها ، شرکت ها ، بنیادها ، صندوق های سرمایه گذاری ، ارائه دهندگان خدمات و سایر نهادها است-که همه آنها متعهد به بهبود رفاه مالی افرادی در فقیرترین مناطق جهان هستند.

اهداف اتحاد برای رفاه. تصویر از طریق Celo.org

این پیشرفت ها می تواند به اشکال مختلف صورت گیرد و توسط بنیاد Celo در زمینه های زیر تعریف شده است: پذیرفتن ، بدست آوردن ، ساختن ، کسب درآمد ، آموزش ، هدیه ، رشد ، قرض دادن ، حفظ ، ارسال ، ذخیره ، و ایمن سازی.

اتحاد به طور تصاعدی در حال رشد است و حتی با پروژه Libra که توسط فیس بوک راه اندازی شده است مقایسه شده است ، زیرا مخاطبان مشابهی از کاربران و حامیان را به خود جلب کرده است.

Celo به عنوان اولین پروژه بزرگ بلاک چین پذیرفته می شود که تأثیر اجتماعی را محور اصلی ماموریت خود قرار داده است.

اعضای اتحاد برای رفاه. تصویر از طریق وبلاگ Celo

علاوه بر تأثیری که مستقیماً بر افراد و جوامع فقیر ایجاد می شود ، شرکتهای درون اتحادیه نیز قادرند با یکدیگر کار کنند تا رفاه بیشتری را برای شهروندان که توسط اتحاد کمک می شوند ایجاد کنند.

عملکرد قیمت CELO

با راه اندازی شبکه اصلی CELO در 18 مه 2020 ، توکن CELO مدت زیادی است که معامله نمی شود. و جدا از آتش بازی در اواخر آگوست و اوایل سپتامبر ، توکن در همان سطح باقی مانده است.

متأسفانه برای سرمایه گذاران اولیه این سطح بین 1.50 تا 1.70 دلار است که بسیار کمتر از متوسط ​​قیمت 5.02 دلار است که برای cGLD در حراج مه 2020 هلندی در Coinlist پرداخت شده بود. در واقع ، تنها یک هفته پس از آن حراج هلندی CELO معاملات خود را با 0.83 دلار آغاز کرد و بالاترین سطح آن 4.73 دلار در 4 سپتامبر 2020 است.

تاریخچه کوتاه ، اما متغیر قیمت CELO. تصویر از طریق Coinmarketcap.com

با شروع سال 2021 بیشتر حجم معاملات توکن روی Coinbase Pro انجام می شود. علاوه بر این ، معاملات کمی در Bilaxy و Bittrex انجام می شود.

برای ذخیره سازی ، Celo یک کیف پول منتشر کرده است ، اما در حال حاضر فقط برای دستگاه های Android در دسترس است . همچنین یک برنامه افزودنی Chrome شخص ثالث وجود دارد ، با این حال هیچ نظر و کاربر کمی ندارد ، بنابراین با مسئولیت خود آن را نصب کنید.

نتیجه گیری

در حالی که ارز دیجیتال Celo هنوز مورد استقبال عمومی قرار نگرفته است ، در جامعه ارزهای رمزنگاری شده مورد استقبال گسترده قرار گرفته است و نزدیک به 100 شرکت از این پروژه به نحوی حمایت یا پشتیبانی می کنند. به راحتی می توان دریافت که Celo یک پروژه بسیار بلند پروازانه است ، زیرا ماموریت آن ایجاد رفاه برای همه است.

بدانید که پروژه در مراحل اولیه خود است. در حالی که شبکه اصلی در ماه مه 2020 راه اندازی شد ، در دسامبر 2020 به نظر نمی رسد که تصویب با سرعت زیادی اتفاق می افتد.

شبکه اصلی سلو در 18 مه 2020 راه اندازی شد. تصویر از طریق وبلاگ Celo

با این حال جامعه پشت Celo بزرگ ، متنوع و پرشور است. و با استفاده از تلفن همراه در طراحی آن ، راهی پیدا کرده است که ارزهای رمزنگاری شده را برای افراد عادی قابل دسترس تر و قابل فهم تر کند. این می تواند تنها چیزی باشد که باعث استقبال گسترده در دهه آینده می شود.

این نوع پذیرش برای رشد توکن CELO ضروری است ، که متاسفانه در برابر افزایش ماه دسامبر در بیت کوین و دیگر ارزهای رمزنگاری شده مقاوم بوده است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا