ارز دیجیتال و کریپتو

بجردائو (Badger DAO) چیست؟ پلتفرم دیفای بیت کوین

مقدمه ای بر ارز دیجیتال بجردائو (Badger DAO) ….

منابع مالی غیر متمرکز (DeFi) با سرعت شگفت انگیزی در سال 2020 رشد کرده است و با شتاب باور نکردنی و مجموعه عظیمی از پروژه های جالب و مفید به سمت 2021 حرکت می کند.

یکی از معیارهایی که نشان می دهد میزان محبوبیت DeFi چقدر است و میزان رشد آن چقدر است ، ارزش کل قفل شده (TVL) در پروژه های DeFi است. در نمودار زیر می بینید که TVL چقدر در سال 2020 افزایش یافته است و چگونه در سال 2021 از 40 میلیارد دلار بالاتر است.

یکی از جالب ترین پروژه ها در بجردائو Badger DAO و رمز BADGER آن است. دلیل برجسته شدن این پروژه استفاده از بیت کوین در DeFi است ، چیزی که ما در بسیاری از پروژه ها ندیده ایم ، مگر اینکه از بیت کوین پیچیده استفاده کنند.

ارز بجردائو یا Badger DAO همچنین از طریق دنبال کردن مدل “راه اندازی نشانه عادلانه” هنگام انتشار توکن BADGER ، از برخی جهات پیشتاز Yearn.finance بوده است . این مدل مالکیت پروژه را از همان ابتدا به جامعه می دهد نه اینکه به سرمایه گذاران توکنی بفروشند که واقعاً هیچ علاقه ای به پروژه ندارند جز پتانسیل سود آن.

همچنین افزایش تقاضا برای بیت کوین در بلاک چین اتریوم (بیت کوین پیچیده شده که قبلاً ذکر شد) در این فضای DeFi کمک می کند.

فقط چند ماه پس از راه اندازی و Badger DAO بیش از 40 میلیارد دلار TVL دارد. تصویر از طریق DeFiPulse.com

بسیاری از طرفداران بلاک چین وجود دارند که ادعا می کنند بیت کوین قوی ترین شکل پولی است که تا به حال ایجاد شده است. آنها معتقدند که این روش صحیح ترین وثیقه و بهترین روش مبادله است. با این حال استفاده از بیت کوین در DeFi همیشه محدود به اکوسیستم کوچک بیت کوین بوده است ، حداقل تا زمانی که امکان بسته بندی بیت کوین در توکن ERC-20 که در شبکه اتریوم قابل استفاده است ، فراهم شد.

از زمان اختراع بیت کوین پیچیده ، ما شاهد افزایش شدید بیت کوین در شبکه اتریوم هستیم.

در حالی که این امر از برخی جهات مفید بوده است ، مطمئناً ایده آل نیست و از همه مهمتر این نیست که زیرساخت های فعلی برای استفاده از بیت کوین در اتریوم جدید و کاملاً توسعه نیافته است. این بدان معناست که ضرب بیت کوین بسته به سیستم عامل های متمرکز و تمام الزامات مربوط به مراقبت ، اعتماد و KYC که با این سیستم عامل ها همراه است ، باقی می ماند.

خبر خوب این است که می توانید از بیت کوین در DeFi استفاده کنید زیرا پروتکل های استقراض و وام دهی زیادی وجود دارد که از بیت کوین مصنوعی به عنوان وثیقه استفاده می کند ، اما خبر بد این است که تعداد کمی از منابع نقدینگی بزرگ برای معامله این بیت کوین مصنوعی وجود دارد.

بنابراین ، با افزایش روزافزون DeFi و همه چالش های موجود با دارندگان بیت کوین که مایل به شرکت در DeFi هستند ، تیم پشت بجردائو یا Badger DAO انگیزه پیدا کرد تا راهی بهتر برای قرار دادن بیت کوین در انقلاب DeFi پیدا کند. در زیر نحوه عملکرد آن را دقیق تر بررسی می کنیم.

بجردائو (Badger DAO) چیست؟

ممکن است شما از قبل با واژه DAO آشنا باشید ، که مخفف کلمه سازمان مستقل غیر متمرکز است. بنابراین ، بجردائو با ساختار حکمرانی غیر متمرکز ایجاد شده است که جامعه را از همان ابتدا در کنترل پروژه قرار می دهد.

بجردائو (Badger DAO) در تلاش است تا زیرساخت های مورد نیاز برای تسریع استفاده از بیت کوین در امور مالی غیر متمرکز و در سرتاسر اتریوم و دیگر بلاک چین ها را ایجاد کند.

Badger DAO می خواهد بیت کوین را به DeFi برساند. تصویر از طریق یوتیوب .

تیم توسعه دهنده بجردائو Badger DAO آن را به عنوان یک اکوسیستم کامل طراحی کرد که به پروژه های هر پروتکل DeFi اجازه می دهد تا با یکدیگر همکاری کرده و محصولات مشترکی بسازند. از آنجا که بجردائو با ساختار حاکمیت DAO ایجاد شده است ، ممکن است توسعه دهندگان ، صرف نظر از پروژه ای که روی آن کار می کنند ، انگیزه های خود را با حاکمیت غیرمتمرکز هماهنگ کنند. تصور این است که به جای ایجاد روحیه رقابت ، در اکوسیستم DeFi روح همکاری ایجاد شود.

همچنین ، یکی از اهداف اولیه از آغاز پروژه این بوده است که مطمئن شوید Badger DAO از ابتدا تحت هدایت جامعه و اداره آن خواهد بود. حکومتداری در مورد محصولات جدید تصمیم گیری می کند و حاکمیت جامعه مسئول توزیع عادلانه توکن های BADGER به همه شرکت کنندگان خواهد بود. همه اینها نشان می دهد که بنیانگذاران چقدر متعهد به رویکرد اول جامعه هستند که برای همه شفاف و عادلانه است.

کلید موفقیت پروژه در میزان موفقیت آنها در جذب نقدینگی مورد نیاز نهفته است ، نه به تولیدکنندگان محتوا و برنامه نویسان که برای پیاده سازی بجردائو Badger DAO باید به جامعه بپیوندند.

تعداد بیشتر و تنوع بیشتر مجموعه مهارتها برای پروژه و همه افرادی که با آن درگیر هستند سود زیادی خواهد داشت. بعلاوه ، اعضای جامعه بیشترین سهم را در موفقیت پروژه دارند زیرا درآمدهای ایجاد شده سودهایی را ایجاد می کند که بین کسانی که بیشترین رشد را در توسعه DAO دارند ، توزیع می شود.

نحوه عملکرد DAOs چگونه است؟

چند سال پیش DAO ها بسیار نادر بودند ، اما شکل گیری آنها افزایش یافته است زیرا پروژه ها می بینند که مدیریت تحت رهبری جامعه بر کنترل متمرکز ترجیح دارد. به نوعی این امر منجر به تبدیل نشانه های حکمرانی به یک نوع توکن جدید شده است.

چگونه DAO ساختار یافته است تصویر از طریق Dev.to

هنگام طراحی DAO در بجردائو (Badger DAO) به رهبری جامعه یک ایده آل وجود دارد ، با این حال در دنیای واقعی DAO ها معمولاً مشارکت زیادی از جوامع خود جلب نمی کنند. لیستی از دلایل صحت این امر وجود دارد ، از جمله هزینه های گاز مربوط به رای گیری در زنجیره.

در بسیاری از موارد عدم مشارکت صرفاً به دلیل عدم درک مالکیت یا مسئولیت در برابر DAO است. رأی دادن و مشارکت در اجتماع ایده آل خوبی است ، اما وقتی بیشتر آنها را نادیده می گیرند ، بی فایده می شود ، یا وقتی تغییرات پیشنهادی به طور ناخواسته کنار گذاشته می شوند و مورد تأیید قرار نمی گیرند ، بدتر می شوند. اگر رأی مهم نباشد و شانس کمی برای تغییر وجود داشته باشد ، مردم به سرعت علاقه خود را از دست می دهند.

DAO های سرمایه گذاری

تیم موسس بجردائو (Badger DAO) معتقد است که بیشترین فعالیت در DAO ها را می توان در DAO های Venture مشاهده کرد. واضح است که چرا ممکن است چنین باشد زیرا نه تنها چنین DAO ها مسئول همه جنبه های کسب و کار و پلتفرم هستند ، بلکه آنها همچنین انگیزه ای برای اطمینان از عملکرد خوب پروتکل و محصولات دارند. DAO هایی که بیشتر بر محصول تمرکز می کنند می توانند نحوه حفظ یک جامعه مشارکتی و به اشتراک گذاشتن ارزش ایجاد شده توسط محصولات خود را با گرفتن درسهایی از DAO های سرمایه گذاری بیاموزند.

در حالی که ایجاد DAO تنها چیزی است که باید انجام شود ، بجردائو (Badger DAO) تصمیم نگرفت که DAO ایجاد کند فقط برای اینکه مد روز باشد. آنها واقعاً تمایل به ایجاد جامعه ای دارند که محیط همکاری را تقویت کند و بتوانند هدف خود را از ورود کامل بیت کوین به اکوسیستم DeFi به اشتراک بگذارند. آنها می خواهند چیزی فراتر از یک سازمان قانونی باشند و بیشتر از DAO معمولی که ادعا می کند جامعه را پرورش می دهد ، اما هرگز به نظر نمی رسد بتواند آن را ایجاد کند.

معماری جزئی DAO

به همین دلیل است که تیم مالکیت مشترک این پلت فرم را به عنوان یکی از سنگ بنای اصلی حفظ خواهد کرد و چرا همه محصولات توسط اعضای جامعه راه اندازی می شوند. علاوه بر این ، هر ارزشی که از طریق کارمزد و درآمد ایجاد می شود ، به سازندگان محصول و دارندگان توکن BADGER باز می گردد.

یک مسئله در اینجا این است که گاهی اوقات تقسیم پاداش ممکن است کاملاً مشخص نباشد. به عنوان مثال ، ممکن است برخی از سوالات در مورد اینکه کدام اعضای جامعه اولین ایده ها را ارائه کرده اند ، ایجاد شود. یا فرض کنید که یک محصول به طور کامل توسط یک پروتکل DeFi تامین می شود ، از جمله ارائه استعداد توسعه دهنده به پروژه. در این مورد ، باید منابع اختصاص داده شده به پروژه را محاسبه کرد و باید در مورد پاداش های مناسب تصمیم گیری کرد.

ممکن است در حال حاضر مشخص نباشد ، اما در مراحل اولیه توسعه بجردائو (Badger DAO) بسیار زود است و به احتمال زیاد بسیاری از این مسائل به شیوه ای مناسب و قابل قبول برای اکثریت جامعه حل خواهد شد.

Badger Builders

Badger Builders منبع حیاتی بجردائو (Badger DAO) هستند. این گروهی از اعضای جامعه هستند که با توسعه دهندگان دیگر همکاری می کنند و محصولات جدیدی را در اکوسیستم بجردائو (Badger DAO) ایجاد می کنند. سازندگان Badger نیز مجبور نیستند فردی باشند ، آنها می توانند گروهی از توسعه دهندگان یا حتی یک شرکت کامل باشند.

هر کسی می تواند Badger Builder باشد. تصویر از طریق وبلاگ Badger .

نکته مهم برای Badger Builders عدم نیاز به مشارکت برای بهره مندی از بخشی از DAO است. هرکسی که بخواهد می تواند یک Badger Builder شود و با استفاده از مهارت های خود با کد منبع باز و تعداد انگشت شماری از نشانه های حکمرانی به ایجاد چیزی عالی کمک کند.

عرضه محصولات جدید بجردائو (Badger DAO)

این فقط ساخت محصولات نیست که برای همه باز است. هر عضو انجمن آزاد است که ایده های محصول جدید را در کانال Badger DAO Discord ارائه دهد. آنها در مورد این ایده بازخورد خواهند گرفت و همچنین می توانند شرکایی برای همکاری پیدا کنند.

اگر پیشنهادی ارائه شود و جامعه بجردائو (Badger DAO) علاقه نشان دهد ، می توان پیشنهاد را بیشتر توسعه داد و پس از آن یک رای خارج از زنجیره تعیین کرد تا مشخص شود که آیا این ایده باید به کل جامعه ارائه شود یا خیر. اگر تصمیم گرفته شود که گام نهایی را در رای گیری زنجیره ای به جلو ببرید تا برای پروژه تأیید شود.

هر زمان که یک پروژه تصویب شود ، تیم توسعه برای کمک به تامین مالی پروژه ، ساخت آن و سپس بازاریابی آن مشارکت می کند. رای گیری خارج از زنجیره در کانال های تلگرام و Discord برای تعیین راه حل برای مسائل مربوط به محصول یا عملیات استفاده می شود. این حکومت به گونه ای طراحی شده است که از افراد در هنگام ارائه پیشنهاد خود جلوگیری کند. در عوض امید می رود که مشارکت کنندگان با هم متحد شوند و برخی از شگفت انگیزترین محصولات DeFi تاریخ را ارائه دهند.

همکاری بجردائو با خلاقان

توسعه دهندگان در بجردائو (Badger DAO) واقعاً منتظر همکاری با هر کسی هستند که ایده ای برای چیزهای جالب و سودآور دارد. با پیشرفت پروژه ، آنها امیدوارند که نه تنها توسعه دهندگان جداگانه ، بلکه کل پروتکل های DeFi نیز به آن ملحق شوند.

این نوع همکاری دقیقاً همان چیزی است که اکوسیستم DeFi برای کشف بهترین محصولات به آن نیاز دارد. و به همین دلیل است که بجردائو برای مشارکت هر فرد ، توسعه دهنده ، تیم یا شرکتی باز است. و هر محصول منتشر شده شفاف و عادلانه خواهد بود و امیدوارم برای همه افرادی که در ایجاد آن دخیل هستند سودآور باشد.

انتظار می رود این همکاری به Badger Builders کمک کند تا چیزی فوق العاده بسازد. تصویر از طریق IvanonTech.com

تیم بجردائو (Badger DAO) معتقد است که جامعه می تواند دور هم جمع شده و محصولاتی بسازد که هر چیزی را که سازمان مرکزی کنترل می کند ، بهبود بخشد. به علاوه خزانه بجردائو بودجه پروژه های جدید را تأمین می کند و از توکن BADGER می توان برای ایجاد انگیزه در کاربران جدید در مرحله پس از راه اندازی هر پروژه استفاده کرد.

راه اندازی توکن BADGER

بجردائو (Badger DAO) هنگام راه اندازی توکن خود ، همان جهت Yearn.finance را در پیش گرفته است ، و مشخص می کند که توکن BADGER ارزش پولی ندارد و دقیقاً برای اهداف حاکمیت DAO در نظر گرفته شده است. و همچنین مانند Yearn ، نشانه BADGER با راه اندازی معادن نقدینگی عادلانه آغاز شد.

این بدان معناست که هیچ وقت کنترل متمرکز بر پروتکل وجود نداشت. هیچ سرمایه گذار اولیه ای وجود نداشت ، هیچ صندوق سرمایه گذاری VC و هیچ حامی ناشناس وجود نداشت که در صورت تمایل به تخلیه تمام دارایی های خود ، بعداً باعث توقف این توکن شود.

راه اندازی توکن BADGER واقعاً عادلانه بود. تصویر از طریق وبلاگ Badger DAO.

همه اینها بدان معنی است که بجردائو Badger DAO از مثال ها و اشتباهات بد بسیاری از پروژه های بلاک چین که تحت شرایط نامطلوب راه اندازی شده اند ، یا بیش از 90 of از نشانه پروژه را به بنیانگذاران ، مشاوران و سرمایه گذاران اولیه واگذار کرده است ، اجتناب می کند. علاوه بر این ، تمام کد ها و سیستم های قرارداد هوشمند توسط شرکت حسابرسی شخص ثالث Zokyo به طور کامل مورد بررسی قرار گرفته است تا اطمینان حاصل شود که آنها ایمن و بدون نقص پنهان هستند.

هیچ نامی برای مخفی کردن تیم وجود ندارد. آنها کاملاً شفاف هستند و برای عموم شناخته شده اند. آنها 10 درصد از منابع توکن را برای حفظ ارتباط با پروژه در اختیار دارند. همچنین 35 درصد از توکن هایی که برای تصمیم گیری درباره توزیع در اختیار جامعه قرار گرفته است ، وجود دارد. این وجوه می تواند برای مواردی مانند مشوق های مشارکت ، عملیات ، استخراج نقدینگی بیشتر یا موارد دیگر مورد استفاده قرار گیرد ، اما تنها پس از رای گیری و تأیید جامعه برای استفاده از توکن ها.

از آنجا که کنترل پروژه بجردائو (Badger DAO) و توکن ها از همان ابتدا در اختیار جامعه قرار می گیرد ، چیزی که در وب سایت بجردائو پیدا نمی کنید نمودارها و جداول است که درصد اختصاص یافته به صندوق های VC ، سرمایه گذاران فرشته ، مشاوران اولیه و موارد دیگر را نشان می دهد. به در عوض ، جامعه نحوه استفاده از نشانه های Badger را از ابتدای پروژه تعیین می کند. با توجه به اینکه این توکن از زمان راه اندازی تقریباً 600 درصد افزایش یافته است که می تواند تصمیم درستی باشد.

پاداش های بنیانگذار زمان دار

همانطور که در بالا ذکر شد ، 10 درصد از کل عرضه BADGER به عنوان پاداش بنیانگذار بجردائو اختصاص داده شده است. این نشانه ها به منظور ایجاد انگیزه برای موفقیت اعضای موسس است و به تدریج در کیف های عمومی توزیع می شود.

علاوه بر این ، پاداش های بنیانگذار بجردائو (Badger DAO) دارای یک قفل زمانی 1 ساله است که توکن ها را به صورت هفتگی در طول 52 هفته منتشر می کند. این امر به منظور جلوگیری از ریختن مقدار زیادی توکن BADGER به طور همزمان در بازار توسط بنیانگذاران است ، بنابراین قیمت را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

مخازن SETT Badger DAO

گورکن حیواناتی هستند که به شدت از خود و عزیزان خود در برابر حیوانات بزرگتر محافظت می کنند. به همین دلیل است که بجردائو (Badger DAO) این نام را برای حمایت از همان نوع وحدت شدید و تمایل به ایجاد انتخاب کرد. گورکن واقعی خانه هایی از برگ و علف می سازد و به این خانه ها Setts گفته می شود. آنها برای ماندگاری ساخته شده اند و می توانند در طی چندین دهه استفاده ، نسل نسل گورکن را در خود جای دهند.

بجردائو (Badger DAO) می خواهد خانه ای برای دارایی های رمزنگاری شده کاربران خود نیز فراهم کند ، و در نتیجه اولین محصول ایجاد شده SETT و جمع آوری خودکار DeFi است. از آنجا که Badger DAO با تمرکز بر محصولات بیت کوین ایجاد شده است ، طاق های SETT بر اساس صندوق های Yearn.finance مدل شده اند ، اما آنها منحصراً از بیت کوین توکن استفاده می کنند. SETT همچنین به عنوان تنها راه برای کاربران برای بدست آوردن توکن BADGER برنامه ریزی شده است ، اگرچه این می تواند با رای حاکمیت تغییر کند.

استراتژی های عملکرد خودکار بیت کوین را تنظیم کنید. تصویر از طریق Badger.finance

مانند سایر تنظیمات طاق DeFi ، کاربران می توانند دارایی ها را واریز کرده و در عوض بازدهی کسب کنند. این دارایی ها به قراردادهای هوشمند منعقد می شوند و سپس استراتژی های مختلفی را اجرا می کنند که دارایی ها را در سراسر جهان پروتکل های DeFi کار می کند. این امر به دارندگان BTC این امکان را می دهد تا عملکردی را که برای توکن های خود دریافت می کنند بدون درگیر شدن در حرکات آکروباتیک ذهنی و تلاش لازم برای اجرای دستی استراتژی معمولی عملکرد محصول ، بهینه کنند.

برای مدت محدودی نامعلوم ، کاربران می توانند در طاق های SETT سپرده گذاری کنند تا توکن های عملکردی و بدتر را بدست آورند. کسانی که برای مدت طولانی سهام می گذارند از مزایای استفاده از ضرب در پاداش خود برخوردار می شوند.

در حال حاضر 0.5 درصد هزینه برداشت برای برداشتن وجوه از طاق ها وجود دارد ، اما هیچ دوره قفل وجود ندارد. همچنین 4.5٪ هزینه اضافی برای هرگونه سود حاصل می شود. این هزینه ها برای پوشش هزینه معاملات و هزینه گاز است.

راه اندازی SETT های بجردائو

در زمان راه اندازی پنج SETT در بجردائو (Badger DAO) ایجاد شد. چهار مورد از آنها برای ترکیب استراتژی ها بود: Curve – SBTC ، Curve – RENBTC ، Curve TBTC و Badger – WBTC. علاوه بر این چهار مورد ، یک SETT پنجم نیز وجود داشت که برای بدست آوردن BADGER بیشتر بدست آورد.

از آن زمان 6 SETT اضافی اضافه شده است ، از جمله یکی برای سهام DIGG برای دریافت DIGG بیشتر.

تعداد فزاینده ای از راه های کسب پاداش های مهم. تصویر از طریق app.Badger.finance

طاق های SETT تنها چند ماه قدمت دارند و قابل درک است که هنوز در مراحل اولیه توسعه هستند. اما به نظر می رسد که مطمئناً با پیشرفت جامعه ، استراتژی ها و نوآوری های جدید به سرعت در حال ظهور هستند.

نمی توان گفت که در آینده چه چیزی ایجاد می شود ، اما برخی از امکانات دارایی های یک دارایی با استراتژی های متعدد ، سپرده های بومی BTC ، سایر استراتژی های ترکیبی و استراتژی هایی است که به محافظت در برابر نوسانات قیمت بیت کوین کمک می کند.

بجردائو DIGG

دومین محصول راه اندازی شده توسط بجردائو یک پروژه اجتماعی است که DIGG نام دارد. این به لیست ترکیبات مصنوعی بیت کوین اضافه می کند ، اما برخلاف سایر سیستم عامل ها ، غیرحفظی است.

Digg – یک ارز دیجیتال عرضه شده با بیت کوین. تصویر از طریق Badger.finance

اساساً می توانید DIGG را یک استیبل کوین بدانید ، زیرا این یک ارز رمزنگاری شده با قیمت بیت کوین است که در بجردائو (Badger DAO) به کار گرفته شده است. هر روز عرضه DIGG در تمام کیف های حاوی توکن تنظیم می شود. این تعدیلات بر اساس ارزش DIGG در مقابل دلار آمریکا و بیت کوین صورت می گیرد.

در عمل این بدان معناست که وقتی قیمت DIGGs نسبت به بیت کوین افزایش می یابد ، مقدار توکن های DIGG در هر کیف پول افزایش می یابد. و برعکس اگر ارزش DIGG در مقابل بیت کوین کاهش یابد ، مقدار DIGG در هر کیف پول کاهش می یابد. همچنین در حال پخش یک اوراکل قیمت است که هر روز برای تعیین اینکه آیا عرضه DIGG باید برای کاهش قیمت افزایش یابد یا برای افزایش قیمت DIGG کاهش یابد ، در حال بازی است.

هدف پروژه DIGG حذف کنترل متمرکز بر دارایی های مصنوعی بیت کوین و استفاده از پارامترهای الاستیک به عنوان ابزاری جایگزین برای حفظ قفل است. و پروتکل بسیار فراتر از حفظ یک گیره است. همچنین می تواند انگیزه های جدیدی را برای تأثیرگذاری بر قیمت و ارسال آن به بالا یا پایین اضافه کند و قادر است هر بلوک را مجدداً کاهش دهد.

توکن DIGG همچنین دارای طاق SETT است که در آن کاربران می توانند DIGG های بیشتری را سهیم کرده و به دست آورند.

از توکن هایی که در طول استخراج نقدینگی توزیع نشده اند ، 50 درصد توسط بجردائو (Badger DAO) کنترل می شود. دارندگان توکن $ BADGER با اولین محصول خود ، مواردی مانند عرضه توکن ، تغییرات قرارداد هوشمند آینده ، تصمیمات بازاریابی و پارامترهای پروتکل برای پروژه های حال و آینده ایجاد شده توسط DAO را تحت کنترل خواهند داشت.

bBadger Tokens

هنگام تخمین زدن کاربران BADGER ، توکن های bBADGER را دریافت می کنند که یک رمز کشاورزی ترکیبی هستند. علاوه بر این ، پاداش های قیمتی نیز در bBADGER ارائه می شود ، و این باعث می شود که خودکار ترکیب شود. این امر می تواند قفل شدن بیشتر توکن را تشویق کند ، زیرا نیازی به گاز نیست ، اما برای حذف آن لازم است. در واقع ، BADGER از زمان تصویب تصمیم گیری برای ترکیب خودکار bBadger توسط DAO بیش از 90 را مشاهده می کند.

bBadger یک دارایی ترکیبی DeFi است. تصویر از طریق وبلاگ Badger DAO.

در حال حاضر تیم بجردائو (Badger DAO) در حال کار بر روی افزودن ابزار مفید به توکن های bBADGER با یکپارچه سازی آنها به عنوان یک نوع وثیقه برای سایر پروتکل های DeFi است. این به کاربران امکان می دهد تا در UMA استیبل کوین ضرب کرده و بازدهی بیشتری کسب کنند. همچنین این توکن به پلت فرم CREAM اضافه شده است ، جایی که به کاربران امکان می دهد با استفاده از bBADGER به عنوان وثیقه دارایی ها را قرض کنند. این به طور موثر به سفته بازان اجازه می دهد با اهرم bBADGER طولانی/کوتاه داشته باشند.

همچنین پیشنهادی برای ایجاد منابع نقدینگی برای CLAWS در بستر Sushi و ایجاد Sett Vaults اضافی برای توکن های SLP ارائه شده است که به عنوان وثیقه برای استیبل کوین ها استفاده می شود.

اساساً تمام پیشنهاداتی که در رابطه با bBADGER در حال حاضر ارائه بر بجردائو (Badger DAO) می شود ، راه هایی برای افزودن عملکرد بهتر است. قصد استفاده از ترکیب پذیری bBADGER برای ایجاد ماشین های پول با درآمد غیرفعال با طیف گسترده ای از منابع درآمد است.

CLAWS

CLAWS در بجردائو (Badger DAO) ….

در حالی که CLAWS توسط برخی از افراد به عنوان یک استیبل کوین توصیف شده است ، در اصل یک دلار بازدهی است تا یک استیبل کوین. در اصل ، دلار بازده دارایی با وثیقه با تاریخ انقضا است. هنگامی که دلار بازدهی به پایان می رسد ، می توان آن را در پروتکل UMA به ارزش 1 دلار از وثیقه خود بازخرید کرد. تا زمان انقضا ، بازار قیمت دارایی را تعیین می کند – اما به طور کلی با نزدیک شدن به انقضا باید به 1 دلار نزدیک شود.

شما از وارد کردن CLAWS خود در این دلار بازدهی جدید لذت خواهید برد. تصویر از طریق وبلاگ Badger DAO.

دلارهای بازده مانند CLAWS دارایی های وثیقه هستند. به این معنا که وقتی کاربر مقداری از وثیقه ها را با نسبت وام به ارزش تعیین می کند ، ضرب می شوند. در مورد CLAWS ، دو نوع وثیقه وجود دارد که می توان برای ضرب نشانه استفاده کرد – توکن bBadger و wBTC/ETH SLP. این روش اصلی برای به دست آوردن توکن CLAWS خواهد بود ، اگرچه آنها را می توان در بازار آزاد خریداری کرد. با این حال ، سفته بازان باید در خرید CLAWS در بازار آزاد مراقبت کنند ، با توجه به این که این توکن با نزدیک شدن به انقضا به 1 دلار نزدیک می شود.

یکی از شگفتی های ترکیب پذیری DeFi ، توانایی به دست آوردن چندین شکل بازده با دارایی های پایه یکسان – حداکثر کردن بازده بالقوه شما است. این مورد در مورد CLAWS است. هنگامی که یک کاربر نشانه های CLAWS را ذکر می کند ، می تواند CLAWS خود را در یک مخزن نقدینگی Sushiswap واریز کرده و در عوض توکن های CLAWS-SLP را دریافت کند. این نشانه های CLAWS-SLP را می توان در طاق اختصاصی Badger Sett قرار داد تا پاداش های بیشتری دریافت کنید (در قالب UMA ، xSushi ، bDIGG و bBadger اضافی) در بجردائو (Badger DAO).

در مجموع ، طاق های CLAWS Sett نزدیک به 10 منبع درآمد دارند – که این خود را به سبدی متنوع از درآمدهای غیرفعال برای خود تبدیل می کند. در نهایت طاق های CLAWS Sett با ارائه یک دارایی پایدار با چندین بازده بازده ، بازی مزرعه داری را تغییر می دهند.

تیم بجردائو (Badger DAO)

از آنجا که این پروژه تحت کنترل و اداره جامعه است ، توجه زیادی به اعضای موسس نمی شود. با این اوصاف ، چهار عضو موسس وجود دارند که پروژه بجردائو (Badger DAO) را در تلاش برای وارد کردن بیت کوین در انقلاب DeFi زنده کردند. آن چهار عبارتند از:

چهار بنیانگذار Badger DAO. تصویر از طریق وبلاگ Badger DAO.
  • کریس اسپادافورا فرمانده عملیات است. او یک کارآفرین سریالی است که طی این سالها تعدادی شرکت تاسیس کرده است. آخرین پروژه وی قبل از Badger Dao Alwayshodl.com بود. او همچنین در Angelrock ، شرکتی که مشاوره استراتژیک برای دارایی های طولانی مدت رمزنگاری ارائه می دهد ، شریک است.
  • Ameer Rosic همچنین بخشی از تیم عملیات Badger DAO است. یکی دیگر از کارآفرینان سریالی او بنیانگذار Blockgeeks.com است. او همچنین بخشی جدایی ناپذیر از Dollarcake است ، یک برنامه افزودنی مرورگر که می تواند برای کسب درآمد از شبکه های رسانه های اجتماعی استفاده شود.
  • آلبرت کاستلانا بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Stakehound.com است و به عنوان مشاور محصول بجردائو Badger DAO خدمت می کند.
  • آلبرتو سیوالوس مشاور فنی پروژه است. او همچنین به تراوالا مشاوره می دهد و موسس Metl است ، شرکتی که در زمینه ایجاد زیرساخت اینترنت پول فعالیت می کند.

عملکرد بازار بدتر

همانطور که قبلاً نیز اشاره شد ، تیم بجردائو Badger DAO در بیان این نکته بسیار واضح بود که توکن BADGER هیچ ارزشی ندارد و صرفاً به عنوان یک نشانه حکمرانی برای شبکه مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال ، مردم حدس می زنند ، و پس از انتشار این توکن ، قیمت آن به زودی 6-7 دلار بود. طی 5-6 هفته آینده قیمت محدوده باقی می ماند و در بیشتر موارد بین 7 تا 10 دلار معامله می شود.

شکست در پایان ژانویه 2021 رخ داد و قیمت BADGER از تقریباً 11 دلار در هفته آخر ژانویه به بالاترین سطح 89.50 دلار در 9 فوریه 2021 رسید.

از آن زمان قیمت عقب نشینی کرد و چندین بار در محدوده 39 تا 42 دلار پشتیبانی پیدا کرد. تا 12 مارس 2021 ، توکن BADGER با 41.80 دلار معامله می شود ، بنابراین باید ببینیم آیا پشتیبانی مجدد برای این توکن ادامه می یابد یا خیر.

این توکن قبلاً در تعدادی از مبادلات اصلی فهرست شده است و بیشترین حجم معاملات در Binance و Huobi Global رخ می دهد. حجم و نقدینگی خوبی نیز در Uniswap وجود دارد که در چند هفته اول معاملات BADGER بهبود یافته است.

نتیجه گیری

مانند هر پروژه بلاک چین ، اثبات این که آیا این پروژه قابل اجرا است یا فقط یک پروژه دیگر بوده است ، به تصویب می رسد. در مورد بجردائو (Badger DAO) بیشتر اینها بستگی به جامعه و توانایی تیم برای تقویت همکاری دارد که برای پلتفرم بسیار مهم است. برای انتشار برنامه ها و محتوای دیگر مانند ویدئوها ، میم ها و هنر به توسعه دهندگان و تولیدکنندگان محتوا نیاز دارد ، اما برای مصرف این محصولات به جامعه نیز نیاز دارد.

به نظر می رسد که در بررسی رشد توکن و TVL برای پروژه موفقیت آمیز باشد ، اما بسیار جدید است. تاریخ چند ماهه مطمئناً آنقدر طولانی نیست که به ما اطلاع دهد در دراز مدت چه خواهد آورد. در مورد Badger و مدل حکمرانی DAO کاملاً غیر متمرکز آن ، شما حتی نمی توانید برای موفقیت پروژه به رهبران پروژه اعتماد کنید ، زیرا هیچ رهبر وجود ندارد.

بجردائو (Badger DAO) شروع فوق العاده ای دارد و اگر بتواند با شتاب تولیدش ادامه دهد ، می تواند خود را به عنوان یکی از پروژه های برتر DeFi پیدا کند. مطمئناً به اندازه کافی کاربران هستند که می توانند از پلتفرمی که DeFi را به طور کامل به اکوسیستم بیت کوین وارد کرده است ، سود ببرند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا