اخبار

مقامات ایالات متحده SEC را به دلیل هدف قرار دادن ناعادلانه صرافی های رمزنگاری مورد انتقاد قرار دادند

یک جفت قانونگذار جمهوری‌خواه در نامه‌ای علناً به رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، گری جنسلر، خطاب کرده‌اند که نشان می‌دهد تنظیم‌کننده ارشد این کشور از راه خود برای هدف قرار دادن صرافی‌های ارز دیجیتال و سرکوب نوآوری خارج شده است.

در یک بیانیه مشترک، نمایندگان پاتریک مک‌هنری (R-NC) و Bill Huizenga (R-MI) در رابطه با دو پیشنهاد اخیر از SEC نوشتند که تعریف برخی اصطلاحات را در قانون بورس اوراق بهادار 1934 گسترش می‌دهد. تغییرات تعریف نشان می‌دهد که صرافی‌های ارز دیجیتال و سازندگان بازار ملزم به ثبت نام در SEC به همان روشی هستند که سایر پلتفرم‌های سنتی انجام می‌دهند.

آنها گفتند: “ما به ویژه نگران هستیم که قوانین پیشنهادی می تواند به گونه ای تفسیر شود که صلاحیت SEC را فراتر از اختیارات قانونی موجود برای تنظیم فعالان بازار در اکوسیستم دارایی دیجیتال، از جمله در امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) گسترش دهد.

در این نامه آمده است که اگر تغییرات قوانین پیشنهادی SEC مورد توجه قرار نگیرد، فعالان بازار در صورت مجبور شدن به ادامه تکیه بر واسطه های شخص ثالث متمرکز ممکن است آسیب ببینند.

«تحلیل SEC در هر دو پیشنهاد برای توجیه چنین تغییرات پیشنهادی کافی نیست. نه تجزیه و تحلیل به طور کامل دامنه فعالان بازار تحت تأثیر را تعریف می کند و نه توجیه SEC جزئیات کافی در مورد هزینه انطباق ارائه می دهد. علاوه بر این، قوانین تعیین کننده اختیارات قانونی SEC نیستند. مهم‌تر از همه، SEC نمی‌تواند مشکلی را که قوانین تصمیم‌گیری برای حل آن حل کند، شناسایی کند، به‌ویژه که مربوط به الزام شرکت‌کنندگان خاص بازار برای تسهیل معاملات دارایی‌های دیجیتال برای ثبت نام در SEC است.

احساسات قانونگذاران منعکس کننده احساسات تام ایمر، جمهوری خواه همکار، که او نیز در انجمن بلاک چین کنگره حضور دارد، می گوید که ماه گذشته گفته بود اطلاعاتی از افراد داخل صنعت دریافت کرده است که SEC آنها را با موانع نظارتی عمداً سنگین هدف قرار داده است.

او گفت: «دفتر من راهنمایی‌های متعددی از شرکت‌های رمزنگاری و بلاک چین دریافت کرده است مبنی بر اینکه گری جنسلر، رئیس SEC، «درخواست‌های» اطلاعاتی را که به جامعه کریپتو گزارش می‌دهد، سنگین است، احساس نمی‌کند که به‌خصوص داوطلبانه است… و نوآوری را خفه می‌کند .

استارت‌آپ‌های کریپتو نباید تحت تأثیر الزامات گزارش‌دهی فراقانونی و سنگین قرار گیرند. ما تضمین خواهیم کرد که تنظیم‌کننده‌های ما نوآوری‌ها و فرصت‌های آمریکایی را از بین نبرند.»

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
× به کانال تلگرامی ما بپیوندید به کانال تلگرامی ما بپیوندید