اخبار

MASAK ترکیه 8 میلیون لیره بایننس ترکیه را به دلیل اتهام قانون AML جریمه کرد

گزارش شده است که هیئت بررسی جرایم مالی (MASAK) بایننس ترکیه را به دلیل نقض نظارت بر جلوگیری از شویی عواید ناشی از جرم، 8 میلیون لیر جریمه کرده است .

بر اساس این اعلامیه ، صرافی ارز دیجیتال ممیزی نظارت بر مبارزه با پول شویی MASAK در مورد نحوه به دست آوردن پول از راه های غیرقانونی را شکست داد.

همچنین به عنوان قانون AML شناخته می شود، در مرحله اولیه، MASAK بایننس ترکیه را به دلیل نقض قوانین و مقررات تعیین شده برای جلوگیری از فعالیت های AML در این کشور شناسایی کرد. از سوی دیگر، مقامات مبلغ هنگفتی را به بایننس ترکیه تحمیل کردند تا به عنوان یک عامل بازدارنده برای هر کسی عمل کند.

این برای Binance ترکیه مایه تاسف است. این اولین صرافی ارز دیجیتالی است که توسط دولت ترکیه جریمه شده است. علاوه بر این، این رویداد همزمان با رئیس جمهور فعلی ترکیه، رجب طیب اردوغان، اعلام کرد که آنها پیش نویس قانون رمزنگاری خود را تکمیل کرده اند.

در حالی که آنها برای قانون آماده می شوند، این پیش نویس همچنان در انتظار تصویب مجلس است. قانون کریپتو برای تنظیم و تضمین اجرای روان دارایی های دیجیتال در ترکیه وجود خواهد داشت. همچنین مطمئن می شود که پروتکل های دارایی های رمزنگاری شده از قانون انطباق در کشور پیروی می کنند.

به گفته لطفی الوان، وزیر سابق خزانه داری و هزینه، در حال حاضر، MASAK در حال همکاری با گروه ویژه اقدام مالی (FATF) برای اطمینان از یک محیط ارز دیجیتال آرام است.

FATF خواستار اتخاذ تدابیری علیه پلتفرم های معاملاتی کریپتو شده است.

بهتر از همه، قانون کریپتو یک مدل جدید ارزی-اقتصادی را برای کاهش ارزش لیر تسهیل می کند. اردوغان اشاره کرد که تورم لیر ترکیه یک نگرانی ریاضی نیست بلکه یک موضوع فرآیندی است.

با این درک، قصد داریم آن را به یک نقطه خشک هدایت کنیم. اما نرخ ارز قیمت خود را در بازار پیدا خواهد کرد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا