اخبار

عجله برای مجوزهای رمزنگاری هنگ کنگ هنوز به مشاغل تبدیل نشده است: استخدام کنندگان

صدها شرکت برای دریافت مجوز کریپتو هنگ کنگ صف کشیده اند، اما استخدام کنندگان می گویند که هنوز شاهد هجوم همراه برای استعدادیابی نیستند.

به گفته مدیران استخدام، ممکن است به نظر می رسد شرکت های رمزنگاری با هیجان بی وقفه در حال آماده سازی ورود به هنگ کنگ بوده اند، اما هنوز به استخدام در داخل کشور تبدیل نشده است.

در 1 ژوئن، حدود 150 شرکت برای دریافت مجوز کریپتو محلی که اجازه فعالیت یک پلتفرم تجارت کریپتو محلی را می‌دهد صف کشیدند. برخی گزارش‌ها حتا 25 میلیون دلار برای دستگیری آن هزینه کرده‌اند .

سو وی، مدیر عامل شرکت بزرگ استخدام هیس، گفت که در حالی که صرافی ها به دنبال ایجاد پایگاهی در هنگ کنگ هستند، نیازهای استخدامی این صنعت “در حال حاضر ضعیف است.”

بسیاری از شرکت‌های وب 3 هنوز در مراحل اولیه توسعه هستند، اما ما پیش‌بینی می‌کنیم که با ادامه گسترش و بلوغ، تعداد افتتاحیه‌ها افزایش یابد.

در واقع، وی گفت که از زمان افت در بازار کریپتو، شرکت او شاهد «کاهش قابل توجهی در درخواست‌ها برای جذب استعدادهای فنی» بوده است.

او گفت که این به ویژه زمانی که استعدادها «به طور انبوه اخراج می‌شدند» اتفاق می‌افتد، که باعث شد برخی برای کار در یک شرکت رمزنگاری «به دلیل ماهیت ناپایدار کسب‌وکار که عمدتاً به قیمت ارزهای دیجیتال متکی است، مردد باشند».

به طور مشابه، نیل داندون، بنیانگذار Cryptorecruit، استخدام کننده رمزارز، گفت که «واقعاً متوجه اتفاقات زیادی در هنگ کنگ نشده است».

او گفت: «اگرچه قوانین تغییر کرده‌اند، فعالیت‌های سرمایه‌گذاری در حال حاضر بسیار کم است. اگرچه به نظر می رسد که ما به کف رسیده ایم، و من انتظار دارم که روند صعودی از اینجا شروع شود.”

اولگا یونگ، مدیر عامل مایکل پیج هنگ کنگ، همچنین گفت که با وجود فشارهای اخیر دولت، هنوز شاهد “افزایش قابل توجهی” در افرادی که به دنبال شغل در وب 3 هستند، نخواهد بود.

با این حال، یونگ در اواسط تا اواخر سه‌ماهه دوم سال 2023 به یک «ارتقای جزئی» در شرکت‌های وب 3 اشاره کرد که به دنبال «استخدام قانونی و مطابقت» بودند.

جنگ استعداد در راه است

با نگاهی به آینده، کوین گیبسون، موسس شرکت استخدام Web3 Proof of Search، به کوین تلگراف گفت که ممکن است شش ماه طول بکشد تا استعدادهای رمزنگاری به منطقه افزایش یابد زیرا شرکت ها منتظر تأیید مجوز هستند.

گیبسون توضیح داد: «استعدادهای متخصص زیادی در سال های اخیر هنگ کنگ را ترک کرده اند. او گفت که استخر استعدادهای محلی نازک است وشرکت‌هایی که در هنگ کنگ فرود می‌آیند «خود را در یک جنگ افراطی برای استعداد خواهند یافت».

راه اندازی در هنگ کنگ مستلزم داشتن نقش های کلیدی در موقعیت های تمام وقت است. گیبسون فکر می‌کند که «فشار استعدادها» تا سال 2024 ادامه خواهد داشت، زیرا شرکت‌های وب 3 «احتمالاً به دنبال انتقال دفتر مرکزی خود به حوزه قضایی طرفدار رمزنگاری خواهند بود، اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود».

آخرین داده‌های جمعیتی شهر نرخ رشد منفی جمعیت را از سال 2020 نشان می‌دهد. آمار اشتغال برای سه ماهه اول 2023 نشان می‌دهد که تعداد مشاغل خالی در مقایسه با زمان مشابه در سال گذشته نزدیک به 38 درصد افزایش یافته است.

نرخ فرصت های شغلی هنگ کنگ از اواسط سال 2021 روند صعودی را نشان می دهد. منبع: اداره سرشماری و آمار

یونگ اضافه کرد که چالش اصلی «جذب استعداد با علاقه در این بخش‌ها» است، زیرا بسیاری از نامزدها با توجه به «احساس فعلی بازار» ریسک گریز هستند.

از سوی دیگر، نیل تان، رئیس انجمن فین‌تک هنگ‌کنگ، گفت که «با چند نفر آشنا شده است که اخیراً از TradFi به ارزهای دیجیتال تغییر کرده‌اند».

تان گفت که شرکت‌های رمزنگاری مستقیماً به بسیاری از آنها مراجعه می‌کنند، در حالی که دیگران از سایت‌هایی مانند لینکدین برای یافتن نقش‌ها استفاده می‌کنند.

تان اضافه کرد: «تردفای هر یا دو سال یک بار تعداد کارمندان خود را کاهش می‌دهد، بنابراین ثبات لزوماً مانند قبل جذاب نیست.»

بسیاری از مردم می گویند اخبار مثبت زیادی در فضای کریپتو و وب 3 در هنگ کنگ وجود دارد که مایل به گرفتن عکس هستند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا