اخبار

معامله گران 4.3 میلیارد دلار ارزش بیت کوین را از صرافی ها خارج می کنند

معامله گران و سرمایه گذاران گزینه های جایگزین را برای انباشت وجوه انتخاب می کنند.

بر اساس جدیدترین داده های Glassnode ، حجم عظیمی از بیت کوین به طور فعال توسط معامله گران و سرمایه گذاران از صرافی ها حذف می شود. همانطور که این پروژه نشان می دهد، مارس چهارمین ماه متوالی شد که صرافی ها حدود 100000 بیت کوین از دست دادند.

مجموعه ای از خروج ارز

با شروع از پایان سال 2021، معامله گران و سرمایه گذاران به طور فعال وجوه را از مبادلات دور می کردند زیرا اعتماد به صرافی های متمرکز به میزان قابل توجهی کاهش یافت و بازار به آرامی وارد فاز انباشت شد.

در ابتدای ژانویه، بیت کوین تقریباً 40 درصد از ارزش خود را از زمان رسیدن به بالاترین سطح تاریخ از دست داده است. بر اساس گزارش‌ها، در آن زمان، نهنگ‌های بیت‌کوین با خرید دارایی‌های جدید در صرافی‌های متمرکز و انتقال آن‌ها به کیف پول‌های غیرحضوری خود، شروع به انباشت سکه‌های جدید در کیف پول خود کردند.

با تشدید انباشت و حذف عرضه از پلتفرم های معاملاتی، بیت کوین ممکن است قربانی شوک عرضه در آینده در صورت ظهور تقاضای قوی از سوی معامله گران خرده فروشی یا نهادی شود.

سرمایه گذاران اعتماد خود را از دست می دهند

یکی دیگر از دلایلی که باعث افزایش جریان خروجی مبادلات بزرگ می شود به مجموعه ای از محدودیت ها و ممنوعیت های حساب در صرافی های بزرگی مانند Kraken یا حتی Binance گره خورده است. مدیرعامل کراکن از کاربران خواست تا دارایی های خود را از کیف پول های تحت کنترل صرافی دور کنند تا از هرگونه محدودیت تجاری یا برداشتی که تیم مدیریت صرافی به دلیل رگولاتورهای کشورهایی که در آنها مستقر هستند نمی توانند آن ها را کنترل کنند، اجتناب کنند.

در حالی که سرمایه‌گذاران بزرگ کیف پول‌ها را به جای پلتفرم‌های معاملاتی انتخاب می‌کنند، شرکت‌کنندگان کوچک‌تر بازار وجوه خود را به پلتفرم‌های معاملاتی غیرمتمرکز منتقل می‌کنند که می‌توانند از تحریم‌ها یا مقررات اشخاص ثالث جلوگیری کنند.

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا