اخبار

این چهار عامل باعث ایجاد 88 درصد واریانس در قیمت بیت کوین در چهار سال گذشته شده است

این چهار عامل 88 درصد از تغییرات قیمت بیت کوین را در چهار سال گذشته تشکیل می دهند.

آرون براون، رئیس تحقیقات بازار مالی در AQR مدیریت سرمایه، تخمین می زند که قیمت فعلی بیت کوین حدود 20 درصد کمتر از رابطه تاریخی آن با سایر قیمت های بازار است. بیت کوین در 30 ژوئن به 18,603 دلار سقوط کرد و تا حدودی بهبود یافت و در زمان انتشار به 19,399 دلار معامله شد.

چهار عامل – قیمت طلا، نوسانات بازار سهام، نوسانات بیت کوین و نوسانات کلی بازار – 88 درصد از تغییرات قیمت بیت کوین را در چهار سال گذشته تشکیل داده اند.

قیمت طلا

بیت کوین با قیمت طلا همبستگی دارد. از آنجایی که هم طلا و هم بیت کوین ممکن است برای ذخیره ارزش دست نخورده توسط تورم استفاده شوند، گاهی اوقات فرض می شود که این همبستگی باید مثبت باشد. با این حال، زمانی که عوامل دیگر در نظر گرفته شوند، همبستگی منفی زیادی وجود دارد. طلا و بیت کوین راه حل های مخالف عدم اعتماد به ارز هستند.

نوسانات در سهام فناوری و بیت کوین

بیت کوین همچنین به طور تاریخی از نوسانات در سهام فناوری و خود بیت کوین سود برده است. در حال حاضر، نزدیک به 82000 دلار از شاخص فناوری نزدک 100، 21000 دلار پول قرض گرفته شده و 50000 دلار طلای قرض گرفته شده، سبد پراکسی را تشکیل می دهند که با یک بیت کوین مطابقت دارد. قیمت پراکسی پرتفوی، اگر بر این اساس تخمین زده شود، به 25000 دلار در مقابل قیمت فعلی بازار بیت کوین که تقریباً 20000 دلار است، می رسد.

از این نظر، بیت کوین «ارزان تر» به نظر می رسد. به جز افزایش در مارس 2021، پرتفوی پروکسی از سال 2018 عملکرد قابل توجهی در پیگیری قیمت بیت کوین انجام داده است.

نوسانات عمومی بازار

بیت کوین دارای برخی ویژگی های گزینه مانند است، بنابراین قیمت آن در زمان نوسانات بازار افزایش می یابد. ارزش افزودنی نوسانات شاخص نزدک در حال حاضر 8000 دلار است. اگر نوسانات شاخص تا 50 درصد افزایش یابد، قیمت بیت کوین ممکن است حدود 4000 دلار افزایش یابد و در صورت کاهش 50 درصدی نوسانات، تا 4000 دلار کاهش یابد. اگر نوسانات بیت کوین تا 50 درصد افزایش یا کاهش پیدا کند، ممکن است 3000 دلار سود یا زیان در قیمت یک بیت کوین وجود داشته باشد در صورتی که 6000 دلار اضافی برای نوسانات بیت کوین وجود داشته باشد.

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا