اخبار

آیا تورویجا می تواند به اولین شهر دوستدار رمزارز اروپا تبدیل شود؟

تورویجا، یک مرکز توریستی در استان آلیکانته اسپانیا، به فروشگاه‌ها اجازه می‌دهد تا پرداخت‌های رمزنگاری شده را بپذیرند و راه را برای پذیرش بیشتر هموار کند.

تورویجا، یک مرکز توریستی در استان آلیکانته اسپانیا با جمعیت 82000 نفر، قصد دارد با اجازه دادن به فروشگاه‌هایش برای پذیرش ارزهای دیجیتال، به «اولین شهر دوستدار رمزنگاری در اروپا» تبدیل شود.

در 6 فوریه، وب‌سایت رسمی اداره تورویجا، «پروژه جاه‌طلبانه تحول دیجیتال» شهر را اعلام کرد ، که با همکاری وزارت بازرگانی شورای شهر توریویجا و انجمن بازرگانان کوچک و متوسط ​​تورویجا انجام شد.

برای تبدیل تورویجا به شهری دوستدار رمزنگاری در اروپا، دولت محلی و کسب و کارها تجارت محلی را با استفاده از فناوری بلاک چین دیجیتالی می کنند.

مرحله اول «بر ترویج تجارت» از طریق استفاده از ارزهای رمزنگاری شده در تراکنش‌ها تمرکز خواهد کرد و به مشتریان اجازه می‌دهد تا برای محصولات و خدمات با ارزهای دیجیتال و «سایر دارایی‌های رمزنگاری‌شده» پرداخت کنند.

در دو مرحله دیگر، شهر تلاش خواهد کرد تا “فضاهای طبیعی” را بازیابی کند و ایجاد مشاغل جدید و تامین مالی برای شرکت‌های بخش فناوری را ارتقا دهد.

مشاور محلی بازرگانی روزاریو مارتینز چازارا ابراز امیدواری کرد که این اقدامات باعث ایجاد انگیزه در صاحبان رمزارزها شود. او همچنین اشاره کرد که دانشگاه آلیکانته دوره های ویژه پرداخت دیجیتال را برای مشاغل محلی راه اندازی خواهد کرد.

رئیس انجمن بازرگانان کوچک و متوسط، خورخه آلمارچا، تأکید کرد که «در اسپانیا، از سال 2015، پرداخت با ارزهای دیجیتال قانونی بوده است»، اما هیچ تلاشی برای دموکراتیک کردن پرداخت‌های دیجیتال صورت نگرفته است.

نه بیت کوین و نه هیچ ارز دیجیتال دیگری دارای وضعیت مناقصه قانونی در اسپانیا نیست. با این حال، این کشور نسبتاً برای صنعت کریپتو باز است. تعداد شرکت‌های رمزنگاری که به طور رسمی برای فعالیت در اسپانیا ثبت شده‌اند، در سال 2023 تقریباً 56 درصد رشد کرد. این کشور با 309 دستگاه خود، پس از ایالات متحده، کانادا و استرالیا، جایگاه چهارم جهانی را به دلیل تعداد دستگاه‌های خودپرداز بیت‌کوین به خود اختصاص داده است.

دولت اسپانیا همچنین مشغول دریافت مالیات از دارندگان ارزهای دیجیتال خود بوده است. حتی ساکنانی که دارایی‌های رمزنگاری شده را در پلتفرم‌های غیر اسپانیایی دارند، طبق قوانین جدید حاکم بر مالیات دارایی‌های دیجیتال، باید آن‌ها را تا 31 مارس اعلام کنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا