اخبار

ETF های بیت کوین ایالات متحده تا 15٪ از معاملات اسپات بیت کوین را تشکیل می دهند – کوین بیس

تحلیلگران کوین بیس می گویند که قدرت اتر یکی از سه موضوع کلیدی فعلی در صنعت کریپتو در کنار رشد DeFi و فشار فروش بر استخراج کنندگان بیت کوین است.

دیوید دوونگ و دیوید هان، تحلیلگران کوین‌بیس می‌گویند، تمرکز بر صندوق‌های قابل معامله در صرافی بیت‌کوین (ETF) در کوتاه‌مدت ممکن است «چیزی حواس‌پرتی» از روندهای مهم‌تر ارزهای دیجیتال در حال ظهور در محیط پس از ETF باشد.

در گزارش کوین بیس “چشم انداز ماهانه: موضوعات معاملاتی پس از ETF” که در 8 فوریه منتشر شد، تحلیلگران به “بیش از حد برآورد کوتاه مدت” تاثیر عملکرد پشت سر 1.46 میلیارد دلار ورودی به ETF های بیت کوین نقطه ای در ژانویه اشاره کردند.

نویسندگان این مطالعه، با وجود اینکه راه اندازی ETF های بیت کوین نقطه ای تبدیل به “لحظه ای برای اقتصاد کریپتو” شده است، ETF های بیت کوین نقطه ای ایالات متحده اکنون “تنها 10 تا 15٪” از کل حجم معاملات نقدی بیت کوین در سراسر صرافی های متمرکز (CEX) در سطح جهان را تشکیل می دهند. اظهار داشت. این گزارش افزود: ETF های بیت کوین نقطه ای حدود 650000 بیت کوین یا 3 درصد از عرضه بیت کوین موجود را در اختیار دارند.

طبق داده‌های کوین مارکت کپ، حجم معاملات نقدی بیت‌کوین در ۲۴ ساعت گذشته در زمان انتشار به ۲۹.۵ میلیارد دلار رسیده است. بر اساس داده های معاملات عمومی، 10 ETF بیت کوین در 8 فوریه تقریباً 1.3 میلیارد دلار معامله شد که حدود 4.4 درصد از بیت کوین معامله شده در CEX در 24 ساعت گذشته را تشکیل می داد.

حجم جهانی CEX در مقابل حجم ETF بیت کوین. منبع: کوین بیس

تحلیلگران کوین‌بیس می‌گویند که پس از راه‌اندازی بیت‌کوین ETF در ایالات متحده، مضامین رمزنگاری مهم‌تری ظهور کرده‌اند، از جمله افزایش فعالیت مالی غیرمتمرکز (DeFi) که می‌تواند به طور معناداری به ارزش پیشنهادی اتر اضافه کند.

از آنجایی که 58 درصد از کل ارزش DeFi روی بلاک چین اتریوم قفل شده است، تحلیلگران قدرت اتریوم را به عنوان یکی از سه موضوع کلیدی در صنعت در کنار رشد DeFi و فشار فروش بر استخراج کنندگان بیت کوین با نزدیک شدن به نصف شدن می دانند .

این مطالعه می‌گوید: «ما فکر می‌کنیم نصف شدن بیت‌کوین در ماه آوریل ممکن است بر اقتصاد حول ماینینگ تأثیر منفی بگذارد، به‌طور بالقوه فشار فروش را بر ماینرها افزایش دهد، زیرا حاشیه‌ها باریک می‌شود و سود اضافی کمتری می‌تواند در بیت‌کوین حفظ شود.» و اضافه کرد که تأثیر فروش ماینر ممکن است نباشد.

فعالیت در چند سال گذشته پس از اینکه کل ارزش قفل شده (TVL) در دیفای به بیش از 200 میلیارد دلار در اکتبر 2021 رسید، کاهش یافته است . طبق داده‌های DefiLlama ، دیفای TVL تا کنون در سال 2024 افزایش یافته است و با افزایش 18 درصدی از 55 میلیارد دلار در 1 ژانویه به 65 میلیارد دلار در زمان نگارش این مقاله، رسیده است.

بر اساس داده‌های کوین جکو ، قیمت ETH نیز از سال تا به امروز رشد قابل‌توجهی داشته است و با افزایش 7 درصدی از 2,350 دلار در 1 ژانویه به 2,510 دلار در زمان نگارش این مقاله رسید . عضو انجمن اتریوم و سرمایه گذار رایان برکمنز معتقد است که تغییر اتریوم از اثبات کار به مکانیزم اجماع اثبات سهام می تواند قیمت اتریوم را به 27000 دلار در طول چرخه صعودی برساند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا