اخبار

هدف تنظیم‌کننده‌های کره جنوبی تشدید مجازات‌های کلاهبرداری رمزارز است

این قانون، جدا از قانون اساسی دارایی دیجیتال آتی، ممکن است در سال 2023 اجرایی شود.

پس از فروپاشی Terra در بهار گذشته، قانونگذاران کره جنوبی قصد دارند قوانین را تقویت کنند و تاکید ویژه ای بر حمایت از سرمایه گذاران در دارایی های مجازی – یعنی ارزهای دیجیتال – و تشدید مجازات برای اقدامات تجاری ناعادلانه در صنعت داشته باشند.

به گفته رسانه‌های محلی، کمیسیون خدمات مالی (FSC) و مجلس ملی در حال کار برای تصویب لایحه‌ای هستند که مقامات مالی را قادر می‌سازد تا رویه‌های تجاری ناعادلانه مانند استفاده از اطلاعات فاش نشده، دستکاری قیمت و کلاهبرداری را در حین نظارت بر صرافی های رمزنگاری نظارت و مجازات کنند.

این قانون دارای ویژگی نوظهوری است: در حالی که در حال حاضر 14 پیشنهاد مختلف در مورد دارایی های رمزنگاری و دیجیتال در حال گردش در مجلس ملی و قانون جاه طلبانه و جامع پایه دارایی دیجیتال در حال ساخت وجود دارد، این قانون باید از سال 2023 حمایت بیشتری از سرمایه گذاران را تضمین کند.

همانطور که یک مقام ناشناس از مجلس ملی به مطبوعات گفت:

در ایالات متحده، از آنجایی که کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) طیف گسترده‌ای از اختیارات را اعمال می‌کند، می‌توان تجارت ناعادلانه در دارایی‌های مجازی را بدون قانون جداگانه مجازات کرد، اما در کره، قوانین مرتبط کاملاً ضروری است.

در حالی که جزئیاتی در مورد مجازات های خاص برای تخلفات مختلف وجود ندارد، انتظار می رود که آنها به منظور هماهنگ سازی نظارت و مجازات در سطحی مشابه با صنعت مالی سنتی طراحی شوند.

مقامات کره جنوبی حکم دستگیری دو کوون یکی از بنیانگذاران Terra را در ماه سپتامبر صادر کردند که متعاقباً رد شد و اینترپل کوون را به لیست Red Notice خود اضافه کرد و از مجریان قانون درخواست یافتن و بازداشت احتمالی او کرد. در 6 اکتبر، وزارت امور خارجه کره جنوبی به یکی از بنیانگذاران Terra دستور داد که پاسپورت خود را تسلیم کند در غیر این صورت گذرنامه لغو خواهد شد.

در پایان اکتبر، FSC فاش کرد که نهنگ‌های کریپتو با دارایی‌های بیش از 100 میلیون وون (70000 دلار) را برای جلوگیری از تلاش‌های پولشویی با استفاده از دارایی‌های دیجیتال زیر نظر خواهد گرفت.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا