ارز دیجیتال و کریپتو

ارز دیجیتال تل کوین (Telcoin) چیست؟ بلاک چین برای صنعت Telco

همه چیز درباره telcoin

ارز دیجیتال تل کوین (Telcoin) با نماد اختصاری TEL پروژه ای است که از سال 2017 در دست اجرا است ، اما اخیراً توجه معامله گران را به خود جلب کرده است ، در حالی که کد TEL آن اکنون بیش از 80،000٪ تخفیف دارد ، پایین ترین سطح مارس 2020 است!

این برنامه مبتنی بر بلاکچین اتریوم است و قرار است یک پروتکل پرداخت باشد ، با استفاده از پرداخت های تلفن همراه برای انتقال بدون مرز مانند Western Union ، اما با هزینه های بسیار کمتر.

این خود به عنوان اولین ارز رمزنگاری شده برای استفاده از هم افزایی های ارائه شده توسط دسترسی اپراتورهای مخابراتی تلفن همراه و ماهیت سریع و بدون مرز بلاکچین ، صورتحساب خود را اعلام می کند.

طبق گزارش بانک جهانی ، تقریباً 5 میلیارد تلفن همراه در سطح جهان کار می کنند ، اما فقط 1.2 میلیارد حساب بانکی. دلیل آن این است که در بسیاری از نقاط جهان دسترسی به خدمات تلفن همراه بسیار آسان تر از دسترسی به خدمات بانکی است.

ارز دیجیتال تل کوین (Telcoin) چیست؟

ارز دیجیتال تل کوین (Telcoin) در تلاش است تا با ارائه این پلتفرم به شرکای خدمات موبایل در ازای دسترسی بی وقفه مشتریان خود به اقتصاد دیجیتالی در حال رشد ، از آن استفاده کند. به طور خلاصه ، آنها به دنبال دسترسی به حواله های مرزی ، پرداخت ها و تجارت الکترونیکی هستند.

هدف این پروژه رقابت با صنعت عظیم مخابرات تلفن همراه نیست ، بلکه ارائه یک راه حل مشترک است که می تواند پول تلفن همراه را از طریق راه حل های پشتیبانی شده از رمز ارز و کیف پول همراه منحصر به فرد و آسان آن به کاربران تحویل دهد.

توسعه دهندگان تل کوین معتقدند که آنها می توانند از طریق ارائه راه حل های پول تلفن همراه با همکاری اپراتورهای مخابراتی تلفن همراه ، بخشی از سیستم مالی جهانی شوند.

با توجه به افزایش گسترده ارزش رمز TEL اخیراً افراد زیادی در این ماموریت اعتقاد دارند ، اما آیا Telcoin قادر است وعده های خود را عملی کند؟ بیایید نگاهی دقیق تر به این پروژه بیندازیم و ببینیم که این پروژه کجا بوده و به کجا منتهی شده است.

چرا با مخابرات شریک هستید؟

تل کوین معتقد است که همکاری های آن با اپراتورهای مخابراتی تلفن همراه می تواند در موفقیت پروژه در جایی که پروژه های مشابه شکست خورده اند ، کمک کند. یعنی با جلوگیری از سه نقطه اصطکاک عمده:

  • اعتماد کنید
  • رسیدن
  • انطباق با KYC

بیایید با دقت بیشتری به این نقاط اصطکاک بپردازیم و اینکه تل کوین چگونه می تواند از طریق مشارکت های خود آنها را پشت سر بگذارد.

جلب اعتماد

در حالی که روند رو به بهبودی وجود دارد ، ارزهای رمزپایه هنوز در بین جمعیت اصلی از مشکلات عمده اعتمادی رنج می برند. در حالی که ماهیت آنی معاملات بلاکچین مزایای مشخصی را ایجاد می کند ، اما این امکان را برای هکرها برای دستیابی به کنترل بودجه فراهم می کند.

تل کوین (Telcoin) نه تنها به دنبال افزایش استفاده از خدمات شخصی خود نیست ، بلکه همچنین معتقد است که می تواند به افزایش پذیرش کلی ارزهای رمزپایه کمک کند. این اعتقاد دارد هنگامی که کاربران اکوسیستم Telcoin ببینند که این سیستم تا چه حد ایمن و مفید است ، به سایر ارزهای رمزپایه نیز علاقه بیشتری پیدا می کنند.

با همکاری با اپراتورهای مخابراتی موجود ، این پروژه امیدوار است که بتواند از سطح اعتماد موجود با مشتریان خود به عنوان پلی میان ارز رمزنگاری شده و پول تلفن همراه استفاده کند.

به عنوان یک سطح امنیتی پیش فرض ، کیف پول تل کوین شامل یک مولفه چند علامت سیگنال است که در آن telcom و Telcoin هر یک یک کلید را در خود دارند و کاربر کلید سوم را در اختیار دارد. این امر مانع از حرکت مقادیر زیادی TEL بدون دو کلید از سه کلید کیف پول می شود ، بنابراین از وجوه کاربر محافظت می شود.

این ارز دیجیتال همچنین در نظر دارد با همکاری شرکتهای مخابراتی تمام اقدامات امنیتی موجود را برای محافظت از کاربران اجرا کند.

و از آنجا که تل کوین بر گنجاندن اقدامات انطباق با مخابرات متمرکز است ، دارایی دیجیتال در وهله اول نباید انواع مجرمانه را جذب کند. با حفظ یک تصویر تمیز ، پروژه تل معتقد است که می تواند با گذشت زمان یک برند قابل اعتماد بسازد.

بهبود دسترسی

همانطور که در بالا ذکر شد بیش از 5 میلیارد دستگاه تلفن همراه در جهان وجود دارد. یکی از موانع پیش روی هر تجارت جدید ، دستیابی به کاربران جدید است. این جنبه از روند کاری می تواند هم زمان بر باشد و هم هزینه بر باشد.

تل کوین با مشارکت با اپراتورهای مخابراتی موجود قادر به استفاده از مشتری موجود خود و دسترسی به آن است. و با تشویق شرکت های مخابراتی از طریق صدور توکن های TEL احساس می کنند می توانند فوراً به پایگاه مشتری دسترسی پیدا کنند.

تاکنون آنها موفقیت محدودی داشته اند. در حال حاضر همکاری مشترکی با GCash در فیلیپین شکل گرفته است که اولین کانال حواله را از کانادا به فیلیپین فراهم کرده است.

ارز دیجیتال تل کوین از اولین کانال موفق به عنوان سکوی پرشی برای ایجاد کانال های دیگر استفاده می کند و اخیراً همکاری با Unipagos در مکزیک را اعلام کرده است که به آنها امکان دسترسی به بیش از 1.6 میلیون خانوار مکزیکی و تقریبا 36 میلیارد دلار حواله سالانه از ایالات متحده را می دهد. آنها همچنین اعلام همکاری با سیستم عامل های عمده پول تلفن همراه در نپال و تانزانیا.

در حالی که این باعث می شود دسترسی محدود Telcoin هنوز کار زیادی برای انجام در خارج از کشور داشته باشد. در حالی که کانادا باز است ، تیم هنوز در تلاش است تا راهروهای خروجی از ایالات متحده ، سنگاپور و استرالیا را اضافه کند. این مبالغ برای حواله ها حیاتی است زیرا منشا اکثر حواله های جهانی است.

تل کوین همچنین در حال برنامه ریزی برای افزایش دسترسی آنها از طریق اضافه کردن موارد استفاده عملی است. کارت پرداخت و یک سیستم مالی غیرمتمرکز از قبل در دست کار است. اینها می تواند به پیشبرد بیشتر سیستم عامل های پول همراه و دسترسی پروژه کمک کند.

شرکای مخابراتی علاقه زیادی به گسترش تصویب پول تلفن همراه دارند زیرا از ROI بسیار خوبی برخوردار است. در حال حاضر خدمات مالی به دلیل موانع نظارتی تا حد زیادی برای مخابرات استفاده نشده است ، اما پس از برداشته شدن ، کاربران تلفن همراه تمایل زیادی به استفاده از راه حل های پول تلفن همراه دارند ، همانطور که با پذیرش سریع چنین خدماتی در چندین کشور آفریقایی و فیلیپین نشان داده شده است.

البته این همچنین بدان معنی است که پیش از آنکه تل کوین بتواند پیشرفت و رشد چشمگیری را در بسیاری از مناطق جهان ببیند ، مقررات باید برای ارزهای رمزپایه و خدمات مالی شل شود.

در حال حاضر تلکوین با دیوار کشی از عملکرد ارز رمزنگاری شده از پرداخت های فیات و حواله ها ، از این سد در برخی کشورها عبور می کند. آنها همچنین KYC را به کیف پول خود اضافه کرده اند تا مطابق با مقررات در کشورهای هدف اصلی خروجی ، به ویژه ایالات متحده باشد

پرونده تل کوین

اکنون که ارزهای رمزنگاری شده بخشی از تنظیم کننده های سیستم مالی هستند که برای وارد کردن آنها در سیاست های پولی با فشار فزاینده ای روبرو هستند.

این به این دلیل است که امنیت ملی با سیاست های پولی گره خورده است و علی رغم ماهیت لابی قدرتمند سیستم های بانکی ، ارزهای رمزپایه به طور فزاینده ای در حال پذیرش و استفاده از جریان اصلی هستند.

این امر منجر به پذیرش ارزهای رمزپایه در تعدادی از حوزه های قضایی در سراسر جهان شده است ، و بیشتر آنها وارد بازار می شوند.

دولت های سراسر جهان به طور فزاینده ای ارزهای رمزپایه را می پذیرند ، اما در عین حال آنها نیاز به تنظیم بیشتر آنها برای گرفتن مالیاتی دارند که نگرانی های اولیه نسبت به تهدید احتمالی ارزهای رمزپایه را بسیار بیشتر کرده است.

در این صورت ، تل کوین بر این باور است که هنگامی که یک مخابرات تصویب قانونی برای تأمین پول تلفن همراه دارد ، و هنگامی که دولت تصویب قانونی یا چارچوب قانونی برای ارز رمزنگاری شده را به عنوان یک دارایی مشمول مالیات تنظیم کرد ، حداقل موانع نظارتی برای ایجاد مخابرات در صرافی وجود دارد قابلیت با این پروژه.

در همین حال ، این دو ارز رمزنگاری شده و ارزهای فیات در کیف پول تل کوین جدا شده اند تا از ایجاد مانع قانونی در ایجاد کریدورهای حواله توسط Telcoin و شرکای مخابراتی آن جلوگیری کنند.

ایجاد کریدورهای مشارکت و حواله

در صورت موفقیت تل کوین ، باید به همه یا حداقل اکثر شرکت های مخابراتی جهانی دسترسی پیدا کند. با این حال ، دستیابی به همه مخابرات دنیا عملی نیست.

بنابراین ، این ارز برای ارتباط با بیشترین اپراتورهای مخابراتی و سیستم عامل های پول تلفن همراه با تجمع کنندگان محلی ، منطقه ای و جهانی کار می کند. تا کنون این تعداد اندک است ، اما با بلوغ این فناوری و تبدیل ارزهای رمزنگاری شده ، مقاومت در برابر پیوستن به سیستم عامل پروژه در حال فرسایش است.

این اجازه می دهد تا سرانجام تل کوین رشد کند و انتظار می رود که به آنها توانایی تحویل یک محصول نهایی ، مانند کریدور حواله ایجاد شده بین کانادا و فیلیپین را نسبتاً سریع بدهد.

و پس از دستیابی به دسترسی اساسی ، Telcoin باید بتواند به سرعت محصولات جدید ، از جمله دسترسی به کارت و محصولات DeFi را اضافه کند ، هنگامی که شرکا می توانند موانع قانونی را در حوزه های مربوطه خود پاک کنند.

یکی از جنبه های کلیدی راهروهای حواله فعلی این است که امروز وجه نقد به همان اندازه که با ارز فیات در حساب های پول همراه همراه است با زمان پخش اتفاق می افتد. اگر تل کوین بتواند ارسال TEL به هر دستگاه موبایلی در دنیا را به سادگی ارسال پیام کوتاه ساده کند ، در این صورت موفقیت آمیز شده است.

برای این منظور ، آنها در حال برقراری ارتباط با سیستم عامل های زمان پخش از طریق تجمیع کننده ها هستند ، در حالی که روند تأمین قابلیت اتصال پول همراه را در هر بازار طی می کنند.

عوارض نظارتی و بانکی اتصال پول موبایل تنها دلیل اتصال اول به سیستم عامل های زمان پخش نیست. به عنوان مثال ، در بازارهای شامل مالی بسیار مهم مانند نیجریه ، جایی که پذیرش پول تلفن همراه بسیار کم است ، تبدیل این ارز به زمان پخش در واقع می تواند بسیار موثرتر از اتصال به پول تلفن همراه باشد.

مدل تجاری

انتظار می رود اپراتورهای تلفن همراه از تل کوین بهره مند شوند زیرا آنها را متمایز می کند و باعث جذابیت بیشتر آنها برای کسانی می شود که از استفاده از ارز رمزنگاری شده و سایر موارد استفاده شده توسط این ارز مانند حواله ها و پرداخت های رومینگ استقبال می کنند.

همچنین فرض بر این است که اپراتورهای تلفن همراه از افزایش تصویب پول تلفن همراه بهره مند می شوند ، زیرا بازده سرمایه گذاری بسیار خوبی برای آنها فراهم می کند.

ارز دیجیتال تل کوین در تلاش است تا خود را به عنوان یک شریک در ارتباطات مخابراتی در اکوسیستم پول همراه معرفی کند و امیدوار است که بتواند باعث افزایش تصویب پول موبایل و ارز رمزپایه شود.

از طرف تجاری ، این ارز دیجیتال با جمع آوری هزینه معامله ، هر زمان TEL از یک اپراتور تلفن همراه خریداری یا به آن فروخته می شود ، سود می برد. در مرحله تبدیل ، 0.5٪ هزینه اعمال می شود. تل کوین همچنین قصد دارد هر زمان که یک اپراتور تلفن همراه TEL را از این ارز دیجیتال در ازای دریافت ارز فیات خریداری یا می فروشد ، نرخ تسعیر ارز را به دست آورد.

اپراتورهای مخابراتی ممکن است نیازی به خرید یا فروش TEL نداشته باشند. اگر مشترکان آنها مقادیر مساوی TEL را خریداری و بفروشند ، نقدینگی خود را تأمین می کنند. با این حال ، در مواردی که عدم تعادل در حواله های ورودی و خارجی وجود دارد ، تل کوین می تواند برای کمک به مدیریت خطرات بازار ثانویه فارکس و TEL ، یک اسپرد اعمال کند.

این اسپردها به بازارهای ارز ، درجه عدم تعادل فارکس و نقدینگی و نوسانات TEL در بازارهای ثانویه بستگی دارد ، اما به روشی محافظه کارانه طراحی می شود و انتظار می رود حاشیه سود متوسطی از این فعالیت ایجاد کند.

حواله ها و هزینه های ارز دیجیتال تل کوین

طبق این نامه سفید هیچ هزینه حواله ای توسط ارز دیجیتال تل کوین پرداخت نمی شود. در عوض برای تبدیلات بین TEL و پول تلفن همراه 0.5٪ هزینه معامله در نظر گرفته شده است.

این مبلغ کل هزینه برای حواله را 1٪ می کند زیرا هنگام ارسال به TEL برای فرستنده 0.5٪ و برای گیرنده هنگام تبدیل از TEL به پول تلفن همراه 0.5٪ هزینه دیگر برای گیرنده در نظر گرفته می شود.

به طور کلی تل کوین انتظار دارد که هزینه های معامله را زیر 2٪ نگه دارد ، و این هنگام انتشار مقاله سفید در سال 2017 ممکن به نظر می رسید ، اما اکنون مطمئناً چنین نیست.

دلیل آن این است که TEL یک رمز ERC-20 است ، به این معنی که کاربران برای هر انتقال TEL مجبور به پرداخت هزینه گاز شبکه Ethereum هستند. هنگامی که کاغذ سفید منتشر شد ، این هزینه بنزین تقریباً معادل 0.25 دلار بود که هزینه انتقال را در 1٪ + 0.25 دلار بسیار پایین نگه داشت.

با این وجود با افزایش DeFi در سال 2020 هزینه های انتقال گاز در شبکه اتریوم در برخی موارد می تواند به 40 دلار یا بیشتر برسد. هنگامی که فکر می کنید از سرویس حواله مانند تل کوین برای ارسال مقادیر کمتر از 1000 دلار استفاده می شود ، به زودی می بینید که هزینه گاز اتریوم هزینه قابل توجهی خواهد داشت.

البته Telcoin در مقایسه با کانال های سنتی حواله آنی و بسیار راحت تر است ، بنابراین احتمالاً این هزینه اضافه شده در قالب هزینه های گاز اتریوم باعث دلسرد شدن کاربران نمی شود. و هنگامی که Ethereum به طور کامل به Ethereum 2.0 منتقل شد ، هزینه های گاز باید به سطح قابل کنترل کاهش یابد.

تیم پروژه

تل کوین یک تیم جهانی است که اعضای آن در سراسر جهان پخش می شوند و دفاتر فیزیکی آن در لس آنجلس ، مانیل و سنگاپور است. این پروژه توسط Paul Neuner و Claude Eguienta تاسیس شد ، اما از ماه مه 2021 فقط Paul باقی مانده است. بنابراین ، Paul بنیانگذار و مدیر عامل Telcoin است.

پل بیش از دو دهه تجربه به عنوان یک کارآفرین فناوری در فضای مخابرات ، از جمله خروج موفقیت آمیز است. در سال 2006 پل مبیوس را ارائه داد ، پیشرو در ارائه راه حل های مدیریت تقلب از راه دور که اکنون در بیش از 30 اپراتور تلفن همراه در سراسر جهان نصب شده است.

بنیانگذار تلکوین ، Paul Neuner

این پروژه طی یک سال گذشته به طور مداوم استخدام شده است و اکثر اعضای تیم را می توان در صفحه Telcoin LinkedIn مشاهده کرد. هیچ اطلاعاتی در مورد تیم در وب سایت وجود ندارد و اطلاعات تیم در صفحه سفید قدیمی است.

کیف پول تل کوین

کیف پول تل کوین به ساده ترین شکل ممکن ساخته شده است ، که کاملاً منطقی است زیرا انتظار می رود توسط گروهی از افراد که با ارزهای رمزپایه ، کلیدهای خصوصی و آدرس کیف پول آشنا نیستند ، استفاده شود.

راه اندازی کیف پول ساده است زیرا تمام آنچه که لازم است یک شماره تلفن همراه و یک پین شش رقمی است. پس از آن کاربر ملزم به گرفتن عکس از شناسه دولتی خود و یک عکس سلفی است و سپس کیف پول بدون نیاز به پر کردن فرم های بی پایان ، کل مراحل KYC را اداره می کند. این فرایندی است که واقعاً نمی توان آن را بهم زد.

با این وجود برخی از سوالات در مورد روند راه اندازی وجود دارد ، از جمله اینکه چگونه می توان کیف پول موجود را بازیابی کرد. هنگام نصب کیف پول برای اولین بار گزینه ای برای انجام این کار وجود ندارد. من مطمئن هستم که باید جوابی وجود داشته باشد ، اما از برنامه مشخص نیست و هیچ اسناد و مدارکی دقیق برای برنامه کیف پول وجود ندارد که بتوانم پیدا کنم.

پس از ایجاد کیف پول ، داشبورد کاربری نیز ساده است. تنها دکمه ای که باید به آن توجه کنید در پایین صفحه است و آن “SEND MONEY” است. حتی صفحه تنظیمات فقط شامل چند تنظیم برای دریافت اعلان ها است. در واقع چیزهای زیادی برای کمانچه کردن وجود ندارد و هیچ چیز دیگری برای بهم ریختن رابط کاربری یا سردرگمی کاربران جدید وجود ندارد.

ارسال توکن TEL به شما امکان می دهد در صورت آشنایی و آشنایی با آن روش با آدرس ERC-20 اقدام به ارسال کنید ، اما روش بسیار ساده تری نیز دارد که ارسال آن به شماره تلفن است.

باز هم این برای کاربر جدید که با ارز رمزنگاری شده آشنایی ندارد کاملاً مناسب است. مطمئناً با افزایش بسیار زیاد هزینه های شبکه Ethereum ، اگر صفحه گزینه های پیشرفته ای وجود داشته باشد که به شما امکان می دهد میزان گاز را تعیین کنید ، بسیار خوب خواهد بود ، اما همانطور که هست ، رابط کاربری تمیز و آسان است.

یک سوال که به ذهن خطور می کرد این است که اگر گیرنده کیف پول تل کوین را روی تلفن خود نصب نکرده باشد ، چه باید کرد؟ من فرض می کنم که معامله باقی بماند و هنگامی که کیف پول با شماره تلفن به دستگاه اضافه می شود ، بلافاصله سکه ها در آن کیف پول نشان داده می شوند ، اما از اطلاعات ارائه شده مشخص نیست.

توجه داشته باشید که از ماه مه 2021 به دلیل حجم زیاد ، تأیید کیف پول جدید کند است و تیم فقط حساب های مربوط به راهروهای هدف را تأیید می کند (کانادا ، فیلیپین ، استرالیا و سنگاپور)

توکن Tel

توکن TEL در دسامبر 2017 در ICO ارائه شد. 20 میلیارد از 100 میلیارد عرضه کل با قیمت 0.0013 دلار هر کدام با کلاه نرم 10 میلیون دلار و سقف سخت 25 میلیون دلار ارائه شد.

با فروش توکن های TEL با قیمت 0.05308 دلار ، سرمایه گذاران اولیه ICO تقریباً 4000٪ بازده دارند. با این وجود آنها از زمان آغاز معاملات توکن در ژانویه 2018 نیاز به گذر از زمان دشوار داشتند و تا رسیدن به پایین ترین سطح در 0.00006516 دلار در مارس 2020 به طور مداوم پایین می آمدند.

از آنجا خزیدن بالاتر شروع شد ، اما فقط در فوریه 2021 سکه TEL بلند شد. کاتالیزور این تجمع انتشار برنامه تلفن همراه تل کوین V2 بود که شامل اولین راهرو حواله برای پروژه بود و ثابت کرد که واقعاً پتانسیل موفقیت وجود دارد.

از آن زمان این نشانه سر به فلک کشیده و بیش از 80،000٪ بالاتر از کمترین قیمت در مارس 2020 است ، که حتی در فضای ارزهای رمزپایه فرار نیز بسیار باورنکردنی است.

TEL در بسیاری از صرافی ها ذکر نشده است ، اما در KuCoin تجارت می کند. همچنین از چندین DEX موجود است ، از جمله 1inch ، Balancer و اخیراً QuickSwap.

نتیجه گیری

پروژه تل کوین یک پروژه با آرزوهای بسیار بالا و یک افق طولانی مدت برای درگیر شدن کامل با همه راهروهای حواله ضروری است. اضافه شدن اولین کریدور حواله بین کانادا و فیلیپین یک معامله بسیار بزرگ بود و کاتالیزوری بود که ارزش توکن را بالاتر برد.

منطقی است که راهروهای اضافی و بزرگتر ، مانند ایالات متحده به مکزیک ، ارزش پروژه و رمز آن را چندین برابر کنند.

با این اوصاف ، موانع نظارتی شیب زیادی دارند که می تواند رشد پروژه را به تأخیر بیندازد. همچنین ، تا زمانی که Ethereum 2.0 به طور کامل راه اندازی شود ، هزینه های مربوط به شبکه در حال حاضر در حال پرداخت هزینه حواله ارزان برای بحث پروژه است.

اگرچه مطمئناً می توان مورد استفاده از ارز دیجیتال تل کوین (Telcoin) را مشاهده کرد ، اما به نظر می رسد دستاوردهای فوق العاده در این توافق پایدار نباشد. مطمئناً فقط زمان مشخص خواهد شد ، و تیم همچنین در حال برنامه ریزی برای انتشار V3 از سیستم عامل است که شایعات حاوی یک جز De DeFi است ، که احتمالاً وجهه بیشتری برای رمز ایجاد خواهد کرد.

چیزی که قطعاً دوست داریم ببینیم یک روزنامه سفید یا Docs است که وضعیت فعلی پروژه را به طور کامل توضیح می دهد. در حالی که به نظر می رسد پروژه شفاف است ، اما فاقد اطلاعات فعلی است که به راحتی برای سایر پروژه ها یافت می شود.

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۳ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا