اخبار

اتر دزدیده شده به ارزش 53 میلیون دلار از پولونیکس هرگز به صرافی بازنگشت

هکر پولونیکس بیش از 17800 اتر را از شش کیف پول مختلف به یک آدرس تورنادو کش منتقل کرد.

بیش از نیمی از 100 میلیون دلار اتر مرتبط با هک بدنام پولونیکس از نوامبر 2023 از طریق پروتکل حریم خصوصی تورنادو کش حذف شده است.

در 10 نوامبر 2023، کیف پول‌های متعلق به صرافی پولونیکس، خروجی‌های غیرمجاز عظیمی را ثبت کردند. تحقیقات بعداً تأیید کرد که بیش از 100 میلیون دلار اتر در اثر هک از بین رفته است.

با وجود اینکه پولونیکس چند هفته بعد ادعا کرد که هکر را شناسایی کرده و 10 میلیون دلار جایزه ارائه کرده است، وجوه دزدیده شده هرگز به صرافی بازنگشته است. به گفته شرکت امنیتی بلاک چین سرتیک، این حادثه احتمالاً یک “سازش کلید خصوصی” بوده است.

در پاسخ به خروجی های مشکوک، صرافی به طور موقت کیف پول در معرض خطر را غیرفعال کرده بود.

پیام زنجیره ای از پولونیکس به هکر. منبع: پک شیلد

شش ماه بعد، مشخص شد که هکر پولونیکس قصد بازگرداندن وجوه دزدیده شده را نداشته است. شرکت تحقیقاتی بلاک چین پک شیلد دریافت که بیش از نیمی از غارت‌ها از طریق تورنادو کش، پروتکلی که برای ناشناس‌سازی دارایی‌ها استفاده می‌شود، سرنگون شده است.

هکر پولونیکس در حال انتقال وجوه دزدیده شده به کیف پول تورنادو کش. منبع: پک شیلد

همانطور که در فلوچارت بالا نشان داده شده است، هکر بیش از 17800 ETH را از شش کیف پول مختلف به یک آدرس تورنادو کش منتقل کرد. در زمان انتقال، ارزش این توکن ها تقریباً 53.3 میلیون دلار بود.

پولونیکس با وجود عقب ماندگی 100 میلیون دلاری در مدت کوتاهی فعالیت خود را از سر گرفت و سرمایه گذاران را قادر ساخت تا ارزهای رمزنگاری شده را به دلخواه خود سپرده و برداشت کنند.

این صرافی یک “شرکت حسابرسی امنیتی درجه یک” را برای افزایش امنیت وجوه در پولونیکس و جلوگیری از چنین هک‌هایی در آینده منصوب کرد. به هنگام. این شرکت گفته بود:

در حال حاضر، آنها در مراحل نهایی ممیزی امنیتی و فرآیندهای تأیید برای پولونیکس هستند. پس از اتمام ممیزی، ما به سرعت خدمات واریز و برداشت را در پلتفرم خود از سر خواهیم گرفت.

جاستین سان، مالک پولونیکس – که صرافی را در سال 2019 خریداری کرد – قول داده بود که به طور کامل به کاربران آسیب دیده از نقض خسارت بازپرداخت کند و ادعا کرد که پولونیکس “وضعیت مالی سالمی دارد” و به دنبال همکاری با سایر صرافی ها برای بازیابی وجوه از دست رفته است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا