اخبار

پیتر شیف می گوید بیت کوین می تواند به 5000 دلار برسد

محبوب ترین منتقد بیت کوین در جهان شرط دیگری می گذارد.

به گفته این اقتصاددان، منتقد معروف بیت کوین و حامی طلا، پیتر شیف معتقد است که بیت کوین هنوز خیلی گران است و باید به ارزش های بسیار کمتر از 10000 دلار برسد و آستانه خطرناک 5000 دلار به سختی قیمت منصفانه ای است.

به گفته شیف، بیت کوین دارای ریسک نزولی به مراتب بیشتر از 70 درصد است. به گفته این تحلیلگر، پس از کاهش از 69000 دلار به تقریباً 15000 دلار، بیت کوین به پایین ترین سطح خود نرسیده است و افت بیشتر احتمالی واقع بینانه است که بازار ارزهای دیجیتال باید در آینده قابل پیش بینی برای آن آماده شود.

علیرغم رویکرد ضد ارز دیجیتال شیف به تحلیل خود، رفتار بیت کوین در بازار در چند ماه گذشته به سختی قابل پیش بینی بوده است. رویدادهایی مانند فروپاشی FTX و ورشکستگی بزرگ‌ترین شرکت‌های این صنعت باعث افزایش نوسانات شدیدی شد که تقریباً هیچ‌کس انتظارش را نداشت.

این اقتصاددان از پیروان خود خواسته است که به دلیل بی ثباتی، فقدان مقررات و گستردگی دستکاری که بازار ارزهای دیجیتال با آن مواجه است، هر چه زودتر از صنعت ارزهای دیجیتال خارج شوند.

آیا نظر شیف درست است؟

پیتر شیف با پیش‌بینی‌های جسورانه و اغلب تحریک‌آمیز خود که عمدتاً مبتنی بر فرضیات و دیدگاه‌های ذهنی بود، در میان معامله‌گران و سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال محبوب شد. در همان زمان، شیف مشکلات واقعی در صنعت دارایی های دیجیتال را برجسته می کند که در واقع توسعه آن را واقعاً مشکل می کند.

یکی از نگرانی‌های شیف، فقدان ارزش ذاتی بیت‌کوین است که همچنان با ارزش بازار ۳۲۶ میلیارد دلار، بزرگترین ارز دیجیتال جهان است. شیف و دیگر تحلیلگران معتقدند که با فقدان پایه زیر دارایی، قیمت طلای دیجیتال در نهایت به صفر خواهد رسید و سوختی برای بازیابی آن وجود نخواهد داشت.

در زمان انتشار، بیت کوین با قیمت 17000 دلار معامله می شود در حالی که از 30 نوامبر تقریباً هیچ نوسانی نشان نداده است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا