اخبار

سرمایه گذاران غیرنهنگ بیت کوین رکورد جدید انباشت بیت کوین را شکستند

آدرس‌های بیت‌کوین که حداکثر ۱۰ بیت‌کوین را در خود جای داده‌اند، پس از فروپاشی FTX، مقادیر بی‌سابقه‌ای از بیت‌کوین را جمع‌آوری کرده‌اند.

داده‌های آن چین نشان می‌دهد که برخی از سرمایه‌گذاران غیرنهنگ بیت‌کوین به‌نظر می‌رسد مشکلاتی با بازار نزولی ارزهای دیجیتال و همچنین ترس، عدم اطمینان و شک (FUD) در مورد سقوط FTX نداشته‌اند.

بر اساس گزارشی که پلتفرم هوشمند بلاک چین Glassnode در 27 نوامبر منتشر کرد، سرمایه گذاران خرده کوچکتر به طور فزاینده ای نسبت به بیت کوین تمایل نشان داده اند و با وجود بحران جاری بازار شروع به انباشت بیت کوین بیشتری کرده اند .

بر اساس داده‌ها، حداقل دو نوع سرمایه‌گذار خرده‌فروشی بیت‌کوین وجود دارد که پس از فروپاشی FTX، رکورد BTC را جمع‌آوری کرده‌اند.

نوع اول سرمایه گذاران – طبقه بندی شده به عنوان میگو – نهادها یا سرمایه گذارانی را تعریف می کند که کمتر از 1 بیت کوین (16500 دلار) دارند، در حالی که نوع دوم – خرچنگ ها – دسته ای از آدرس هایی هستند که حداکثر 10 بیت کوین (165000 دلار) دارند.

بنا بر گزارش‌ها، سرمایه‌گذاران «میگو» پس از سقوط FTX در اوایل نوامبر، 96200 بیت کوین (1.6 میلیارد دلار) به پرتفوی خود اضافه کرده‌اند که «افزایش بی‌نظیر تراز تمام دوران» است. طبق گفته گلس‌نود، این نوع سرمایه‌گذاران مجموعاً 1.21 میلیون بیت کوین (20 میلیارد دلار) دارند که معادل 6.3 درصد از عرضه فعلی 19.2 میلیون سکه در گردش است.

در این میان، خرچنگ‌ها در 30 روز گذشته حدود 191600 بیت کوین (3.1 میلیارد دلار) خریداری کرده‌اند که این یک «بیشترین رکورد متقاعدکننده» است. بر اساس داده‌ها، نقطه عطف جدید، بالاترین میزان قبلی انباشت بیت کوین را که توسط خرچنگ‌ها در جولای 2022 ثبت شده بود، در اوج 126000 بیت کوین (2 میلیارد دلار) خریداری شده در ماه شکسته است.

تغییر موقعیت خالص بیت کوین برای آدرس هایی که حداکثر 10 بیت کوین دارند. منبع: Glassnode

در حالی که خرچنگ ها و میگوها مقادیر بی سابقه بیت کوین را جمع آوری کرده اند، سرمایه گذاران بزرگ بیت کوین به فروش می پردازند. بر اساس گزارش گلس‌نود، نهنگ‌های بیت‌کوین در ماه گذشته حدود 6500 بیت کوین (107 میلیون دلار) در صرافی‌ها منتشر کرده‌اند که بخش بسیار کمی از کل دارایی‌های 6.3 میلیون بیت‌کوین (104 میلیارد دلار) آنها باقی مانده است.

رفتار میگوها و خرچنگ ها با توجه به آخرین رویدادهای صنعت جالب به نظر می رسد، با تبدیل شدن صرافی رمزنگاری سم بنکمن-فرید به موضوع یک رسوایی صنعتی گسترده که شامل کلاهبرداری و سوء استفاده از منابع مالی است.

از سوی دیگر، برخی از سرمایه‌گذاران بزرگ بیت‌کوین ادعا کرده‌اند که علی‌رغم بحران ادامه‌دار، همچنان نسبت به بیت‌کوین صعودی هستند و دولت السالوادور شروع به خرید روزانه بیت‌کوین از 17 نوامبر می‌کند. ایلان ماسک، مدیرعامل توییتر نیز ابراز اطمینان کرد که بیت کوین علیرغم مشکلات فعلی صنعت، «به آن خواهد رسید»، اما ممکن است «زمستان رمزنگاری طولانی» وجود داشته باشد.

پس از سقوط FTX، بیت کوین بلافاصله حدود 6000 دلار از ارزش خود را از دست داد و از حدود 21000 دلار به زیر 16000 دلار در اواسط نوامبر سقوط کرد. کریپتوکارنسی در چند هفته گذشته اندکی بهبود یافته است و به بالاتر از 17000 دلار رسیده است.

بر اساس داده های CoinGecko، در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین با قیمت 16500 دلار یا حدود 1.7 درصد در 24 ساعت گذشته معامله می شود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا