اخبار

هنگ کنگ بحث هایی را برای معرفی چارچوب نظارتی استیبل کوین آغاز می کند

اداره مالی هنگ کنگ فهرستی از هشت سؤال را برای جستجوی توصیه‌های مرتبط با سیاست با ذکر پنج نتیجه قانونی احتمالی – عدم اقدام، رژیم انتخاب، رژیم مبتنی بر ریسک، رژیم همه جانبه و ممنوعیت عمومی به اشتراک گذاشت.

موسسه بانک مرکزی هنگ کنگ، اداره پولی هنگ کنگ (HKMA)، پرسشنامه ای را برای سنجش افکار عمومی در مورد مقررات دارایی های رمزنگاری شده و استیبل کوین ها منتشر کرد. رگولاتور مورد حمایت دولت در نظر دارد یک چارچوب نظارتی را تا سال 2023-24 ایجاد کند.

“مقاله بحثی HKMA در مورد دارایی های رمزنگاری شده و استیبل کوین ها” رشد انفجاری بازار استیبل کوین از نظر ارزش بازار از سال 2020 و توصیه های نظارتی همزمان ارائه شده توسط تنظیم کننده های بین المللی از جمله گروه ویژه اقدام مالی ایالات متحده (FATF)، را برجسته می کند. هیئت ثبات مالی (FSB) و کمیته بازل در نظارت بانکی (BCBS).

سرمایه گذاری بازار دارایی های رمزنگاری شده منبع: HKMA

طبق HKMA، اندازه فعلی و فعالیت تجاری دارایی های رمزنگاری شده ممکن است از نقطه نظر سیستمی تهدیدی فوری برای ثبات سیستم مالی جهانی نباشد. با این حال، مقاله بحث هشدار داد:

قرار گرفتن رو به رشد سرمایه گذاران نهادی با چنین دارایی هایی به عنوان جایگزین یا مکمل طبقات دارایی سنتی برای تجارت، اعطای وام و استقراض […] نشان دهنده ارتباط رو به رشد متقابل با سیستم مالی اصلی است.

سرمایه گذاری در بازار استیبل کوین های اصلی. منبع: HKMA.

بر اساس شکل بالا، مقاله HKMA نشان می‌دهد که ارزش بازار جهانی در دسامبر 2021 حدود 150 میلیارد دلار بود که «حدود 5 درصد از کل بازار دارایی‌های دیجیتال را نشان می‌دهد». رگولاتور همچنین فهرستی از هشت سؤال را برای جستجوی توصیه‌های مرتبط با سیاست با ذکر پنج نتیجه قانونی احتمالی – عدم اقدام، رژیم انتخاب، رژیم مبتنی بر ریسک، رژیم همه جانبه و ممنوعیت عمومی به اشتراک گذاشته است:

گزینه های سیاست ممکن برای تنظیم دارایی های رمزنگاری شده. منبع: HKMA.

HKMA از ذینفعان انتظار دارد تا پاسخ های خود را تا 31 مارس 2022 ارسال کنند و هدف آن “معرفی رژیم جدید حداکثر تا 2023/24” است.

موضع نظارتی حوزه های قضایی اصلی در قبال استیبل کوین ها. منبع: HKMA.

در پایان، تنظیم کننده اعلام کرد که استیبل کوین های مرتبط با پرداخت پتانسیل بالاتری برای ادغام در سیستم مالی اصلی یا حتی فعالیت های تجاری و اقتصادی روزمره دارند.

در نتیجه، HKMA گسترش دامنه سیستم‌های پرداخت و مقررات تسهیلات ارزش ذخیره‌شده (PSSVFO) را در نظر می‌گیرد، قانونی که قانونی بودن محصولات مالی را تعیین می‌کند.

یکی از بزرگ‌ترین توسعه‌دهندگان املاک هنگ‌کنگ، Sun Hung Kai، در تکمیل اهداف دولت محلی برای حمایت از ارزهای دیجیتال، 90 میلیون دلار در Sygnum، یک بانک سوئیسی که به هلدینگ دارایی‌های دیجیتال اختصاص دارد، سرمایه‌گذاری کرد.

دور سرمایه گذاری سری B ارزش پس از پول Sygnum را به 800 میلیون دلار می رساند که نشان دهنده افزایش ده برابری درآمد تلفیقی از سال 2021 است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا