اخبار

در اینجا نقص عمده در تمرکززدایی اتریوم پس از مرج وجود دارد

بزرگترین دارنده اتریوم در بازار آنقدرها که فکر می کنید غیرمتمرکز نیست.

مرج اتریوم بزرگترین و اساسی ترین به روز رسانی برای اتریوم در تاریخ این شبکه بود. با این حال، با توجه به توزیع مشکوک دارنده و ماهیت مشکوک بزرگترین سرمایه گذار اتریوم در بازار ، تمرکززدایی شبکه ممکن است ضربه خورده باشد.

“مدل غیر متمرکز” لیدو

این راز نیست که لیدو فایننس یکی از بزرگترین دارندگان اتریوم “جدید” است که صرفاً بر اساس مدل PoS کار می کند. اما لیدو خود یک مدل مالی خاص دارد که در آن جوایز استیکینگ که توسط استخر دریافت می شود، آنطور که هست برای نمایندگان ارسال نمی شود.

در عوض، Lido تمام پاداش‌ها را نگه می‌دارد و stETH را به نمایندگان ارسال می‌کند، که از نظر فنی Lido را به یک دارنده ETH متمرکز تبدیل می‌کند که می‌تواند بعداً بدون رضایت کاربران از آن استفاده کند. با سوزاندن اتریوم بدون سهام و دادن پاداش به یک نهاد، تمرکززدایی اتریوم زیر سوال رفته است.

توکن های پرداخت شده stETH نیز سوزانده نمی شوند، که عامل دیگری است که به نفع متمرکز شدن صحبت می کند. متأسفانه، تا زمانی که برداشت از قرارداد استیکینگ مجاز نباشد، کاربران نمی توانند کنترل اتریوم خود را در دست بگیرند.

اتریوم سهامدار Lido باعث آشفتگی در بازار شد

در ماه ژوئن، بازار در آستانه یک فاجعه بود، پس از آن که توکن اتریوم در معرض خطر شروع به از دست دادن برابری با اتریوم نقطه ای به دلیل مشکلات نقدینگی و فاجعه TerraUSD کرد. علیرغم داشتن یکی از عمیق ترین استخرهای نقدینگی در بازار، حجم فروش نسبتاً متوسط ​​برای کاهش ارزش توکن منتشر شده توسط لیدو کافی بود.

به طور بالقوه، با توجه به حجم توکن هایی که سرمایه گذاران در حال حاضر در اختیار دارند، سقوط stETH می تواند باعث آشفتگی بزرگ تری نسبت به وضعیت TerraUSD در بازار شود.

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا