اخبار

تایید GBTC می تواند “دو میلیارد دلار” را به سرمایه گذاران برگرداند: مدیر عامل گری اسکیل

رئیس گری اسکیل، مایکل سوننشاین، گفت که اگر GBTC برای “تبدیل” به یک ETF بیت کوین چراغ سبز دریافت کند، در میان اقدامات قانونی مداوم علیه SEC، “دیگر” تخفیف یا حق بیمه ای وجود نخواهد داشت.

در مصاحبه اخیر، مدیر عامل گری اسکیل اینوستمنت، مایکل سوننشاین اظهار داشت که “نمی تواند تصور کند” چرا کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) “نمی خواهد” از سرمایه گذاران گری اسکیل محافظت کند و ارزش واقعی دارایی را به آنها برگرداند.

در مصاحبه ای در 25 فوریه در مورد What Bitcoin Did، پادکست محبوبی که توسط پیتر مک کورمک میزبانی شده بود، مایکل سوننشاین توضیح داد که SEC با رد تاییدیه Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) به عنوان یک نقطه معامله بیت کوین در صرافی های بیت کوین، “قانون رویه های اداری را نقض کرد”.

او توضیح داد که این عمل تضمین می‌کند که تنظیم‌کننده «دلخواه» یا «خودسرانه» عمل نمی‌کند، و افزود که SEC با تأیید ETF‌های آتی بیت‌کوین در حالی که «تبدیل GBTC» را رد کرد، «خودسرانه» عمل کرد.

مایکل سوننشاین اشاره کرد که زمانی که SEC شروع به تأیید اولین ETF های بیت کوین کرد، گری اسکیل آن را “نشانه” دانست که SEC در حال “تغییر نگرش خود به بیت کوین” است.

او گفت که “دو میلیارد دلار” سرمایه وجود دارد که بلافاصله به جیب سرمایه گذاران باز می گردداگر GBTC به‌عنوان یک ETF بیت‌کوین به‌صورت لحظه‌ای تأیید می‌شد، به‌صورت «یک شبه»، این صندوق به ارزش خالص دارایی خود (NAV) «باز می‌گشت».

مایکل سوننشاین توضیح داد که این به دلیل معامله GBTC است که در حال حاضر با تخفیف نسبت به NAV خود معامله می شود، اما اگر قرار باشد به ETF تبدیل شود، “دیگر” تخفیف یا حق بیمه وجود نخواهد داشت. یک “مکانیسم آربیتراژ” تعبیه شده است.

او تکرار کرد که گری اسکیل در حال حاضر در حال شکایت از SEC است و می‌تواند تا «پاییز 2023» تصمیمی در مورد رد درخواست اولیه آن توسط SEC داشته باشد.

او همچنین خاطرنشان کرد که گری اسکیل بیش از یک میلیون حساب سرمایه‌گذار دارد و سرمایه‌گذاران در سراسر جهان روی این شرکت حساب می‌کنند تا «کار درست را برای آنها انجام دهد».

مایکل سوننشاین «نمی‌تواند تصور کند» که چرا SEC نمی‌خواهد «از سرمایه‌گذاران محافظت کند» و «این ارزش را به آنها برگرداند».

او اضافه کرد که گری اسکیل از این واقعیت که “منفعت تجاری” در این تأیید دارد “خجالت نمی کشد”، خاطرنشان کرد اگر درخواست برای به چالش کشیدن SEC رد شود، گری اسکیل ممکن است بتواند پرونده را در ایالات متحده تجدید نظر کند. دادگاه عالی.

این امر پس از آن صورت می گیرد که SEC در دسامبر 2022 یک گزارش مختصر 73 صفحه ای به دادگاه استیناف ناحیه کلمبیا ایالات متحده ارائه کرد و دلایل خود را برای رد درخواست گری اسکیل برای تبدیل 12 میلیارد دلار بیت کوین تراست به یک ETF بیت کوین مبتنی بر نقطه در ژوئن 2022 بیان کرد.

SEC تصمیم خود را بر اساس یافته هایی استوار کرد که پیشنهاد گری اسکیل به اندازه کافی در برابر تقلب و دستکاری محافظت نمی کند.

این آژانس یافته های مشابهی را در چندین برنامه قبلی برای ایجاد ETF بیت کوین مبتنی بر نقطه انجام داده بود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا