اخبار

ETF بیت کوین گری اسکیل کمترین خروجی را از زمان تبدیل به ثبت می رساند

GBTC گری اسکیل در 23 فوریه 44.2 میلیون دلار برداشت کرد که کمترین حجم روزانه آن از زمان انتقال به ETF است.

بیت کوین تراست گری اسکیل طی چند روز گذشته شاهد کاهش جریان خروجی بوده است که نشان دهنده کاهش حجم برداشت است.

بر اساس داده های بیتمکس ریسرچ، GBTC در 23 فوریه 44.2 میلیون دلار برداشت داشت که کمترین حجم روزانه از زمان تبدیل آن در 11 ژانویه از یک محصول خارج از بورس به یک صندوق قابل معامله در بورس (ETF) است.

تا پایان ژانویه، GBTC جمعاً 5.64 میلیارد دلار برداشت را گزارش کرد که تنها در 22 ژانویه 640 میلیون دلار برداشت شد. ماه فوریه شاهد کاهش خروجی بوده که تاکنون به 1.8 میلیارد دلار رسیده است. از زمان آغاز به کار، GBTC شاهد برداشت کل 7.4 میلیارد دلار بوده است.

در مقابل، IBIT بلک راک از زمان راه اندازی بیش از 6.6 میلیارد دلار سرمایه گذاری کرده است و پس از آن FBTC فیدلیتی با بیش از 4.7 میلیارد دلار سرمایه قرار دارد. جایگاه سوم در اختیار شرکت آرک 21شرز است که در مدت مشابه 1.4 میلیارد دلار ورودی داشته است.

خروجی های GBTC

خروج قابل توجهی از GBTC پیش بینی می شد. تأیید ETF بیت کوین توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در 10 ژانویه در را برای دارندگان GBTC برای تبدیل و بازخرید سهام خود باز کرد. پیش از این، سرمایه گذاران مجبور بودند برای خروج از موقعیت، سهام خود را در بازار ثانویه بفروشند.

به گفته تحلیلگران، سرمایه‌گذاران نیز در هفته‌های اخیر سبدهای خود را مجدداً متعادل کرده و با کارمزدهای کمتر به صندوق‌های ETF بیت کوین مهاجرت کرده‌اند. GBTC هزینه مدیریت سالانه 1.5٪ را دریافت می کند، در حالی که سایر ناشران کمتر از 0.19٪ را دریافت می کنند.

صندوق بیت کوین گری اسکیل ممکن است چالش دیگری در پیش داشته باشد. شرکت رمزنگاری ورشکسته جنسیس گلوبال هولدکو اخیراً مجوز دادگاه برای فروش 1.3 میلیارد دلار از سهام GBTC را برای بازپرداخت سرمایه‌گذاران دریافت کرد.

با این حال، خروجی های عظیم ممکن است توسط ساختار کارمزد گری اسکیل خنثی شود. نیت گراسی، رئیس فروشگاه ETF در X (توئیتر سابق) خاطرنشان کرد: “آنها می توانند دارایی هایشان را حدود 90 درصد کاهش دهند و همچنان بیشتر از مجموع سایر ناشران سود ببرند.”

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا