اخبار

بازی «بزرگترین فرصت» برای ارزهای دیجیتال است: یکی از بنیانگذاران پالیگان

یکی از بنیانگذاران پالیگان، ساندیپ نیلوال می‌گوید که گمانه‌زنی‌ها هم مزیت و هم بلای کریپتو بوده است، اما موارد استفاده واقعی در نهایت ظاهر می‌شوند.

ساندیپ نیلوال، یکی از بنیان‌گذاران پلتفرم مقیاس‌پذیری اتریوم پالیگان، معتقد است که بازی وب 3 در نهایت به یکی از بزرگترین محرک‌های پذیرش انبوه رمزارزها تبدیل خواهد شد.

در 25 می Ask Me Anything (AMA) در انجمن r/India در Reddit، از ساندیپ نیلوال پرسیده شد که او چه مواردی را به عنوان موارد استفاده واقعی در مقیاس “زندگی واقعی” برای بلاک چین به جز تجارت و پرداخت می‌داند.

در پاسخ، نایلوال اظهار داشت: “به نظر من بازی بزرگترین فرصت برای ارزهای دیجیتال است.”

چند بازی برتر در وب 3 در 6 تا 18 ماه آینده راه اندازی می شوند و بسیار جالب است که ببینیم آیا برخی از آنها قادر به شکستن کد رمزنگاری هستند یا خیر. خود سال گذشته بیش از 2 میلیارد دلار بودجه برای بازی های وب 3 داشت.

«پالیگان همراه با بازیکنان اکوسیستم خود مانند IMX [Immutable X] سهم شیر را از نظر آن بازی‌های سرمایه‌گذاری شده به دست آورد. انگشتان دست روی هم گذاشتند تا برخی از آنها بزرگ شوند!»

ساندیپ نیلوال شواهدی را به Reddit نشان می دهد که این پست واقعی است. منبع: Reddit

پالیگان و Immutable X در ماه مارس برای ساختن یک بازی بلاک چین مقیاس پذیر با استفاده از فناوری zk-rollup سازگار با EVM Polygon با یکدیگر همکاری کردند . این شبکه قرار است در ماه‌های آینده راه‌اندازی شود و انتظار می‌رود که بازی‌های بلاک چین را سریع‌تر کند.

در سوالی که با موضوع مشابهی اجرا می‌شود، از نایلوال نیز پرسیده شد که آیا رمزارز بیش از حد حدس و گمان شده است؟

بنیانگذار پالیگان این ادعا را رد نکرد، اما توضیح داد که این حدس و گمان هم “موهبت و هم بلای کریپتو” بوده است.

او گفت: «به دلیل اینکه استعدادهای برتر را به سمت صنعت جذب می‌کند، بدیهی است که تعداد زیادی از کاربران و برنامه‌های کاربردی ماهیت گمانه‌زنی دارند.»

اما می توان استدلال کرد که هر صنعت بزرگ بالقوه در اوایل گمانه زنی های زیادی را دعوت می کند. در منطقه گلد راش و همچنین برای رونق دات کام یکسان بود.”

سایر اعضای r/India نیز از بنیانگذار پالیگان درباره افکارش در مورد تمرکززدایی پرسیدند.

کریپتو هنوز در مرحله اولیه خود است. من معتقد نیستم که هیچ اکوسیستم بلاک چین، به جز بیت کوین و اتریوم، هنوز به طور کامل غیرمتمرکز باشد.

او گفت: «آنچه ما به آن نیاز داریم، تمرکززدایی تدریجی پروتکل‌ها و برنامه‌های کاربردی است که اهمیت بزرگ‌تر و بزرگ‌تری به دست می‌آورند.

یکی دیگر از اعضا همچنین از ساندیپ نیلوال درباره رتبه پایین ضریب ناکاموتو پالیگان سؤال کرد که اساساً به عنوان معیاری برای سنجش غیرمتمرکز بودن شبکه بلاک چین عمل می کند.

از نظر زنجیره‌های اثبات سهام، این اندازه‌گیری با تعداد اپراتورهای گره تعریف می‌شود که روی هم بیش از یک سوم (33.33٪) از کل سهام در شبکه را کنترل می‌کنند.

به گفته ناکافلو، پالیگان دارای رتبه‌بندی فقط چهار است که نشان می‌دهد چهار اپراتور گره حدود یک سوم زنجیره پالیگان را کنترل می‌کنند.

ضرایب ناکاموتو. منبع: NakaFlow

نایلوال در پاسخ به این سوال توضیح داد که “پالیگان یک اکوسیستم چند بلاک چینی است که در حال حاضر دارای دو بلاک چین عمومی به نام های Polygon POS و Polygon zkEVM است. زنجیره POS Polygon دارای ضریب ناکاموتو پایین تری است، اما همچنان از بسیاری از بلاک چین های نسبتا بزرگ بزرگتر است.

در نهایت ما انتظار داریم که همه زنجیره‌های عمومی (غیر اختصاصی) دارای فاکتورهای غیرمتمرکز بزرگ باشند و ما در حال کار روی چند نسخه واقعا بزرگ در روزهای آینده هستیم. هدف نهایی این است که اکوسیستم پالیگان را به 1000 اعتبار دهنده تبدیل کنیم.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا