اخبار

سم بنکمن-فرید از FTX به CZ از بایننس گفت “تو برنده شدی”

سم بنکمن-فرید از FTX و CZ از بایننس کلماتی را در رسانه های اجتماعی مبادله می کنند.

ماه گذشته، صرافی FTX شکست خورد. برای درک بزرگی این انفجار، باید بدانید که در اوایل امسال، ارزش FTX توسط سرمایه گذاران خصوصی به 32 میلیارد دلار رسیده بود.

زمانی که موضوع بحران نقدینگی FTX آشکار شد، گفته می‌شود که سم بنکمن-فرید قبل از اینکه به بایننس نزدیک شود، تلاش می‌کرد تا از سرمایه‌گذاران خطرپذیر و سایر سرمایه‌گذاران پول جمع‌آوری کند. مدیر عامل بایننس، چانگ پنگ ژائو یا CZ، ابتدا موافقت کرد که وارد کار شود، اما شرکت او به سرعت مسیر خود را تغییر داد و به گزارش‌هایی مبنی بر “استفاده نادرست از منابع مالی مشتری” و تحقیقات آژانس آمریکایی اشاره کرد.

یک ماه پس از این حادثه، سم بنکمن-فرید، بنیانگذار FTX شرمسار، که با نام SBF نیز شناخته می شود، پس از توئیت هایی که توسط CZ در مورد حمایت کوین اولری، شارک تانک از FTX منتشر شد، دوباره موضوع را بررسی می کند.

ژائو به شدت به کوین اولری «آقای شگفت‌انگیز» انتقاد کرد و مدعی شد که بایننس حتی پس از سرمایه‌گذاری هم تلاش خود را انجام می‌دهد.

مدیر عامل بایننس همچنین اظهار داشت که به عنوان یک سرمایه گذار اولیه در FTX، به طور فزاینده ای با آلامدا و SBF ناراحت می شود و فرآیند خروج را بیش از 1.5 سال پیش آغاز کرده است.

در پاسخ به توییت های ژائو، سم بنکمن-فرید گفت:

“تو بردی، cz_binance.”

SBF گفت که گفتگوها برای خرید آغاز شد زیرا در آن زمان ضروری بود. او ابراز تاسف کرد که در حالی که از تاکتیک‌های “مذاکره” CZ ناامید شده بود، همچنان تصمیم گرفت این کار را انجام دهد.

بنیانگذار FTX اضافه کرد: “شما تهدید کردید که اگر 75 میلیون دلار اضافی دریافت نکنیم، در لحظه آخر راه می رویم. ما به هر حال این کار را انجام دادیم زیرا این باعث شد که ما احساس اعتماد بیشتری کنیم که نمی خواهیم بایننس روی میز کلاه خودمان باشد. باز هم هیچکدام از اینها لازم نیست. شما برنده شدید. چرا الان در این مورد دروغ می گویید؟”

ژائو در پاسخ به SBF گفت که این مهم نیست زیرا هرگز یک مسابقه یا مبارزه نبود و بنابراین هیچ کس برنده نشد.

SBF در توئیتی جداگانه اعلام کرد که حاضر است در مقابل کمیته مجلس نمایندگان برای روشن کردن سقوط FTX شهادت دهد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا