قرارداد هوشمند

بررسی فاندامنتال Waykichain : بستر توسعه بلاک چین برای dApps

بررسی فاندامنتال ویکی چین

Waykichain یک پروژه جالب توسعه بلاکچین است که برای یک سال گذشته زیر رادار پیشرفت چشمگیری داشته است.

تقریباً مانند Etheruem و EOS ، بلاک چین Waykichain به سایر توسعه دهندگان اجازه می دهد تا برنامه های غیرمتمرکز (dApps) خود را بسازند. Wayki chain در واقع شبکه اصلی خود را پیش از پروژه های معروف تری مانند Tron و EOS راه اندازی کرد.

با این حال ، آیا پروژه می تواند بر تاریکی نسبی آنها غلبه کند؟

در این بررسی Way ki chain ، سعی می کنیم به این سوال پاسخ دهیم. همچنین به پتانسیل برای استفاده از رمز WICC آنها نگاه خواهیم کرد.

Waykichain چیست؟

Waykichain یک بلاک چین نسل سوم است که به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا برنامه های غیرمتمرکز (dApps) خود را بر روی سیستم عامل خود بسازند. همه اینها با استفاده از قراردادهای هوشمند کامل تورینگ آسان تر می شود.

مزایای Waykichain

توسعه این dApp ها به دلیل الگوهای منحصر به فردی که تیم Waykichain ساخته است ، بسیار آسان تر شده است. این موارد به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا بدون داشتن دانش عمیق در مورد زبان های برنامه نویسی قرارداد هوشمند ، به راحتی dApp های خود را بسازند.

جاه طلبی های بزرگ برای این پروژه وجود دارد و آنها خود اظهار داشتند که ” فن آوری بلاکچین به زندگی مردم” کمک خواهد کرد. آنها در ادامه گفتند:

ما امیدواریم که یک اکوسیستم بلاکچین کاملاً جدید ایجاد کنیم که گزینه ای برای پروتکل انتقال ارزش اینترنت در آینده باشد.

این پروژه در هنگ کنگ مستقر است و به همین دلیل در آسیا بسیار شناخته شده است تا در برخی از بازارهای غربی. با این حال ، آگاهی در سطح بین المللی در حال آغاز است که پروژه در حال گسترش بین المللی است.

فناوری Waykichain

نکته اساسی در پروتکل Waykichain سازوکار اجماع آنها است. این یک پروتکل اثبات شده سهام (DPoS) است که آن را شبیه به EOS مشابه (در مقایسه با اثبات کار Ethereum) می کند.

با استفاده از این سازوکار اجماع dPoS ، یازده گره رای دهی وجود دارد که هر 10 ثانیه یک بلوک ایجاد می کند. این بدان معنی است که سرعت معاملات در شبکه این پروژه در حال حاضر می تواند بیش از 3200 tps باشد.

این پروژه dPoS با انتخاب تصادفی یک گره حسابداری از میان 11 گره با بیشترین رای در شبکه کار خواهد کرد. این زمانی اتفاق می افتد که یک بلاک جدید ایجاد شود و گره هزینه های معامله و رسیدگی را بدست آورد.

همچنین می توانید نشانه های WICC خود را “در معرض خطر” قرار دهید (که در زیر آورده شده است) تا پاداش سهام خود را کسب کنید. کسانی که رمزهای خود را ذخیره کرده اند می توانند برای انتخاب 11 گره حسابداری برای شبکه Waykichain رای دهند.

این “پاداش شرط بندی” برای سال اول 5٪ تعیین شده است اما برای هر سال بعد 1٪ کاهش می یابد. این در نهایت به 1٪ بازده می رسد و در ادامه ثابت خواهد ماند.

این پروژه همچنین فن آوری sidechain را به عنوان بخشی از زیرساخت های شبکه خود اجرا می کند. این برنامه های خاص را قادر می سازد تا بدون کند کردن سرعت شبکه در شبکه اصلی ، در زنجیره جانبی خود کار کنند (a Cryptokitties on Ethereum ).

برنامه های Waykichain

Waykichain در واقع شبکه اصلی خود را در ماه مه 2018 راه اندازی کرد که در واقع از سایر پروژه های قرارداد هوشمند تثبیت شده جلوتر بود.

Wayki chain همچنین یک مدل کاملاً منحصر به فرد دارد زیرا هنگام استفاده از dApps ، کاربران “gas” شارژ نمی کنند. در این حالت ، این مالک قرارداد هوشمند است که گاز مورد نیاز برای راه اندازی dApp را پرداخت می کند.

از زمان راه اندازی شبکه اصلی ، تعداد زیادی برنامه کاربردی روی بلاکچین ساخته شده است. در زیر برخی از محبوب ترین dApp ها در اکوسیستم آورده شده است. این خدمات عبارتند از:

WTB، Waykiman، WaykiLegend، Gemrush و غیره شما می توانید لیست کامل از تمام dApps که ساخته شده اند در Wayki chain بلاکچین دیدن کنید. ☜کلیک کنید

برخی از برنامه های برتر Waykichain

تیم Wayki chain همچنین از طریق ابتکار عمل مالی خود به طور فعال توسعه dApp را تشویق می کند.

تیم تشکیل شده در پروژه

تیم Waykichain پیشینه کاملاً متنوعی دارد و اعضای زیادی هستند که در طیف وسیعی از شرکت های مختلف کار کرده اند.

Wayki chain توسط Wayki Sun تأسیس شد که همچنین مدیر ارشد امنیتی پروژه است. وی یک سرمایه گذار شناخته شده در فضای ارز دیجیتال است و سابقه کارآفرینی دارد. او پیش از این Oulu Crowd Funding را تأسیس کرد و رئیس شرکت مدیریت دارایی های دیجیتال هورکان است.

پیوستن وی به عنوان بنیانگذار و نشستن در صندلی مدیرعامل گوردون گائو است . وی فارغ التحصیل دانشگاه کلمبیا در نیویورک است و دانشمند سابق داده از هر دو گروه فیش بوول و گروه علی بابا است.

برخی از اعضای تیم Wayki chain

سومین بنیانگذار پروژه تونی چائو است و او همچنین مدیر ارشد همکاری است. وی دارای مدرک دانشگاه تورنتو است و در امور مالی در شرکت مدیریت دارایی Hongshang کار کرده است.

ریچارد چن در موقعیت CTO Waykichain است. او به عنوان کارشناسی ارشد در رشته علوم کامپیوتر از دانشگاه ملی سنگاپور. وی پیش از این به مدت سه سال معاون ارشد رئیس جمهور در مورگان استنلی بود و به مدت 8 سال معمار ارشد شرکت Intel بود.

سرانجام ، شما شی ژانگ را دارید که مدیر محصولات Cheif است. او بیشتر سابقه کارآفرینی دارد و از 14 سال گذشته در استارت آپ های اینترنتی فعالیت داشته است. او همچنین QiuShang APP را تاسیس کرد که اولین برنامه پیش بینی در چین بود.

جامعه پروژه

همانطور که در بالا ذکر شد ، Waykichain در بازارهای غربی به اندازه آسیا شناخته شده نیست. با این حال ، یکی از موثرترین راهها برای تغییر آن ، ایجاد یک جامعه بزرگ و مشغول است.

بنابراین ، ما دوست داریم گاهی اوقات به کانال های اجتماعی پروژه برویم و از سطح تعامل و آگاهی از پروژه ایده بگیریم. از این رو ، تصمیم گرفتیم نگاهی به کانالهای Wayki chain بیندازیم.

Waykichain یک حساب رسمی توییتر دارد که بیش از 11 هزار دنبال کننده دارد. آنها مرتباً به روزرسانی هایی را در این انجمن برای جامعه ارسال می كنند كه نشانه مثبت فعالیت است.

آنها همچنین کانال تلگرامی بی شماری دارند. به عنوان مثال ، کانال انگلیسی آنها که بیش از 6000 عضو دارد. سپس آنها یک کانال چینی دارند که بیش از 23 هزار عضو دارد. در حقیقت ، این امر آنقدر زیاد بود که مجبور شدند کانال دوم چینی را که بیش از 4000 عضو دارد ، باز کنند.

سپس ، تعدادی کانال تلگرامی دیگر از جمله کانال های خبری ، dApps و کانال های طرفداری وجود دارد. این کانال های تلگرامی بزرگتر از کانال هایی هستند که در پروژه های مشابه مشاهده کرده ایم. این امر همچنین از چینی های قابل توجهی که احتمالاً در سایر برنامه های زبان محلی مانند Weibo ، Tencent و WeChat دارند ، مستثنی است.

سرانجام ، این تیم همچنین دارای یک وبلاگ رسمی است که در آن آنها مرتباً به روزرسانی های هفتگی ارسال می کنند که جامعه را در مورد جنبه هایی مانند فناوری ، نقشه راه و روابط تجاری مطلع می کند.

نشانه و تجارت WICC

نکته اصلی در اکوسیستم Waykichain رمز اصلی WICC آنهاست. این سوخت شبکه را تأمین می کند و وسیله ای است که کاربران می توانند به وسیله آن به برنامه ها دسترسی پیدا کنند و در سیستم معامله کنند.

رمز WICC همانطور که در بلاک چین Ethereum صادر شد ، از طریق توکن ERC20 شروع به کار کرد. با این حال ، آنها هنگامی که شبکه اصلی پروژه را در ژوئن 2018 راه اندازی کردند ، از این استاندارد دور شدند.

رمزهای WICC از زمان آغاز معاملات در ژانویه 2018 کاملاً بی ثبات بوده اند. آنها برای اولین بار در لیست قرار گرفتند و با قیمت 0.95 دلار شروع به معامله کردند و در انتظار راه اندازی Mainnet شروع به تجمع کردند.

در ماه مه سال 2018 ، آنها به بالاترین قیمت خود در 2.60 دلار قبل از راه اندازی رسیده بودند. با این حال ، WICC در بازار خرس بعدی گیر افتاد که بقیه بازار را در برگرفت. آنها در حال حاضر با قیمت 0.27 دلار معامله می شوند.

توکن های WICC در تعدادی از صرافی ها ذکر شده است ، اگرچه بیشتر حجم در حال حاضر در BCEX ، Huobi Global ، CoinTiger و چند صرافی دیگر در حال انجام است. بهترین تعویض برای بازار غربی شاید Huobi باشد.

به نظر می رسد سطح معقولی از حجم در این صرافی ها پخش شده است. این به معنای سطح نقدینگی سالم برای سفارشات بزرگ است. تجارت توکن همچنان بی ثبات است ، بنابراین باید با احتیاط تجارت کنید.

توسعه Waykichain

تعیین دقیقاً میزان کار بر روی یک پروژه گاهی دشوار است. در حالی که تیم ها همیشه می توانند ادعا کنند که روی پروتکل کار می کنند ، اما اثبات آن اغلب در پودینگ است.

با گفتن این موارد ، یکی از بهترین راه ها برای پیگیری پیشرفت توسعه یک پروژه ، تعهدات کد عمومی آنهاست. بنابراین ، ما تصمیم گرفتیم نگاهی به تعهدات Waykichain GitHub در سال 2018 بیندازیم.

GitHub برای مخزن هسته متعهد می شود

همانطور که مشاهده می کنید ، تیم کاملاً فعال کد هل دادن بوده است. این مربوط به فعالیت متعهدی است که در سایر پروژه ها در مراحل مشابه زندگی پروژه آنها دیده ایم. همچنین سیزده repo دیگر در GitHub آنها وجود دارد ، هرچند که این تعداد بازپرداخت بسیار کمتری دریافت کرده اند.

در واقع ، این پیشرفت با توجه به نقاط عطفی که تیم برای خود تعیین کرده است منطقی خواهد بود. در زیر برخی از این انتشارات شبکه همراه با سایر دستاوردهای کلی پروژه وجود دارد.

نقاط عطف پروژه Waykichain

مورد دیگری که می تواند در دسترس باشد برای Waykichain ثبات WUSD آنها است. این اولین Bitcoin پایدار در لایه زیرین یک زنجیره عمومی خواهد بود. جالب است بدانید که عملکرد این محصول در مقایسه با سیستم عامل DAI MakerDao چگونه عمل می کند.

برنامه تامین مالی Dapp

کار دیگری که تیم Waykichain برای تقویت توسعه در سیستم عامل خود انجام داده است ، برنامه بودجه Dapp است . آنها در اصل 1.5 میلیون دلار به منظور تشویق این توسعه دهندگان اختصاص داده اند.

برای هر برنامه غیرمتمرکز که بر روی بلاک چین Waykichain ساخته خواهد شد ، آنها 15000 دلار همراه با سایر خدمات شامل پشتیبانی فنی ، مارک تجاری و بازاریابی محصول ارائه می دهند.

سازوکارهای تشویقی توسعه دهنده Waykichain

آنها همچنین افراد جامعه ، رسانه ها و عموم مردم را به دعوت از توسعه دهندگان برای ایجاد بلاکچین تشویق کرده اند. برای کسانی که معرفی می کنند و تیم های سازنده مناسب را بهم متصل می کنند نیز جوایزی دریافت می کنند.

از نظر ما این در واقع یک ابتکار عالی است. اکوسیستم بلاکچین فقط زمانی می تواند رشد کند که در واقع همانطور که در نظر گرفته شده است استفاده شود. این یکی از دلایل موفقیت اکوسیستم بلاکچین Ethereum است. dApps بیشتر به معنای موارد استفاده بیشتر است که به معنای کاربران بیشتر و متعاقباً یک اکوسیستم بزرگتر و قوی تر است

نتیجه گیری

از بررسی Waykichain ما به نظر می رسد که این پروژه پتانسیل بالقوه ای دارد و می تواند یک جایگزین جذاب برای بلاک چین های معتبرتر برای توسعه دهندگان فراهم کند.

برنامه تأمین مالی Dapp همراه با ویژگی منحصر به فرد شارژ “گاز” می تواند انگیزه بیشتری برای توسعه دهندگان بیشتر برای ایجاد سیستم عامل باشد.

البته ، یکی از بزرگترین چالشهای Wayki chain وضعیت نسبتاً ناشناخته آنها در خارج از آسیا است. اگر می خواهند کاربران و توسعه دهندگان را به خود جلب کنند ، آنها باید بتوانند نام خود را بر زبان آورند و جامعه بین المللی خود را رشد دهند.

در حالی که رمز WICC برخی بازارهای بی ثبات را پشت سر گذاشته است و زیر قیمت لیست خود است ، به نظر می رسد حجم سالم و پشتیبانی از مبادله وجود دارد. برای اتخاذ بیشتر ، به پشتیبانی کیف پول بیشتری نیاز است.

بنابراین ، اگرچه راه پیش رو هنوز هم بسیار چالش برانگیز است ، Waykichain سخت تلاش می کند تا فناوری خود را بسازد و نقاط عطف آینده خود را برآورده کند.

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۲ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا