اخبار

السالوادور 474 بیت کوین را با استفاده از انرژی آتشفشانی زمین گرمایی استخراج می کند

السالوادور در حال حاضر دارای 5750 بیت کوین به ارزش 354 میلیون دلار است که طی سه سال انباشته شده است.

السالوادور از سال 2021 با استفاده از انرژی زمین گرمایی آتشفشانی در مجموع 474 بیت کوین به ارزش 29 میلیون دلار استخراج کرده است.

بیت کوین با انرژی از آتشفشان Tecapa کشور و با استفاده از 300 پردازنده استخراج استخراج شد. به گزارش رویترز، این کشور 1.5 مگاوات (MW) از 102 مگاوات تولید شده توسط نیروگاه دولتی را به استخراج ارزهای دیجیتال اختصاص داده است.

در مواجهه با بررسی های فزاینده بر روی اتکای استخراج BTC به برق و سوخت های فسیلی، السالوادور به عنوان یک پیشگام در استخراج انرژی های تجدیدپذیر ظاهر شده است.

در سال 2021، السالوادور با تبدیل شدن به اولین کشوری که بیت کوین را به عنوان ارز قانونی در کنار دلار ایالات متحده پذیرفت، تاریخ ساز شد. از آن زمان، دولت چندین سیاست متمرکز بر بیت کوین را اتخاذ کرده است، از جمله ایجاد یک کارخانه زمین گرمایی برای استخراج بیت کوین.

السالوادور اکنون در مجموع 5750 بیت کوین به ارزش حدود 354 میلیون دلار در اختیار دارد.

از سال 2021، سازمان های جهانی مانند بانک جهانی و سایرین به شدت از کشور آمریکای مرکزی به دلیل پذیرش بیت کوین انتقاد کرده اند.

بازار نزولی از سال 2022 تا 2023 بررسی ها را تشدید کرد و بسیاری از اقدامات رئیس جمهور نایب بوکله را زیر سوال بردند. با این حال، بوکل با اعلام اینکه کشور هر روز یک بیت کوین می خرد، شرط بیت کوین خود را دو برابر کرد.

بوکله در انتخابات ریاست جمهوری سال 2024 السالوادور با حمایت گسترده در سراسر کشور پیروز شد.

استخراج بیت کوین و استفاده آن از سوخت های فسیلی مدت هاست که موضوعات بحث برانگیز در صنعت کریپتو بوده است.

صلح سبز با حمایت ریپل، در میان دیگران، از انتقال بیت کوین از اثبات کار به اثبات سهام حمایت کرده است. کتی هوچول، فرماندار نیویورک، در تاریخ 22 نوامبر 2023، مهلت قانونی استخراج اثبات کار را امضا کرد و اولین ایالت در آمریکا شد که هرگونه فعالیت استخراج رمزنگاری PoW را به مدت دو سال ممنوع کرد.

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، پس از خرید 1.5 میلیارد دلار بیت کوین، متعهد شد که آن را به عنوان یک روش پرداخت برای خودروهای تسلا بکار گیرد. با این حال، او به زودی تصمیم خود را تغییر داد و به تاثیر منفی معدنکاری بر محیط زیست اشاره کرد. ماسک گفت که تنها زمانی در این اقدام تجدید نظر خواهد کرد که بیش از 50 درصد استخراج بیت کوین بر روی منابع انرژی تجدیدپذیر انجام شود.

از زمانی که ماسک قول خود را داد، گزارش های متعددی حاکی از آن است که بیش از 60 درصد استخراج بیت کوین به منابع انرژی تجدیدپذیر متکی است.

ماسک هنوز این گزارش ها را تایید نکرده یا گزینه پرداخت BTC را اجرا نکرده است. تسلا در حال حاضر به دلیل نقض مکرر قانون هوای پاک با انتشار آلاینده‌های مضر از کارخانه Fremont خود در محله‌های مجاور با شکایت قضایی روبرو است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا