اخبار

دیزنی حق ثبت اختراع برای پارک تم متاورس مجهز به جلوه های واقعیت مجازی را به دست آورد

شرکت سرگرمی چندملیتی دیزنی اخیراً در آخرین هفته دسامبر 2021 حق اختراع شبیه‌سازی دنیای مجازی را به دست آورده است . پس از راه‌اندازی، پارک موضوعی متاورس جاذبه‌های تعاملی شخصی‌سازی شده را برای بازدیدکنندگان فراهم می‌کند. این فناوری ثبت اختراع، جاذبه‌های واقعیت افزوده (AR) بدون هدست را در پارک‌های موضوعی دیزنی ایجاد می‌کند.

با ردیابی تلفن های همراه بازدیدکنندگان، این فناوری جلوه های سه بعدی شخصی سازی شده را روی فضاهای فیزیکی، اشیاء و دیوارهای پارک در نزدیکی خود ایجاد و نمایش می دهد. فناوری ثبت اختراع در جولای 2020 به اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده (USPTO) ثبت شد.

“متاورس” یک مفهوم واقعیت مجازی سه بعدی (VR) ارائه شده در زمان واقعی است که تا حد زیادی در اینترنت وجود دارد. افراد می توانند جلوه آن را با استفاده از هدست های واقعیت افزوده یا واقعیت مجازی ببینند. دیزنی ادعا می کند که پتنت اخیراً به دست آمده، به طور موثر مفهوم متاورس را به دنیای واقعی می آورد .

دیزنی قبلاً زمانی که مدیر عامل شرکت باب چاپک گفت که شرکت در حال آماده شدن برای ترکیب دارایی های دیجیتال و فیزیکی در متاورس در جلسه سود سه ماهه چهارم شرکت در نوامبر 2021 است، به متاورس علاقه نشان داده است. چاپک گفت:

ما می‌توانیم دنیای فیزیکی و دیجیتالی را حتی نزدیک‌تر به هم متصل کنیم، و امکان داستان‌گویی، بدون مرز در متاورس دیزنی خودمان را فراهم کنیم.

در مقاله‌ای در لینکدین، تیلاک ماندادی، مدیر ارشد استراتژی استراحتگاه‌های دیزنی نوشت که او استراتژی‌هایی را برای ترکیب دنیای دیجیتال و فیزیکی پیش‌بینی کرده است. او همچنین گفت که آینده از موانع دیجیتالی و فیزیکی در تجربیات پارک متصل فراتر خواهد رفت و ابعاد جدیدی از داستان گویی را باز خواهد کرد. وی در ادامه نوشت:

این تجربیات همیشگی است و مهمانی در داخل و خارج از پارک ها است. آنها منحصر به شما هستند، اما اجتماعی و مرتبط هستند. آنها دائما در حال تغییر هستند، بنابراین همیشه چیز جدیدی برای کشف وجود دارد.

دیزنی گفت که شبیه ساز به این زودی وارد نخواهد شد. با این حال، آخرین اخبار در مورد تایید اختراع یکی از مراحل آن برای ایجاد متاورس پارک موضوعی است.

در حال حاضر 12 پارک موضوعی رسمی دیزنی در جهان وجود دارد که در ایالات متحده، فرانسه، ژاپن، هنگ کنگ و چین هستند. علیرغم قرنطینه های جهانی به دلیل همه گیری کووید-19، دیزنی در سال گذشته در مجموع نزدیک به 17 میلیارد دلار درآمد با پارک ها، تجربیات و بخش های محصول خود پردازش کرد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا