اخبار ارزهای دیجیتال

داموس با گزینه پرداخت درآمد بیت کوین در توییتر کریپتو جذب می شود

این تیم گفت که ویژگی آتی در به‌روزرسانی بعدی برنامه در دسترس خواهد بود، اما هنوز یک بازه زمانی مشخص نشده است.

شبکه اجتماعی غیرمتمرکز Damus یک ویژگی آتی را در اپلیکیشن خود به نمایش گذاشت که به کاربران امکان می‌دهد ساتوشی – کوچک‌ترین کسری از بیت‌کوین – بر اساس تعامل پست در پلتفرم کسب کنند.

در یک پست توییتری، تیم Damus تاکید کرد که ویژگی‌ای وجود خواهد داشت که به کاربران امکان می‌دهد در نسخه بعدی که “به زودی عرضه می‌شود” ساتوشی کسب کنند. این تیم پس از اعلام این خبر هیچ جزئیاتی ارائه نکرد.

داموس خود را به عنوان یک شبکه اجتماعی تحت کنترل کاربران معرفی می کند و به شرکت های متمرکز متکی نیست. این برنامه بر روی Nostr یا «یادداشت‌ها و سایر موارد منتقل شده توسط رله» ساخته شده است، که یک شبکه غیرمتمرکز است که پیام‌های خصوصی سرتاسر را قادر می‌سازد. هیچ سروری در شبکه آن وجود ندارد. در عوض، پروتکل از رله های غیرمتمرکز برای توزیع پیام ها استفاده می کند.

اعضای مختلف جامعه هیجان خود را در مورد ویژگی جدید Damus ابراز کردند و برخی حتی تا آنجا پیش رفتند که Nostr را به عنوان “آینده کسب درآمد” توصیف کردند.

جک دورسی، مدیر عامل سابق توییتر نیز با ارائه بودجه به توسعه دهندگان این پروژه، از Nostr حمایت کرده است. در 16 دسامبر، دورسی گفت که 14 بیت کوین، که در آن زمان حدود 250000 دلار بود، برای حمایت از توسعه شبکه اجتماعی غیرمتمرکز اهدا کرد .

در 1 فوریه، Damus به صورت زنده در فروشگاه App Apple منتشر شد و برای کاربران آیفون برای دانلود در دسترس قرار گرفت. به دنبال این، جک دورسی نیز این خبر را از طریق حساب توییتر خود به اشتراک گذاشت و این به روز رسانی را به عنوان یک “نقطه عطف” جدید برای پروتکل های منبع باز توصیف کرد.

مدیر عامل سابق توییتر همچنین در 14 دسامبر برای ایجاد یک جایگزین غیرمتمرکز توییتر فشار آورد. این به دنبال انتشار یک تحقیق داخلی به رهبری ایلان ماسک بود که مسائل مربوط به سانسور را در توییتر برجسته کرد. دورسی راه‌حل‌های بالقوه برای مسائلی مانند انعطاف‌پذیری از کنترل شرکت‌ها یا دولت را برجسته کرد و حق حذف محتوا را به نویسندگان و اجرای تعدیل الگوریتمی واگذار کرد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا