اخبار

کریپتو دیگر در 10 ریسک بالقوه پر استناد نیست: گزارش بانک مرکزی ایالات متحده

تنش‌های آمریکا و چین، جنگ روسیه و اوکراین، افزایش قیمت انرژی، افزایش تورم، همه‌گیری کووید-19 و حملات سایبری به عنوان برخی از مهم‌ترین نگرانی‌های ریسک مالی مطرح شدند.

در حالی که طرفداران مالی سنتی همچنان مشتاق به ردکردن بیت کوین هستند، بیت کوین و اکوسیستم کریپتو به عنوان ریسک های مالی، نظرسنجی انجام شده توسط بانک فدرال رزرو نیویورک – یکی از 12 بانک ذخیره فدرال ایالات متحده – 11 عامل را نشان داد که از نظر ریسک در سال 2022 بر کریپتوها سایه انداخته است.

بر اساس نظرسنجی بانک مرکزی منتشر شده توسط سیستم فدرال رزرو ، تنش های ژئوپلیتیک، واگذاری های خارجی، کووید-19 و قیمت بالای انرژی برخی از خطرات بالقوه برای اقتصاد ایالات متحده هستند.

نتایج نظرسنجی بانک فدرال رزرو نیویورک منبع: سیستم فدرال رزرو

از میان 14 عاملی که خطر مالی ایجاد می کنند، کریپتو در جایگاه یازدهم قرار دارد – نشان دهنده تغییر در طرز فکر سرمایه گذاران به دلیل تلاش های مستمر کارآفرینان رمزارز برای آموزش توده ها است.

برخی از نگرانی های مبرم خطر مطرح شده توسط پاسخ دهندگان مربوط به جنگ قدرت اقتصادهای جهانی بود که شامل تنش های آمریکا و چین، جنگ روسیه و اوکراین، افزایش قیمت انرژی، افزایش تورم، همه‌گیری کووید-19 و حملات سایبری، به چند مورد اشاره می‌کنیم.

با این حال، مرکز ایالات متحده در مورد ارزیابی ریسک‌های سرمایه‌گذاری در حوزه رمزنگاری، موضع ضد رمزنگاری خود را حفظ می‌کند. در این گزارش اشاره کرد که ارزهای رمزپایه انتخاب شده – از جمله اتریوم، بیت کوین، بایننس کوین، ریپل، کاردانو نسبت به اوج نوامبر 2021 حدود 69 درصد از نظر ارزش کاهش یافته است و افزود:

به نظر می‌رسد که سفته‌بازی و ریسک‌پذیری نیروی محرکه اصلی قیمت‌های دارایی‌های رمزنگاری‌شده هستند که در سال‌های اخیر نوسانات بزرگی را ثبت کرده‌اند.

بانک مرکزی همچنین به فروپاشی اکوسیستم ترا (LUNA) اشاره کرد و تأکید کرد که نهادهایی که در معرض مستقیم سرمایه داخلی TerraUSD (UST) بودند، خود را در مضیقه مالی دیدند که گاهی منجر به ورشکستگی می‌شد.

در آن سوی دنیا، هند ارز دیجیتال بانک مرکزی خود (CBDC) را برای بخش عمده فروشی راه اندازی کرد.

در حالی که این کشور هنوز با ایده جریان سازی ارزهای دیجیتال مخالف است، این پروژه آزمایشی شاهد مشارکت 9 بانک سنتی محلی بود که شامل بانک دولتی هند، بانک بارودا، یونیون بانک هند، بانک HDFC، بانک ICICI، بانک کوتاک ماهیندرا، بانک بله، بانک اول IDFC و HSBC می شود.

گزارش‌های مرتبط حاکی از آن است که بانک مرکزی هند – بانک رزرو هند (RBI) – قصد دارد روپیه دیجیتال را برای بخش خرده‌فروشی در مدت یک ماه در مکان‌های خاص راه‌اندازی کند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا