اخبار

کاهش سرمایه کل بازار کریپتو از 3 به 1.8 تریلیون دلار در کمتر از 3 ماه

سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال در چند ماه گذشته به شدت کاهش یافته است، در اینجا دلایل اصلی ذکر شده است.

ارزش بازار ارزهای دیجیتال به زیر 2 تریلیون دلار سقوط کرده است زیرا بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال تقریباً 10٪ از ارزش خود را یک شبه از دست دادند.

نمای کلی بازار

در حالی که این صنعت به آرامی به سطح مورد انتظار برای کل سال 2021 می رسید، تغییر ناگهانی احساسات در هر دو بازار ارز دیجیتال و سنتی باعث ایجاد یک سری رویدادهای فروش شد که فشار قابل توجهی بر بازار وارد کرد.

منبع: CoinMarketCap

قابل توجه ترین افت در جایگزین های اتریوم مانند Solana و Avalanche رخ داد. در همین حال، اتریوم خود بخش بزرگی از ارزش خود را از زمانی که آخرین ATH آن در ابتدای نوامبر به دست آمد، از دست داده است.

سولانا در همان بازه زمانی بیش از 50 درصد از دست داده است که اتریوم در زمان انتشار به 118 دلار رسیده است در حالی که تنها یک ماه پیش تقریباً 250 دلار معامله می شود.

مسیر سقوط بیت کوین

بخش عمده ای از سرمایه بازار ارزهای دیجیتال در دو هفته اول سال 2022 از بین رفت. اول، بی ثباتی سیاسی در قزاقستان باعث ایجاد ریسک جهانی در بازار مالی شده است که بر دارایی های دیجیتال تأثیر گذاشته است.

بعداً، فدرال رزرو ایالات متحده از تقویت سیاست پولی این کشور که شامل افزایش کلیدی نرخ بهره و کاهش سیاست کاهش کمی است که طبق گزارش ها کاتالیزور اصلی رشد بازار سهام بود، انتقاد کرد.

آخرین ضربه پایین برای بیت کوین و کریپتو، ممنوعیت کامل عملیات ارزهای دیجیتال در فدراسیون روسیه بود. بانک مرکزی این کشور توصیه کرده است که ارزهای دیجیتال باید برای پرداخت ها و کلیه عملیات در داخل روسیه غیرقانونی باشند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
× به کانال تلگرامی ما بپیوندید به کانال تلگرامی ما بپیوندید