اخبار

با آغاز تحقیقات علیه بایننس، ممنوعیت ارزهای دیجیتال توسط بانک دولتی پاکستان اعمال می شود

پاکستان همزمان با آغاز تحقیقات در مورد صرافی بایننس، ارزهای دیجیتال را غیرقانونی اعلام می کند.

به گزارش رسانه محلی samaa.tv ، پاکستان در انتخاب ممنوعیت کامل استفاده از تمام ارزهای دیجیتال از چین پیروی می کند. جدای از آن، مقاله منبع اشاره می کند که مقام مالی پاکستان در حال انجام تحقیقاتی علیه صرافی بایننس است.

این مقاله توسط کالین وو، وبلاگ نویس چینی و روزنامه نگار رمزارز در توییتر به اشتراک گذاشته شده است.

بانک دولتی پاکستان ارزهای دیجیتال را ممنوع می کند

در مقاله samaa tv آمده است که بانک دولتی پاکستان و دولت فدرال این کشور تصمیم گرفته اند استفاده از ارزهای دیجیتال را غیرقانونی اعلام کنند. این مقاله گزارشی را ارائه می‌کند که توسط دادگاه عالی سند (SHC) در 12 دسامبر ارائه شده است.

دادگاه در حال برگزاری جلسات رسیدگی به پرونده ارزهای دیجیتال است. اکنون بانک مرکزی این کشور از دادگاه خواسته است که هم کریپتو را ممنوع کند و هم صرافی‌های کریپتو را که در منطقه فعالیت می‌کنند جریمه کند.

تا پیش از این، وضعیت دارایی‌های دیجیتال و ارزهای دیجیتال به دلیل فقدان قانونی برای تنظیم فعالیت‌های معاملاتی کریپتو، اساساً توسط مقامات مشخص نشده بود.

این وضعیت از اکتبر سال گذشته زمانی که SHC به دولت فدرال دستور داد تا در مدت سه ماه مقررات ارزهای دیجیتال را اعمال کند، در حال توسعه است. دادگاه همچنین گزارشی را خواست که وضعیت حقوقی رمزارز را تعیین کند. کمیته ویژه ای برای آن تشکیل شد.

این گزارش صادر شده است و در 12 دسامبر در دادگاه ثبت شده است. این گزارش می گوید که تمام دارایی های رمزنگاری غیرقانونی هستند و باید از تجارت منع شوند . یکی از دلایل ممنوعیت این است که رمزارز می تواند برای پولشویی و تامین مالی اقدامات تروریستی استفاده شود.

برای اعمال این ممنوعیت، یک چارچوب قانونی بعدا ایجاد خواهد شد.

این سند می‌گوید که تقریباً ده‌ها کشور دیگر، از جمله عربستان سعودی و چین، هرگونه استفاده از ارزهای دیجیتال، از جمله تجارت کریپتو را ممنوع کرده‌اند.

تحقیق علیه بایننس

این گزارش همچنین به تحقیقات در حال انجام علیه صرافی های ارز دیجیتال بایننس و OctaFx که توسط آژانس تحقیقات فدرال (FIA) در پاکستان انجام شده است، بدون ارائه جزئیات بیشتر اشاره می کند.

پاکستان اولین کشوری نیست که از سال گذشته با بایننس دشمنی کرده است. بریتانیا، هلند ، آلمان، ایتالیا، مالت و چندین کشور آسیایی اعلام کرده‌اند که بزرگترین صرافی جهان بدون هیچ مجوز قانونی در حوزه‌های قضایی آنها فعالیت می‌کند و باعث شده بایننس از این سرزمین‌ها خارج شود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
× به کانال تلگرامی ما بپیوندید به کانال تلگرامی ما بپیوندید