اخبار

گزارش جدید Coinbase: مشتریان صرافی ممکن است دارایی های خود را در صورت ورشکستگی شرکت از دست بدهند

صرافی ارز دیجیتال Coinbase گزارشی را برای سه ماهه اول سال 2022 منتشر کرد که بر اساس آن درآمد شرکت 1.17 میلیارد دلار در مقابل انتظارات حدود 1.5 میلیارد دلار بود. کوین بیس نیز زیان خالص 430 میلیون دلاری را گزارش کرد. برای مقایسه: در سه ماهه چهارم سال 2021، صرافی سود ۸۴۰ میلیون دلاری را گزارش کرد.

دلیل کاهش شدید درآمد و زیان ناشی از آن کاهش فعالیت معاملاتی است. حجم معاملات در کوین بیس در سه ماهه اول 309 میلیارد دلار بود که 44 درصد کمتر از حجم سه ماهه چهارم سال 2021 (در آن زمان این رقم 547 میلیارد دلار بود).

این صرافی همچنین اعلام کرد که در سه ماهه دوم، انتظار کاهش بیشتر حجم معاملات نسبت به سه ماهه اول را دارد. پس از انتشار این گزارش، سهام کوین بیس پس از بازار 15 درصد سقوط کرد. کاهش ارزش سهام از ابتدای سال تاکنون به 71 درصد رسیده است.

نکته جالب تر، اطلاعات جدید ارائه شده در پرونده 10-Q است که سه شنبه در SEC ثبت شده است. این جمله را دارد:

«در صورت ورشکستگی یک شرکت، دارایی‌های رمزنگاری که از طرف مشتریان در امانت نگه می‌داریم ممکن است مشمول مراحل ورشکستگی شوند و با چنین مشتریانی به‌عنوان طلبکارهای بدون وثیقه رفتار شود.»

در واقع، این بدان معنی است که در صورت ورشکستگی، مشتریان کوین بیس آخرین نفری خواهند بود که وجوه خود را دریافت می کنند. بر این اساس این افراد بیشترین ضرر را خواهند داشت. بعداً روز چهارشنبه، برایان آرمسترانگ، مدیر عامل کوین بیس، گفت که این اطلاعات به دلیل یک الزام جدید SEC در پرونده 10-Q گنجانده شده است.

«هیچ خطر ورشکستگی وجود ندارد. ما این اطلاعات را به دلیل الزامات جدید برای شرکت‌های عمومی که دارایی‌های رمزنگاری شخص ثالث دارند گنجانده‌ایم. مشتریان خدمات Prime و Custody ما از محافظت قابل اعتمادی برخوردار هستند که حتی در صورت وجود یک قو سیاه آنها را نجات می دهد.

آرمسترانگ همچنین متوجه شد که صرافی کیف پولی برای ذخیره‌سازی غیرقانونی دارایی‌های کریپتو ارائه می‌دهد. مشتریان خودشان می توانند آنچه را که برایشان ارجح است انتخاب کنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا