اخبار

رئیس CFTC می گوید بیت کوین تنها کالا در پی سقوط FTX است

CFTC در پی فروپاشی FTX به دلیل روابطش با صرافی ارز دیجیتال و تلاش های SBF برای قرار دادن این کمیته به عنوان نهاد نظارتی کلیدی برای ارزهای دیجیتال، با بررسی های زیادی مواجه شده است.

به گزارش فورچون، روستین بهنام، رئیس کمیسیون معاملات آتی کالاهای ایالات متحده (CFTC)، ادعا کرد که بیت کوین تنها دارایی رمزنگاری است که می تواند به عنوان یک کالا در طی یک رویداد رمزنگاری فقط دعوت شده در دانشگاه پرینستون مشاهده شود.

نظرات بهنام کاملاً در تضاد با اظهارات اولیه او در ماه اکتبر است، جایی که او ادعا کرد که اتر نیز می تواند به عنوان یک کالا در نظر گرفته شود. رئیس CFTC در حال پاسخ به این سوال بود که کدام دارایی های رمزنگاری باید به عنوان کالا در نظر گرفته شوند و کدام یک به عنوان اوراق بهادار واجد شرایط هستند.

عقب نشینی رئیس CFTC از اظهارات خود در مورد ETH در پی بررسی شدید تنظیم کننده های ایالات متحده و اتهامات فساد مالی صورت می گیرد، در حالی که قانونگذاران جمهوری خواه رئیس SEC را متهم به هماهنگی با FTX “برای به دست آوردن انحصار نظارتی” می کنند .

بحث در مورد اینکه ارزهای رمزنگاری شده طبق قانون به عنوان کالا واجد شرایط هستند، بحثی طولانی بوده است. بیت کوین به اتفاق آرا به دلیل ماهیت غیرمتمرکز واقعی آن غیرامنیتی تلقی می شود، در حالی که وضعیت اتر و چندین ارز دیجیتال دیگر موضوعی بحث برانگیز بوده است. ریپل در حال حاضر با یک شکایت امنیتی از سوی SEC نیز مواجه است.

رگولاتور مالی آمریکایی پس از سقوط صرافی ارزهای دیجیتال FTX، در درجه اول به دلیل ارتباط آن با این صرافی، خود را در آب داغی یافته است.

CFTC قرار بود از طریق قانون پیشنهادی سنا به نام قانون حمایت از مصرف کننده کالاهای دیجیتال (DCCPA) ظرفیت نظارت را دریافت کند، رئیس CFTC به همین دلیل با انتقادهای زیادی روبرو شد اما از اقدامات کمیسیون دفاع کرد و ادعا کرد که آنها لوکس منتظر ماندن را ندارند.

بهنام گفت که کمیته اختیارات نظارتی محدودی دارد و “ماتریس تنظیم کننده ها” را به عنوان یک سیستم ناقص مقصر دانست. با این حال، او خواستار همکاری بهتر در میان لیست طولانی نهادهای نظارتی برای ارائه مقررات قدرتمند شد.

رئیس CFTC قرار است در یک جلسه استماع کنگره در 1 دسامبر برگزار شود و در مورد فروپاشی صرافی ارز دیجیتال FTX که اکنون ورشکسته شده است و درس‌های آموخته شده از این شکست بحث کند.

روابط نزدیک مدیر عامل سابق سم بنکمن-فرید با سیاست گذاران ایالات متحده و تلاش های لابی او برای تبدیل CFTC به نهاد اصلی تنظیم کننده ارزهای دیجیتال توسط بسیاری از جامعه رمزنگاری مورد سوال قرار گرفته است. یک گزارش اخیر همچنین ادعا کرد که 8 نماینده کنگره ایالات متحده تلاش کردند تا SEC را از تحقیق در مورد FTX بازدارند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا