اخبار

راه حل طرح پانزی احتمالاً مورد استفاده در سلسیوس برای جلوگیری از بحران لیکوییدی

سلسیوس راهی برای حل مشکل نقدینگی خود پیدا کرد. درام پیرامون «بانک ارزهای دیجیتال» سلسیوس تشدید می‌شود زیرا علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال متوجه شدند که این شرکت چگونه با ورشکستگی بالقوه مبارزه کرد و ممکن است شما را شگفت‌زده کند که چقدر تصمیم آنها ساده و در عین حال کوته‌بینانه بوده است.

همانطور که سند موجود در وب سایت دادگاه نیویورک نشان می دهد، پس از مواجهه با بحران نقدینگی، سلسیوس شروع به ارائه نرخ بهره دو رقمی برای جذب وجوه بیشتر کرد که سپرده گذاران و طلبکاران قبلی را پوشش می داد.

منبع: توییتر

اساساً، سلسیوس پول بیشتری خواست و نرخ بهره بیشتری را برای پوشش مسائل نقدینگی در وام‌های قبلی خود پیشنهاد داد. طرحی که توسط سلسیوس برای حل بحران نقدینگی استفاده می‌شود، شبیه به یک طرح سنتی پانزی است که فقط با جریان‌های ثابت به آن زنده می‌ماند.

چنین تصمیمی می تواند در کوتاه مدت به شرکت کمک کند و مشکلات نقدینگی و ناتوانی در پرداخت سپرده های اولیه را حل کند. اما در نقطه‌ای مشخص، سلسیوس باید سودی را که امروز ارائه می‌کند بازپرداخت کند، و مشخص نیست که آیا کریپتو بانک با توجه به تمام فشارهایی که بر آن وارد می‌شود، بتواند این کار را انجام دهد یا خیر.

خلاصه سقوط سلسیوس

در طول آشفتگی بازار ارزهای دیجیتال، سلسیوس برداشت کاربران را متوقف کرد زیرا شرکت نتوانست نقدینگی کافی برای حفظ عملیات خود و انجام درخواست‌های برداشت را فراهم کند. افزایش تنش در جامعه باعث وحشت سرمایه گذاران CEL شد که باعث سقوط 50 درصدی توکن شد.

بعداً، ژورنال وال استریت گزارش داد که سلسیوس با ورشکستگی مواجه است زیرا این شرکت مشاورانی را استخدام کرده است که قصد دارند مشکل موجود را حل کنند زیرا مقامات اوراق بهادار تحقیقات در مورد این موضوع را آغاز کردند.

پیش از این، سلسیوس با موفقیت برخی از وام‌های موجود را پوشش داد و تقریباً 24000 WBTC را از پلتفرم MakerDAO DeFi برداشت و سپس مقداری وجوه را به صرافی FTX منتقل کرد.

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا