اخبار

ارتقای عمده شبکه کاردانو نزدیک است، آنچه باید بدانید

روز بزرگ ارتقاء کاردانو نزدیک است.

طی 10 روز آینده، کاردانو قرار است تحت یک ارتقاء اساسی قرار گیرد. هارد فورک شبکه اصلی قرار است در 14 فوریه 2023 در ساعت 9:44:51 بعد از ظهر UTC رخ دهد. این در آغاز دوره 394، در حدود ارتفاع شکاف مطلق 84844800 و ارتفاع بلوک تخمینی 8403208 برگزار خواهد شد.

IOG سازنده کاردانو می‌گوید به‌روزرسانی محیط آزمایش پیش‌تولید را برای 11 فوریه 2023 در ساعت 12:00 صبح UTC هدف قرار داده است. پلوتوس اکنون دارای عملکردهای داخلی جدیدی است که امضاهای ECDSA و Schnorr را مدیریت می کند و ایجاد برنامه های زنجیره ای را برای توسعه دهندگان ساده تر می کند.

در نوامبر 2022، یک آزمون ادغام فشرده در محیط آزمایش پیش نمایش انجام شد و موفقیت آمیز بود. این فناوری در حال حاضر نزدیک به استقرار در شبکه اصلی کاردانو است.

IOG و بنیاد کاردانو برای اطمینان از آمادگی اکوسیستم، سه شاخص جرم بحرانی را برای آخرین ارتقاء وسیل انتخاب کردند. به گفته IOG، ارتقای جدید پیچیده‌تر از وسیل است و تأثیر کمتری بر dApp‌های موجود دارد.

با این حال، تیم ها با همکاری نزدیک با سهامداران مهم کاردانو، به ویژه SPOs، dApps و صرافی هایی که ممکن است نیاز به آماده سازی برای قابلیت جدید داشته باشند، مطمئن می شوند که همه چیز آماده است.

یکی از آنها این است که SPOها به گره مورد نیاز برای ارتقا سوئیچ کنند. در انتظار ارتقای آتی، صرافی برتر ارز دیجیتال Binance اعلام کرده است که به طور موقت سپرده‌ها و برداشت‌های ADA را از 14 فوریه 2023 در ساعت 8:44 بعد از ظهر UTC به حالت تعلیق در می‌آورد و زمانی که شبکه پایدار است بازگشایی می‌کند.

چرا هارد فورک؟

کاردانو از الگوریتم امضای دیجیتال منحنی ادواردز (Ed25519) استفاده می کند که توسط مونرو و ریپل نیز استفاده شده است. این تأیید سریع امضا و اندازه های کوچک امضا را ارائه می دهد و در عین حال در برابر انواع خاصی از حملات رمزنگاری مقاوم است.

Input Output Global (IOG) توابع داخلی جدیدی را در پلوتوس برای مدیریت امضاهای ECDSA و Schnorr پیاده‌سازی کرده است که قابلیت‌های آنها در ارتقا فعال می‌شود تا ایجاد برنامه‌های زنجیره‌ای را برای توسعه‌دهندگان ساده‌تر کند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا