اخبار

IOG کاردانو بر روی پیشرفت هاردفورک واسیل کار میکند

IOG کاردانو نمای کلی از اینکه هاردفورک واسیل تا کجا پیش رفته است را ارائه می دهد.
در 3 جولای، تیم‌های IOG شبکه آزمایشی کاردانو را به عملکرد واسیل متصل کردند. بیان شد که صرافی‌ها و SPOها (اپراتورهای استخر سهام) حداقل به چهار هفته برای آزمایش نیاز دارند، که آخرین هفته جولای را به عنوان تاریخ آزمایشی برای راه‌اندازی شبکه اصلی واسیل قرار می‌دهد.

پس از اعلام هارد فورک تست نت، کار به طور جدی ادامه یافت و با گره اولیه نسخه 1.35.0 شروع شد. تیم های IOG به سمت کار بر روی گره v.1.35.1 پیش رفتند، که مشکلی را در پخش مجدد عکس فوری برطرف می کند. کاوشگر شبکه آزمایشی کاردانو و سایر وابستگی‌ها نیز پس از گره جدید شاهد ارتقاءهایی بودند.

همچنین کار بر روی قابلیت نگهداری خط لوله و افزودن آزمایش‌هایی برای اطمینان بیشتر و جلوگیری از رگرسیون پیشرفت کرد.

در حال حاضر، IOG در گزارش ارزیابی هفتگی خود گزارش می دهد که در حال کار بر روی انتشار آتی گره v.1.35.2 است. این نسخه امیدوار است در طول تست واسیل، بهبودهایی را به همراه داشته باشد و باگ های موجود در نسخه های نود قبلی را برطرف کند.

این در حالی است که تیم‌ها به آزمایش عملکرد واسیل ادامه می‌دهند و از نزدیک با DApps و پروژه‌هایی که بر روی کاردانو ساخته می‌شوند کار می‌کنند. آزمایش پلوتوس V2 نیز با استفاده از Vasil devnet ادامه می‌یابد در حالی که مدل هزینه V2 به زودی به شبکه آزمایشی کاردانو بازیابی می‌شود.

در حال حاضر 1040 پروژه در کاردانو در حال ساخت هستند، در حالی که اخیراً 92 پروژه در کاردانو راه اندازی شده است. تعداد پروژه های NFT 6304 است، در حالی که توکن های بومی کاردانو 5.5 میلیون است. تعداد اسکریپت‌های پلوتوس 2929 بود، در حالی که تعداد اسکریپت‌های Github به 2632 در هفته رسید.

بلوشفت پل را اعلام کرد

بلوشفت، یک DEX مبتنی بر کاردانو، پلی را معرفی کرده است که به کاربران اجازه می دهد دارایی ها را از کاردانو به میلکومدا مستقیماً از رابط آن منتقل کنند.

میلکومدا، یک پروتکل زنجیره جانبی که به اتریوم DApps اجازه می دهد در کاردانو کار کنند، در اواخر مارس راه اندازی شد.

ماشین مجازی اتریوم (EVM) زنجیره جانبی آلفای خود کاردانو همچنان در حال توسعه است و در حال حاضر در شبکه آزمایشی قرار دارد. زنجیره جانبی بدون مجوز به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا قراردادهای هوشمند Solidity را روی کاردانو بنویسند و DApp های سازگار با EVM و توکن های سازگار با ERC20 ایجاد کنند در حالی که هنوز از بسیاری از مزایای کاردانو بهره می برند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا