اخبار

“راهزن بلاک چین” بیدار شد: Chainalysis

فعالیت اخیر یادآور خوبی است که اقدامات محتاطانه در مورد ذخیره سازی کلید خصوصی برای قربانی نشدن چنین راهزنان بلاک چین بسیار مهم است.

طبق یک مقاله Wired ، راهزن اسرارآمیز بلاک چین از سال 2016 به کیف پول های اتریوم حمله کرده است و گنجینه ای را جمع آوری کرده است که ارزش آن بیش از 90 میلیون دلار است. چیزی که به عنوان یک الگوریتم غافلگیرکننده که توسط یک هکر ناشناس برای بهره برداری از آسیب پذیری های مختلف در کلیدهای خصوصی ضعیف شروع شد، به یکی از بزرگترین جنایت ها در تاریخ بلاک چین تبدیل شد.

اخیراً Chainalysis شناسایی کرده است که وجوه ذخیره شده در چندین کیف پول اتریوم که توسط “Bandit” نگهداری می شود در حال حرکت است.

در مجموع، 90 میلیون دلار از دارایی های رمزنگاری شده (51000 ETH به اضافه 470 بیت کوین) از آدرس مرتبط با سرقت های راهزن بلاک چین منتقل و به آدرس های کیف پول دیگر ارسال شد. این احتمالاً تلاشی برای کسب درآمد از حجم اخیر آنها بدون شناسایی یا ردیابی توسط مقامات است.

فعالیت اخیر می تواند نشان دهد که سایبرگ بین المللی به دنبال سرمایه گذاری بر افزایش قیمت فعلی است که در بسیاری از ارزهای دیجیتال دیده می شود زیرا سرمایه گذاران خرده فروشی برای به دست آوردن موقعیت در دارایی های دیجیتال قبل از اینکه بازارها دوباره نزولی شوند عجله دارند.

Chainalysis ادعا می کند که به نظارت بر وضعیت و به اشتراک گذاری به روز رسانی های آینده ادامه خواهد داد. در عین حال، کاربران را تشویق می کند تا بهترین شیوه ها را در مورد کلیدهای خصوصی دنبال کنند.

کارآگاه بلاک چین توصیه می کند که کاربران رمزارز از کیف پول های معتبری استفاده کنند که کلیدهای خصوصی قوی تولید می کنند. علاوه بر این، کاربران را تشویق به استفاده از کیف پول‌های سخت‌افزاری می‌کند که کمتر مستعد تلاش‌های هک هستند.

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا