اخبار

تمرکززدایی بیت کوین در حال افزایش است، چگونه از آن سود می برید؟

تمرکززدایی بیت کوین علیرغم اعتقاد برخی از خرس های رمزنگاری در حال افزایش است.

یک تغییر اساسی در اکوسیستم بیت کوین رخ می دهد : ارز دیجیتال پیشرو به لطف دارندگان قابل توجه آن مستقل تر می شود. داده‌ها نشان می‌دهد که جریان ورودی بیت‌کوین به آدرس‌هایی که ۰.۱ درصد یا بیشتر از کل عرضه را دارند به اوج خود در سال ۲۰۲۳ رسیده است. جالب اینجاست که به نظر می‌رسد این افزایش‌ها مستقل از فعالیت‌های صرافی‌ها هستند، که نشان‌دهنده مرحله انباشت بالقوه توسط دارندگان بزرگ است که اغلب به عنوان “نهنگ” شناخته می‌شوند.

این توسعه چندین بینش و مزیت را ارائه می دهد. اول، استقلال از فعالیت مبادله ای، بلوغ بیت کوین را به عنوان یک طبقه دارایی نشان می دهد. اتکای بیت کوین به صرافی های متمرکز برای ارزش و نقدینگی را کاهش می دهد. این دارندگان بزرگ با نگهداری دارایی‌های خود در کیف پول‌های خصوصی به جای صرافی‌ها، نشان دهنده تعهد بلندمدت به بیت‌کوین هستند که به نوبه خود باعث افزایش اعتماد بازار می‌شود.

انباشت آشکار توسط دارندگان بزرگ نشان دهنده اعتقاد قوی به چشم انداز بیت کوین است. هنگامی که شرکت‌کنندگان با نفوذ بازار دارایی‌هایی را انباشته می‌کنند، اغلب جرقه‌های مشابهی را در میان سرمایه‌گذاران کوچک‌تر ایجاد می‌کند که در نهایت منجر به افزایش بالقوه قیمت می‌شود. با وجود دارندگان قابل توجهی که بیت کوین را جمع آوری می کنند، نشان می دهد که آینده ای صعودی را برای این ارز دیجیتال پیش بینی می کنند.

اما این برای کاربران روزمره بیت کوین چه معنایی دارد؟ این تغییر رفتار با افزودن به ثبات کلی شبکه بیت‌کوین به نفع کاربران عادی است. وقتی بیت‌کوین‌های بیشتری به جای معامله‌گران کوتاه‌مدت توسط سرمایه‌گذاران بلندمدت نگهداری می‌شوند، به کاهش نوسانات مرتبط با معاملات سوداگرانه کمک می‌کند. علاوه بر این، با کاهش وابستگی بیت‌کوین به صرافی‌ها، خطر هک‌های بزرگ، که یک نگرانی همیشگی در فضای کریپتو است، نیز کاهش می‌یابد.

این روند همچنین با اخلاق اساسی بیت کوین در عدم تمرکز همخوانی دارد. با نگهداری کوین‌های کمتری در صرافی‌های متمرکز و بیشتر در کیف پول‌های فردی، کنترل و مالکیت بیت‌کوین پراکنده‌تر می‌شود و با اصل بنیادی ارز دیجیتال در تقویت مالکیت فردی طنین‌انداز می‌شود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا