اخبار

بیت کوین در مقابل بانک: نایب بوکله به پیتر شیف یادآوری می کند که چرا بانک ها نمی توانند بر بیت کوین غلبه کنند

بسته شدن بانک پیتر شیف نشان می دهد که چرا بیت کوین برای آزادی مالی حیاتی است، زیرا طبقه دارایی های نوپا در حال حاضر به نزدیک به 4 میلیون نفر بدون بانک در السالوادور کمک کرده است تا تسهیلات بانکی دریافت کنند.

از زمان بسته شدن بانکش در پورتوریکو، پیتر شیف در مقابل طرفداران بیت کوین قرار گرفت و به او یادآوری کردند که اگر از بیت کوین استفاده می کرد این اتفاق نمی افتاد.

آخرین کسی که حامی طلا را مورد تمسخر قرار داد کسی نیست جز نایب بوکله، رئیس جمهور السالوادور، که از زمانی که السالوادور بیت کوین را به عنوان یک ارز قانونی در سال گذشته پذیرفت، سهم مناسبی از تعامل با شیف داشته است .

نایب بوکله به یکی از توییت‌های شیف در ژانویه امسال پاسخ داد که در آن از بیت کوین انتقاد کرد و پیش‌بینی کرد که افرادی مانند مدیر عامل مایکرواستراتژی، مایکل سایلور و خود بوکله در نهایت باید دارایی‌های بیت کوین خود را با کاهش قیمت بفروشند. رئیس جمهور در پاسخ به این توییت از بانک خود پرسید.

تبادل بین این دو منتقد زمانی صورت می گیرد که بازارهای مالی جهانی در حال ویران شدن هستند. از یک سو، بازار کریپتو بیش از 60 درصد از ارزش بازار خود را از بالا از دست داده است و از سوی دیگر، بازار سهام در پایین ترین سطح خود قرار دارد.

منبع: توییتر

شیف در مورد بسته شدن بانک خود کاملاً پر سر و صدا بوده و دولت محلی فاسد را مسئول آن دانسته است. او گفته است که دولت به طور غیرقانونی در صدد اخاذی از وی به دلیل انتقاد از آنها است.

منبع: توییتر

در حالی که شیف ادعا می کند که بانک به دلیل انتقاد او از دولت بسته شده است، نشان می دهد که چگونه موسسات مالی متمرکز مانند بانک ها اغلب آزادی مالی را محدود می کنند. قیمت بیت کوین ممکن است در طول زمان در نوسان باشد، اما مالک کنترل کامل وجوه خود را در اختیار دارد اگر آنها را در یک صرافی متمرکز قرار نداده باشد.

منتقدان اغلب نوسانات در بازار ارزهای دیجیتال را برجسته می کنند. با این حال، بازار مالی سنتی نیز وضعیت بهتری ندارد، با تورم که به بالاترین حد یک دهه رسیده است و چندین سهام برتر زیان های قابل توجهی نسبت به بیت کوین در سال 2022 ثبت کرده اند.

بیت کوین در ارائه آزادی مالی به تقریبا 70 درصد از جمعیت بدون بانک السالوادور بسیار مهم بوده است. اگرچه قیمت بیت کوین بیش از 60 درصد از بالاترین سطح خود کاهش یافته است و منتقدان اغلب دوست دارند به کاهش تعداد خرید بیت کوین توسط کشور آمریکای مرکزی اشاره کنند، این کشور 4 میلیون دلار بدون بانک را با استفاده از کیف پول ملی بیت کوین خود وارد کرده است.

شبکه حواله السالوادور با پذیرش بیت کوین تقویت شده است و میلیون ها تراکنش برون مرزی با حداقل کارمزد را شامل می شود. این کشور ثابت کرده است که بیت کوین می تواند آزادی مالی را برای افراد بدون بانک فراهم کند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا