اخبار

بزرگترین خرده فروش الکترونیک اروپا دستگاه های خودپرداز بیت کوین را نصب می کند

بزرگترین خرده فروش لوازم الکترونیکی اروپا پس از یک آزمایش موفق، میزبانی چندین دستگاه خودپرداز بیت کوین را آغاز خواهد کرد.

طبق گزارش روزنامه محلی Kleine Zeitung ، مدیا مارکت، خرده‌فروش شماره یک الکترونیک در اروپا، تصمیم گرفته است تا دستگاه‌های خودپرداز بیت‌کوین را در دوازده شعبه خود در سراسر اتریش راه‌اندازی کند.

مشتریان می توانند بیت کوین را در ماشین های فروش کورانت خریداری کنند. کورانت که در سال 2017 به‌عنوان اسپین آف Coinfinity تأسیس شد، در حال حاضر 200 دستگاه خودپرداز بیت‌کوین را در اتریش، اسپانیا، یونان و آلمان اداره می‌کند.

Media-Markt آزمایش چنین عملکردی را در سال 2019 در یکی از شعبه های خود در وین آغاز کرد. اکنون به دلیل تقاضای زیاد تصمیم به گسترش آن گرفته است.

نوامبر گذشته، MediaMarkt قربانی یک حمله باج‌افزار فلج‌کننده شد. هکرها در ابتدا خواهان 240 میلیون دلار بیت کوین بودند، اما بعداً پس از مذاکره با فروشگاه الکترونیک، با پرداخت 50 میلیون دلار موافقت کردند. به دلیل این حمله، MediaMarkt دیگر قادر به پذیرش پرداخت کارت اعتباری در برخی از فروشگاه های خود نبود.

MediaMarkt که دارای بیش از 1000 فروشگاه در کشورهای مختلف اروپایی است.

سال گذشته، غول خرده فروشی آمریکایی والمارت بی سر و صدا 200 دستگاه خودپرداز بیت کوین را در سراسر ایالات متحده با مشارکت Coinme نصب کرد.

بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط CoinATMRadar، بیش از 36806 دستگاه خودپرداز در سراسر جهان وجود دارد. اکثریت قریب به اتفاق آنها در ایالات متحده واقع شده اند و اروپا تنها بخش کوچکی از دستگاه های فروش ارز دیجیتال را در اختیار دارد.

اداره رفتار مالی، تنظیم کننده اصلی مالی در بریتانیا، ماه گذشته اقدام به ممنوعیت خودپردازهای بیت کوین کرد تا از تسهیل پولشویی توسط ارزهای دیجیتال جلوگیری کند. اپراتورهای دستگاه های فروش رمزنگاری اغلب به نادیده گرفتن فعالیت های غیرقانونی متهم می شوند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا