اخبار ارزهای دیجیتال

بازگشت بیت کوین به 71 هزار دلار، شورت های 1.38 میلیارد دلاری را لیکویید میکند

اگر بیت کوین به قیمتی که در دو روز قبل قبل از افت جزئی در نوسان بود بازگردد، تعداد قابل توجهی از موقعیت های فروش را از بین می برد.

اگر بیت کوین به سرعت از افت اخیر خود به قیمت 71000 دلار در 6 ژوئن بازگردد، بیش از یک میلیارد دلار موقعیت های فروش نقدی لیکویید خواهند شد.

در 7 ژوئن، بیت کوین 3.33 درصد کاهش یافت و به 68507 دلار رسید و قبل از اینکه کمی بالاتر از سطح کلیدی خود یعنی 69000 دلار بهبود یابد، در بحبوحه عدم اطمینان کلان اقتصاد کلان ناشی از گزارش خلاصه وضعیت اشتغال ایالات متحده، که رشد شغلی بیش از حد انتظار را در ماه می نشان داد.

طبق داده‌های کوین مارکت کپ، همراه با کاهش قیمت بیت‌کوین، اتر نیز شاهد کاهش 3.58 درصدی در 24 ساعت بود و چندین آلتکوین مانند سولانا، دوج کوین و په په به ترتیب 5.61، 8.70 و 9.99 درصد کاهش یافتند.

طبق داده‌های کوین گلس، افت بازار منجر به کاهش 409.51 میلیون دلاری موقعیت‌های فروش کوتاه و لانگ در سراسر صفحه شد. از این تعداد، 56.71 میلیون دلار موقعیت های خرید بیت کوین بود.

اگر بیت کوین به 71000 دلار بازگردد، تقریباً 1.38 میلیارد دلار در پوزیشن های فروش نقدی می شود. منبع: کوین گلس

با این حال، دو روز قبل از کاهش قیمت بیت کوین ، در 5 و 6 ژوئن، بین 70000 تا 71662 دلار در نوسان بود. بسیاری از معامله گران امیدوار بودند که ممکن است به بالاترین حد خود یعنی 73679 دلار نزدیک شود .

معامله گران به شدت به کوتاه کردن بیت کوین تمایل دارند

در حال حاضر، معامله گران شرط های خود را پوشش می دهند که ممکن است قیمت آن به این سرعت باز نگردد.

به طوری که اگر بیت کوین به 71000 دلار بازگردد، 1.38 میلیارد دلار در موقعیت های خرید از بین خواهد رفت، که نشان می دهد معامله گران آتی پیش بینی کاهش بیشتر قیمت را دارند.

این امر پس از آن صورت می‌گیرد که سرمایه‌گذاران کنجکاو شده‌اند که چرا قیمت بیت‌کوین اخیراً از بالاترین رکورد خود در ماه مارس فراتر نرفته است، به‌ویژه با توجه به جریان ۱۹ روزه جریان‌های مثبت به صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت‌کوین (ETF).

در 7 ژوئن، تحلیلگران نشان دادند که بسیاری از عوامل دیگر بر قیمت بیت کوین تأثیر می گذارند و ETF ها نفوذ کافی ندارند.

چارلز ادواردز، بنیانگذار سرمایه‌گذاری Capriole گفت: «جریان‌های ETF فوق‌العاده هستند، اما آنقدر قوی نیستند که از کل فروش اکوسیستم (هنوز) فراتر بروند.

در همین حال، کریستوفر اینکس، معامله گر ارزهای دیجیتال، تکرار کرد که “بازار از نقطه، معاملات آتی، ETF و گزینه ها تشکیل شده است.”

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا