اخبار

«بی حوصلگی جانبی» قیمت بیت کوین ممکن است 18 ماه طول بکشد – تحقیقات جدید

چرخه‌های قیمت بیت کوین نشان می‌دهد که «راه سختی» برای دارندگان صبور بیت کوین در پیش است.

یک پیش‌بینی جدید می‌گوید که بیت‌کوین تا یک سال و نیم با «کسل» مواجه می‌شود، زیرا بازار صعودی با مشکلاتی مواجه است.

شرکت تحلیلی گلس نود در آخرین نسخه خبرنامه هفتگی خود، “The Week On-Chain” دوره بعدی “مشکل” را برای دارندگان بیت کوین پیش بینی کرد.

گلس نود: دارندگان بیت کوین برای 12 ماه “انباشت تدریجی” تعیین کردند

بیت کوین پس از افزایش 70 درصدی در سه ماهه اول سال 2023، اما اخیراً در تلاش برای حفظ جایگاه خود، نظرات متفاوتی را در مورد اقدامات قیمتی آتی مطرح می کند.

با نصف شدن یارانه بلوک 2024، برخی بر این باورند که یک افزایش چشمگیر مشخصه سال آینده خواهد بود، در حالی که برخی دیگر فکر می کنند برای رسیدن به بالاترین رکورد جدید – شاید تا سال 2025 زمان بیشتری طول بکشد.

برای گلس‌نود، نشانه‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهد یک مرحله کلاسیک قبل از بازار گاوی در حال انجام است، اما دارندگان بلندمدت همچنان به صبر قابل توجهی نیاز دارند.

محققان با بررسی «سرزنده بودن» عرضه بیت کوین، که آن را به عنوان «تمایل دارندگان بیت کوین به خرج کردن یا نگهداری سکه های خود» توصیف می کند، انباشت انبوه را آشکار کردند.

در حال حاضر، Liveliness در یک روند نزولی کلان چند ساله قرار دارد و در ماه می 2021 به اوج خود رسید، زمانی که بازار نزولی برای اولین بار شروع به کار کرد. ما می‌توانیم ببینیم که ساختار مشابهی در چرخه 2018-2020 شکل گرفته است، زیرا سکه‌ها به آرامی اما مطمئناً به سردخانه مهاجرت می‌کنند. توسط گروه HODLer از بازار حذف می شوند.

این HODLerها در حال حاضر در حال انباشت سکه با نرخی در حدود 42.2 هزار بیت کوین در ماه هستند، که نشان می دهد طبقه غیر حساس به قیمت، بخش غیر ضروری از عرضه موجود در حال حاضر را جذب می کند. اگر این رفتار را با چرخه‌های قبلی مقایسه کنیم، می‌توانیم ببینیم که این رژیم انباشتگی مداوم و تدریجی کمی بیش از 2 سال پیش آغاز شد و نشان می‌دهد که ممکن است 6 تا 12 ماه دیگر در پیش باشد.

نمودار مشروح تغییر موقعیت خالص دارنده بیت کوین (نمایش). منبع: Glassnode

گلس‌نود افزود که کاهش موجودی مبادله نشان می‌دهد که عرضه به طور فزاینده‌ای غیر نقدشونده می‌شود، یعنی در سردخانه‌های خصوصی دور از دسترس است و برای فروش نیست.

انتقال ثروت بیت کوین بدون وقفه

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، در حال حاضر بخش سوداگرانه‌تر پایگاه هدلر – به اصطلاح دارندگان کوتاه‌مدت – نیز مورد توجه است.

این سرمایه گذاران حداکثر 155 روز سکه ها را نگه داشته اند و هزینه کل آنها که حدود 26400 دلار است، به عنوان منطقه پشتیبانی کوتاه مدت در رادار است.

در ادامه، گلس‌نود خاطرنشان کرد که بر اساس اندازه موجودیت کیف پول، همه در حالت انباشت نیستند، نهنگ‌ها – بزرگترین گروه‌ها – در حال حاضر «توزیع‌کنندگان خالص» هستند.

به طور کلی، به نظر می‌رسد که بازار در دوره‌ای از انباشت آرام قرار دارد، که نشان‌دهنده جریان زیرزمینی تقاضا، علی‌رغم باد مخالف نظارتی اخیر است و فشارهای نظارتی بر مبادلات عمده تأثیر می گذارد.

نمودار نرخ جذب عرضه بیت کوین (اسکرین شات). منبع: Glassnode

برای اینکه یک تغییر روند لرزه ای رخ دهد، محققان بر این باورند که آمدن و رفتن به نصف دیگر نیاز دارد.

«در اکثر معیارهای انرژی بازار، بازارهای دارایی دیجیتال در تعداد کمی از آنها هیجان را نشان می دهند. نوسانات، حجم و ارزش تحقق یافته همگی در پایین ترین حد چند ساله قرار دارند، زیرا نقدینگی و هیجان جای خود را به بی علاقگی سرمایه گذاران می دهد.

«هرچند در زیر سطح، الگوی کلاسیک انتقال ثروت به سمت گروه HODLer غیر حساس به قیمت، بدون وقفه باقی می‌ماند. اگر چرخه‌های گذشته راهنما باشند، نشان می‌دهد که دوره‌ای از کسالت جانبی بی‌تفاوت ممکن است مسیر پیش رو را مشخص کند، که به طور بالقوه بین 8 تا 18 ماه طول می‌کشد.

مقایسه عملکرد قیمت بیت کوین قبل از نصف شدن (اسکرین شات). منبع: Glassnode

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا