اخبار

بیت کوین می تواند از 100 هزار دلار عبور کند اما تنها در صورتی که نرخ بازدهی بالا به زیر 7 درصد کاهش یابد – تحلیلگر

تیموتی پترسون، تحلیلگر رمزارز، می‌گوید بیت‌کوین به نرخ بازدهی بالایی نیاز دارد تا به پایین‌تر از 6 درصد برسد تا به «بالاترین قیمت پایدار تاریخ» برسد.

یک تحلیلگر می گوید برای پیش بینی اینکه آیا بیت کوین می تواند در سال 2024 از بالاترین قیمت خود یعنی 73700 دلار عبور کند، تنها یک شاخص اصلی لازم است و همه اینها بر دوش فدرال رزرو ایالات متحده است.

تیموتی پترسون، بنیانگذار و مدیر سرمایه گذاری Cane Island Alternative Advisors، به کوین تلگراف گفت: «نرخ بازدهی بالا در ایالات متحده یک شاخص عالی است، و واقعاً باید به زیر 6 یا 7 درصد برای بالاترین سطح پایدار در طول تاریخ سقوط کند». او توضیح داد که معیار اولیه ای که او برای اقدام قیمت بیت کوین به دنبال آن است، حرکت نرخ بهره است.

طبق داده‌های YCharts، در زمان انتشار، نرخ بازدهی بالا در ایالات متحده – که نشان‌دهنده نرخ اوراق قرضه شرکتی با بازده بالا به دلیل ریسک بالای نکول آنها است – 7.54٪ است.

پترسون پیش بینی کرد که اگر نرخ بازدهی در محدوده «6 یا 7 درصد» قرار گیرد، بیت کوین می تواند تا سه ماهه چهارم سال 2024 یا حداکثر تا سه ماهه دوم سال 2025، قیمت 100000 دلاری مورد انتظار را ببیند.

بازده موثر B با بازده بالا در ایالات متحده در حال حاضر 7.54٪ است. منبع: YCharts

طبق نظرسنجی اخیر رویترز، معمولاً کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو منجر به نرخ سود بالا می شود، چیزی که تقریباً دو سوم از اقتصاددانان مورد بررسی پیش بینی می کنند در ماه سپتامبر اتفاق بیفتد.

نرخ بهره به عنوان یک شاخص مهم برای معامله گران ارزهای دیجیتال تلقی می شود، زیرا کاهش نرخ ها معمولا منجر به بازدهی کمتری برای سرمایه گذاران در اوراق بهادار امن مانند اوراق قرضه و سپرده های مدت دار می شود.

در نتیجه، سرمایه‌گذاران بیشتری برای دستیابی به بازده سرمایه‌گذاری بهتر به دارایی‌های پرریسک‌تری مانند بیت‌کوین روی می‌آورند.

بیت کوین در زمان نگارش این مقاله با 5.08 درصد کاهش در 30 روز گذشته، 61871 دلار معامله می شود. منبع: کوین مارکت کپ

پترسون استدلال کرد که بازارها به طور کلی بین سپتامبر و اکتبر “مسطح و بی ثبات” هستند.

او اظهار داشت: نه همیشه، اما بارها. با این حال، با انتخابات آتی ایالات متحده، او ادعا کرد که “بلاتکلیفی تا اکتبر بیشتر خواهد بود” قبل از روز انتخابات، که در حال حاضر برای 4 نوامبر در نظر گرفته شده است.

در همین حال، اسکات ملکر، تحلیلگر ارزهای دیجیتال، که با نام «گرگ همه خیابان ها» نیز شناخته می شود، اعلام کرد که کاهش نرخ بهره فدرال رزرو همیشه برای دارایی های خارج از سرمایه گذاری های با درآمد ثابت مطلوب نیست.

او در پستی در 14 می در X اظهار داشت: «تئوری بسیار محبوبی وجود دارد که محور فدرال رزرو برای بازارها خوب است.

او در مورد بازار کلی تر اظهار داشت: «کاهش نرخ ها عموماً مقدم بر افت عمده است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا