اخبار

بایننس به مقامات آمریکایی کمک کرد تا 4.4 میلیون دلار مرتبط با سازمان های جرایم سایبری کره شمالی را مسدود کنند

بایننس به دنبال «ضمانت‌هایی که به‌طور قانونی ارائه می‌شود»، برای پرچم‌گذاری حساب‌ها و بستن وجوه تلاش کرد.

صرافی کریپتو بایننس فاش کرده است که به مجریان قانون ایالات متحده در توقیف 4.4 میلیون دلار دارایی های رمزنگاری مرتبط با سندیکاهای جرایم سایبری کره شمالی کمک کرده است.

بایننس در یک تاپیک توییتری در ۲۵ مه گفت که از طریق تیم تحقیقاتی بایننس خود، با مجریان قانون در ایالات متحده برای ممانعت از «فعالیت‌های درآمدزایی غیرقانونی» چهار نهادی که اکنون تحریم شده‌اند در کره شمالی کار کرده است.

این شرکت اظهار داشت: “ما بیش از یک سال پیش به طور فعال علیه حساب های مرتبط با این افراد، مطابق با حکم های قانونی ارائه شده و با همکاری مجری قانون، اقدام کردیم.”

یکی از سخنگویان بایننس در پاسخ به این سوال که آیا این شرکت تلاش های مشارکتی بیشتری در کار دارد یا خیر، گفت که این شرکت “به طور مستمر پلت فرم ما را برای بازیگران بد دولت ملی زیر نظر دارد و با مجریان قانون همکاری می کند.”

بیانیه 23 ماه مه دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری اعلام کرد که چهار نهاد و یک فرد را که در “فعالیت های سایبری مخربی که از دولت جمهوری دموکراتیک خلق کره (DPRK) حمایت می کنند” تحریم کرده است.

این چهار نهاد عبارتند از: شرکت همکاری فناوری اطلاعات چینیونگ، دانشگاه اتوماسیون پیونگ یانگ، مرکز تحقیقات 110 و دفتر شناسایی فنی.

به گفته وزارت خزانه داری، اعتقاد بر این است که چینیونگ «نیروی کاری متشکل از هزاران کارمند فناوری اطلاعات بسیار ماهر در سراسر جهان» دارد که وظیفه دارند «درآمدی را که به برنامه‌های غیرقانونی سلاح‌های کشتار جمعی و موشک‌های بالستیک کمک می‌کند» تولید کنند.

این کارگران از هویت‌های جعلی یا دزدیده شده برای درخواست کنسرت‌های فناوری اطلاعات در خارج از کشور، از جمله مشاغل مرتبط با فناوری و رمزنگاری، استفاده می‌کنند و سپس پرداخت‌ها را از طریق صرافی‌های ارز دیجیتال به کره شمالی باز می‌گردانند.

یک فرد، کیم سانگ من (کیم)، نیز مشمول تحریم‌های OFAC است و «فرض می‌شود در پرداخت حقوق اعضای خانواده هیئت‌های کارگری چینی‌ونگ در خارج از کشور کره شمالی دخیل است» و ۲ میلیون دلار ارز دیجیتال برای فروش تجهیزات فناوری اطلاعات به کره شمالی دریافت کرده است. تیم های وابسته به کره شمالی در چین و روسیه.

به گفته وزارت خزانه‌داری، دفتر شناسایی فنی «توسعه تاکتیک‌ها و ابزارهای تهاجمی سایبری کره شمالی را رهبری می‌کند و چندین بخش از جمله آن‌هایی که به گروه لازاروس وابسته هستند را اداره می‌کند».

گروه لازاروس در سال‌های اخیر به چندین پروژه رمزنگاری/بلاک چین حمله کرده است . گمان می‌رود که مسئول هک ۶۲۰ میلیون دلاری پل رونین اکسی اینفینیتی در مارس ۲۰۲۲ باشد.

چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل بایننس در اواخر آوریل فاش کرد که این شرکت 5.8 میلیون دلار از گروه Lazarus پس از مشاهده برخی از سودهای غیرقانونی در حال حرکت در بورس بازپس گرفته است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا