اخبار

پلیس فدرال استرالیا واحد رمزنگاری را راه اندازی کرد

مقامات استرالیایی تلاش های خود را برای سرکوب فعالیت های مجرمانه مرتبط با ارزهای دیجیتال افزایش داده اند.

پلیس فدرال استرالیا (AFP)، آژانس مجری قانون اصلی این کشور، واحد جدیدی را افتتاح کرده است که به طور خاص بر روی مقابله با فعالیت‌های مجرمانه مرتبط با ارزهای دیجیتال متمرکز است.

استفان جرگا، مردی که مسئول مصادره دارایی های مجرمانه در آژانس است، ادعا می کند که افزایش قابل توجهی در تعداد جرایم مرتبط با ارزهای دیجیتال وجود داشته است. از این رو، خبرگزاری فرانسه تصمیم گرفت یک تیم اختصاصی راه اندازی کند.

در ماه آگوست، مقامات استرالیایی پس از بررسی یک پرونده بزرگ پولشویی ، میلیون ها دلار دارایی رمزنگاری و سایر دارایی ها را در کانبرا مصادره کردند . آنها توسط همتایان آمریکایی خود در رئیس مشترک اجرای مالیات جهانی (“J5”) کمک می شدند.

فرماندهی مصادره جنایی خبرگزاری فرانسه که در سال 2020 تأسیس شد، موفق به مصادره 600 میلیون دلاری شده است که بسیار جلوتر از برنامه است. این کارگروه در ابتدا قرار بود تا سال 2025 به این هدف برسد. خبرگزاری فرانسه تاکنون 35 میلیون دلار قایق، هواپیما، آثار هنری و رمزارز را مصادره کرده است.

جرگا می گوید که تیم اختصاصی جدید در آینده به رشد خود ادامه خواهد داد.

حقوقی برای مجرمان وجود ندارد

ماه گذشته، قانون جدید به پلیس ویکتوریا اختیارات بیشتری داد که به آنها اجازه می داد تا ارزهای دیجیتال، خودروها و خانه ها را به عنوان بخشی از مصادره خودکار دارایی های مجرمان مصادره کنند.

پلتفرم‌های ارزهای دیجیتال موظفند اطلاعات مربوط به دارایی‌های مظنونانی را که مواد مخدر یا سایر موارد غیرقانونی در اختیار دارند، تحویل دهند.

استرالیا اولین حراج بیت کوین خود را در ماه مه 2016 پس از مصادره عواید جرم و جنایت انجام داد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا