اخبار

آکالا هاب غیرمتمرکز شبکه پولکادات دچار هک بزرگ شد

هاب غیرمتمرکز شبکه پولکادات دچار یک نقض امنیتی شده است که منجر به جداسازی استیبل کوین AUSD شده است.

آکالا ، مرکز غیرمتمرکز شبکه پولکادات، دچار یک نقض امنیتی بزرگ شده است، که باعث شد آن رای فوری برای توقف عملیات تصویب کند.

تیم پروژه در حال حاضر در حال بررسی و کاهش این مشکل است.

ظاهراً این هک ناشی از یک اشکال در استخر iBTC/AUSD بوده است. این آسیب‌پذیری امنیتی به مهاجم اجازه می‌دهد تا 1.2 میلیارد دلار آکالا (AUSD) توکن اضافی صادر کند.

کیف پول مهاجم دارای 785938 توکن AUSD در زمان انتشار است.

وضعیت ترا دیگر؟

به دلیل این هک، استیبل کوین AUSD پیوند خود را از دست داد و به پایین ترین سطح تاریخ 0.5713 دلار سقوط کرد.

حتی با وجود اینکه استیبل کوین توانسته است حدود 44 درصد از ارزش خود را پس بگیرد، گمانه‌زنی‌هایی در مورد اینکه آیا به یک فاجعه مانند ترا تبدیل خواهد شد یا خیر وجود دارد.

تصویر توسط coinmarketcap.com

آکالا اولین استیبل کوین بومی خود را در اوایل فوریه راه اندازی کرد. این به عنوان استیبل کوین پیش فرض برای اکوسیستم پولکادوت و کوساما عمل می کند.

ارز دیجیتال AUSD توسط مجموعه‌ای از دارایی‌های ذخیره وثیقه پشتیبانی می‌شود و خود را به عنوان نسخه چند زنجیره‌ای از استیبل کوین مبتنی بر اتریوم (DAI) اعلام می‌کند. این توکن در کنار توکن دولتی ACA (توکن آکالا) وجود دارد که ارزش آن نیز در نتیجه هک بیش از 12 درصد کاهش یافته است.

قبل از فروپاشی TerraUSD پر پرواز (UST)، تیم Acala از راه اندازی یک صندوق اکوسیستم 250 میلیون دلاری برای استیبل کوین AUSD در ماه مارس خبر داد. این اعلامیه باعث شد که قیمت توکن حاکمیت ACA بیش از 30 درصد افزایش یابد.

این واقعیت که استیبل کوین AUSD بیش از حد وثیقه است، آن را از استیبل کوین UST که به صورت الگوریتمی شکست خورده است متمایز می کند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا