اخبار

10000 بیت کوین از کیف پول رمزنگاری مرتبط با هک Mt. Gox خارج می شود

بیت کوین ها بیش از هفت سال در حساب غیرفعال بود و با این حرکت، اکثریت به کیف پول های شخصی راه پیدا کردند.

یک کیف پول رمزنگاری متعلق به صرافی قطع شده رمزارز BTC-e به تازگی 10000 بیت کوین را جابجا کرده است.

گزارش Chainalysis در 23 نوامبر نشان داد که در حالی که این برداشت بزرگترین برداشت توسط BTC-e از آوریل 2018 است، BTC-e و WEX – صرافی که گمان می رود جانشین BTC-e باشد – هر دو مقدار کمی از BTC را به الکترونیک روسیه ارسال کردند. سرویس پرداخت وب مانی در 26 اکتبر قبل از پرداخت آزمایشی در 11 نوامبر و سپس انتقال 100 BTC دیگر در 21 نوامبر.

حرکت بیت کوین متعلق به کیف پول های BTC-e و WEX

از مجموع مبلغ ارسالی، 9950 بیت کوین هنوز در کیف پول های شخصی قرار دارد، در حالی که بقیه از طریق واسطه ها پیش از پایان یافتن به چهار آدرس سپرده در دو صرافی بزرگ منتقل شده است.

کی یانگ جو، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Cryptoquant نیز این یافته ها را تأیید کرد و خاطرنشان کرد که 0.6٪ از وجوه به صرافی ها ارسال شده است و ممکن است نشان دهنده نقدینگی سمت فروش باشد.

یانگ جو در یک توییت در ۲۴ نوامبر، تصاویری از انتقال را به اشتراک گذاشت که نشان می‌دهد بیت‌کوین بیش از ۷ سال در کیف پول بوده است.

یانگ جو همچنین اشاره کرد که 65 بیت کوین به صرافی کریپتو HitBTC منتقل شده است و از آنها خواست تا حساب را به دلیل فعالیت مشکوک به حالت تعلیق درآورند.

Mt. Gox یک صرافی ارز دیجیتال مستقر در توکیو بود که زمانی بیش از 70 درصد از تراکنش های بیت کوین را به خود اختصاص می داد. در سال 2014، صرافی با هزاران بیت کوین به سرقت رفت هک شد و مدت کوتاهی پس از آن صرافی اعلام ورشکستگی کرد.

BTC-e که سرورهایش در ایالات متحده مستقر بود، در سال 2017 پس از ادعاهایی مبنی بر دست داشتن در پولشویی، از جمله سرقت رمز ارز در طول کوهستان، وب سایت آن بسته شد و وجوه توسط اداره تحقیقات فدرال (FBI) ضبط شد. هک تبادل Gox.

طبق گزارش Chainalysis، در زمان خاموش شدن، BTC-e همچنان «مقدار قابل توجهی بیت کوین» داشت و در آوریل 2018 بیش از 30000 بیت کوین را از کیف پول خدمات خود خارج کرد.

در حالی که صاحبان BTC-e تلاش کردند ناشناس باقی بمانند، الکساندر وینیک اپراتور اصلی است و در نتیجه در پنج سال گذشته درگیر نبردهای قانونی بوده است.

یک گزارش WizSecurity که در سال 2017 منتشر شد، ادعا کرد که BTC-e و Vinnik مستقیماً در سرقت بیت کوین و وجوه کاربران Mt. Gox دخیل بوده اند، به طوری که دومی مجبور شد تجارت خود را به حالت تعلیق درآورد و وب سایت خود را پس از ضررها ببندد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا