ارز دیجیتال و کریپتو

ورت کوین (Vertcoin) چیست؟ بررسی کامل توکن VTC

ورت کوین (Vertcoin) یکی از معتبرترین ارزهای رمزنگاری شده است که در سال 2014 بدون سر و صدای زیاد راه اندازی شد.

بدون ICO، بدون ایردراپ و بدون پیش ماین به عنوان یک پروژه بلاک چین ساده در Github منتشر شد. منبع باز بوده و هست و با یک تغییر ساده بر پایه کد بیت کوین ساخته شده است – ورت کوین متعهد است که بدون ASIC باقی بماند.

با این حال، با بسیاری از پروژه های جدیدتر، آیا این ارز دیجیتال هنوز هم می تواند مهم باشد؟

در این بررسی Vertcoin، همه آنچه را که باید در مورد این پروژه بدانید را به شما ارائه خواهیم داد. ما همچنین نگاهی به پتانسیل پذیرش طولانی مدت توکن های VTC خواهیم داشت.

Vertcoin چیست؟

Vertcoin یک فورک بیت کوین است که در ژانویه 2014 اتفاق افتاد. به عنوان یک نسخه استخراج شده از پردازنده گرافیکی بیت کوین به منظور اطمینان از تمرکززدایی و در نتیجه امنیت شبکه ایجاد شد.

این تعهد قوی به عدالت استخراج است که ورت کوین را از سایر ارزهای رمزنگاری که اثبات کار هستند، اما به قدرت استخراج ASIC و تمرکززدایی رو به کاهش پس از آن سقوط کرده اند، متمایز می کند.

Vertcoin همان سکه ای است که می تواند توسط هر کسی با یک GPU استخراج شود، و جامعه داوطلبانی که از پروژه پشتیبانی می کنند اطمینان حاصل کرده اند که به همین شکل باقی می ماند، حتی اگر پروژه قبلاً با سه فورک سخت مواجه شده است تا آن را از ماینرها و بات نت های ASIC دور نگه دارد.

در گذشته ورت کوین از خود به عنوان “سکه مردم” یاد می کرد زیرا به ایده آل های کاغذ سفید بیت کوین که قدرت رای دادن شبکه را با فرد حفظ می کرد، متعهد باقی ماند. ایده‌آل این بود که یک CPU برابر با یک رأی باشد، اما متأسفانه ظهور ماینرهای ASIC و استخرهای استخراج بزرگ به این معنی است که اکثر ارزهای رمزنگاری Proof-of-Work دیگر به این ایده‌آل پایبند نیستند.

الگوریتم Vertcoin

Vertcoin مبتنی بر بیت کوین است تا از اثبات کار به عنوان روش اجماع خود استفاده کند. برخلاف استفاده بیت کوین از SHA-256، ورت کوین هنگام راه اندازی از Scrypt Adaptive N به عنوان الگوریتم خود استفاده کرد تا در برابر ASIC مقاوم بماند. کمتر از یک سال بعد بود که سکه مجبور شد برای مقاوم ماندن در برابر ASIC یک هارد فورک را پشت سر بگذارد و به الگوریتم Lyra2RE تغییر مکان داد.

کمتر از یک سال پس از آن تیم توسعه Vertcoin متوجه شد که یک بات نت کنترل بیش از 50 درصد از شبکه را در دست گرفته است و این باعث شد که به سمت الگوریتم Lyra2Ev2 حرکت کند.

الگوریتم‌ها ASICs هش و الگوریتم‌های مقاوم

این تا اواخر سال 2018 ادامه داشت، زمانی که مشخص شد یک ASIC قادر به استخراج الگوریتم Lyra2REv2 در چین ایجاد شده است. در 1 فوریه 2019، این ارز دیجیتال برای سومین بار به الگوریتم Lyra2REv3 فورک کرد.

Vertcoin همچنین برای سازگاری با لایتنینگ شبکه و همچنین پیاده سازی Segregated Witness و ارائه سازگاری با آدرس های Stealth ارایه شده است. تیم توسعه اکنون در حال کار بر روی ارتقای زنجیره بلوکی است تا امکان تبادلات اتمی آنی را فراهم کند.

استخراج عادلانه Vertcoin

همانطور که در بالا ذکر شد Vertcoin قبلاً از سه هارد فورک عبور کرده است و یکی دیگر به دلیل پیشرفت های جدید در سخت افزار مورد استفاده برای استخراج ارزهای دیجیتال در راه است.

این پیشرفت جدید ظهور سخت افزار Field Programmable Gate Array (FPGA) است.

دستگاه FPGA معادل GPU استخراج ASIC است که یک دستگاه مبتنی بر CPU است. الگوریتم قبلی Lyra2REv2 کاملاً توسط دستگاه های FPGA قابل بهره برداری بود و الگوریتم جدیدتر Lyra2REv3 نیز به زودی تحت تأثیر قرار خواهد گرفت. این کار ماینینگ منصفانه را از بین می‌برد و می‌تواند تمام ماینرهای واحد گرافیکی را از Vertcoin دور کند.

FPGA در مقایسه با سایر تراشه های محاسباتی

توسعه دهندگان Vertcoin اکنون روی الگوریتم جدیدی کار می کنند که آن را Verthash می نامند. مدتی است که در حال توسعه بوده است، و در حالی که هنوز تاریخ انتشاری برای الگوریتم جدید تعیین نشده است، تیم سخت کوش برای انتشار هرچه سریعتر آن کار کرده است.

این تیم گفته است که این الگوریتم مشابه الگوریتم Ethash مورد استفاده توسط اتریوم خواهد بود و نه تنها بلاک چین را برای استخراج منصفانه ایمن می کند، بلکه امنیت شبکه را نیز حفظ می کند.

یکی دیگر از ملاحظات این تیم، پلتفرم های ماینینگ است که قدرت هش را می فروشند. این پلتفرم‌ها می‌توانند این امکان را برای یک موجودیت واحد فراهم کنند تا قدرت هش کافی برای راه‌اندازی موفقیت‌آمیز حمله 51 درصدی به شبکه را خریداری کند. تا زمانی که ورت کوین بتواند استاندارد استخراج منصفانه خود را حفظ کند، این نوع فعالیت مسدود خواهد شد.

حتی اگر بدون ASIC و حفظ محیط ماینینگ منصفانه یکی از اهداف Vertcoin است، به این معنی نیست که پروژه موفق خواهد بود. با این حال، تقریبا تضمین می کند که پروژه حداقل با یک جامعه کوچک اما اختصاصی از ماینرها و کاربران به حیات خود ادامه خواهد داد.

ماینر 1 کلیکی ورتکوین

به منظور ساده سازی هرچه بیشتر ماینینگ برای کاربران، Vertcoin نرم افزار استخراج 1 کلیکی خود را توسعه داده و منتشر کرده است. این باید ساده ترین نرم افزار ماینینگ برای هر ارز دیجیتال باشد.

شما می توانید ماینر 1-Click را از وب سایت Vertcoin دانلود کنید ، اما متأسفانه فقط برای ویندوز در دسترس است. علاوه بر ماینر 1-Click، به یک کیف پول با قابلیت ذخیره ورت کوین و یک استخر استخراج این ارز نیز نیاز دارید.

رابط کاربری ماینر با یک کلیک

علاوه بر اینکه به نرم افزار اجازه می دهد بداند از کدام استخر ماینینگ استفاده کند و چه آدرس کیف پولی را برای شما ارسال کند، همچنین استخراج CPU یا GPU را مشخص کنید. هنگامی که این سه مورد را در جای خود قرار دادید، می توانید به سادگی ماینر را اجرا کرده و VTC خود را جمع آوری کنید.

ادغام استخراج با ورتکوین

Vertcoin استخراج ادغام شده را فعال کرده است که به کاربران امکان می دهد همزمان بیش از یک سکه استخراج کنند، اما در حال حاضر، سکه های زیادی وجود ندارد که بتوان آنها را با این ارز دیجیتال ادغام کرد. Unitus (UIS) از ابتدا برای استخراج ادغام در دسترس بوده است و طبق اطلاعات Give Me Coins می‌توانید مونوکل و پارالاکس‌کوین را نیز از طریق آنها ادغام کنید.

تیم Vertcoin

Vertcoin از لحاظ تاریخی چیزی بیش از یک گروه آزاد از توسعه دهندگان داوطلب بوده است و این هنوز در سال 2019 صادق است. این احتمالاً در آینده نزدیک تغییر خواهد کرد زیرا در مارس 2019 درخواستی برای ایجاد بنیاد ورتکوین در IRS ثبت شده است.

این به پروژه کمک می کند تا از وضعیت معافیت مالیاتی استفاده کند و به پروژه چارچوب قانونی لازم برای تشکیل پرونده علائم تجاری و حق چاپ را می دهد.

برخی از توسعه دهندگان و اعضای تیم

بسیاری از توسعه‌دهندگانی که در طول سال‌ها بر روی Vertcoin کار می‌کنند، از MIT پس از این کوین آمده‌اند و این پروژه روابط نزدیکی با مدرسه دارد. در واقع، برخی از کارهای انجام شده با این رمزارز از پروژه های MIT دیگر می آید، که امکان توسعه رایگان برای آن را فراهم می کند.

جنبه منفی کار صرفاً با توسعه دهندگان داوطلب تأثیر منفی بر این پروژه داشته است، زیرا توسعه دهندگان به ناچار در طول سال ها کار با درآمد بهتر را ترک کردند.

هنگامی که بنیاد Vertcoin ایجاد شد، می‌تواند به توسعه‌دهندگان اصلی دستمزد ارائه کند، و به پروژه فضای توسعه پایدارتری بدهد و استعدادهای برتر را حفظ کند.

انجمن

یکی از موثرترین راه‌ها برای افزایش پذیرش ارز دیجیتال از طریق یک جامعه فعال و فعال است. برای این منظور، Vertcoin به جامعه خود افتخار می کند.

اولا، آنها کانال رسمی Discord خود را دارند . آنها بیش از 9400 عضو در کانال دارند. من وارد آن شدم تا متوجه بحث شوم و دیدن این تعداد از اعضا دلگرم کننده بود.

در جبهه رسانه های اجتماعی، توییتر آن ها بیش از 62 هزار دنبال کننده دارد. آنها به طور مرتب انجمن خود را در اینجا به روز نگه می دارند و مشارکت زیادی از طرفداران خود دریافت می کنند.

همچنین دو سابردیت در ردیت برای جامعه Vertcoin وجود دارد. نسخه رسمی بیش از 33 هزار کاربر دارد. سپس شما سابردیت استخراج این ارز دیجیتال را دارید و این دارای 3.8k عضو است. هر دوی اینها با بحث منظم بسیار فعال هستند.

در نهایت، این پروژه یک وبلاگ رسمی مدیوم دارد که نسبتاً فعال است. آنها هر ماه آخرین به روز رسانی ها را در مورد هر جنبه ای از پروژه به اشتراک می گذارند – ارزش دنبال کردن را دارد.

توکن VTC

زمانی که Vertcoin در سال 2014 راه اندازی شد، این توکن با قیمت 0.07 دلار معامله می شد، اما در روز دوم، تقریباً سه برابر شد و به 0.20 دلار رسید. روند صعودی خود را ادامه داد و تنها در عرض دو هفته با افزایش تقاضای سرمایه گذاران برای سکه، قیمت به شدت افزایش یافت. در 5 فوریه 2014 به 10.12 دلار رسید.

این افزایش کوتاه مدت بود و تنها یک هفته بعد قیمت به 3.47 دلار بازگشت. روند کاهشی خود ادامه داد و تا سپتامبر 2014 به 0.07 دلار بازگشت و 99.25 درصد از بالاترین قیمت خود را از دست داد.

از آنجا VTC حتی بیشتر کاهش یافت و تا می 2015 به پایین ترین حد خود یعنی 0.005343 دلار رسید. این در 6 می 2015 بود. در 28 می قیمت VTC تقریباً به 0.20 دلار بازگشت و پس از چند هفته، دوباره تقریباً سه برابر شد و تقریباً هر کدام 0.60 دلار بود. قیمت از آنجا کاهش یافت و با شروع سال 2016 حدود 0.02 دلار بود.

در طول سال 2016 و تا سال 2017 در محدوده 0.02 تا 0.06 دلار باقی ماند.

یک رالی جدید در آوریل 2017 آغاز شد و سطح آن تا ژوئن به بالای 1 دلار رسید. قیمت در پایان سال 2017 به همراه بازارهای ارزهای دیجیتال گسترده تر عقب نشینی کرد و به بالاترین سطح خود رسید و در 6 دسامبر 2017 به بالاترین رقم تاریخ 10.53 دلار رسید.

سال 2018 سال بدی برای ورت کوین بود زیرا در طول بازار نزولی که تا سال 2019 ادامه داشت، به طور پیوسته در کنار بقیه بازار ارزهای دیجیتال کاهش یافت. در اواسط ژوئن 2019 قیمت بالای 0.60 دلار بود، اما در اواخر ژوئن 2019، قیمت به 0.52 دلار کاهش یافت. ، نشان می دهد که نوسانات در این سکه همچنان بالاست.

خرید و نگهداری VTC

کسانی که معتقدند اکنون زمان خوبی برای بارگیری برخی از VTC ها است، می توانند برای خرید به کوین نگ، بت‌ترکس، اوپ‌بیت یا پولونیکس مراجعه کنند. همچنین در چند صرافی دیگر فهرست شده است اما تقریبا هیچ حجم معاملاتی در این صرافی ها وجود ندارد.

وقتی صحبت از حجم معاملات VTC به طور کلی می شود، در هر یک از صرافی ها بسیار ناچیز است. این می تواند از منظر نقدینگی مشکلی ایجاد کند. اگر به دنبال خرید / فروش سفارشات بلوکی بزرگ VTC هستید، ممکن است در سفارشات با لغزش مواجه شوید – پس با احتیاط معامله کنید.

هنگامی که VTC خود را دارید، بهترین روش ها باعث می شود که آن را از صرافی خارج کرده و در یک کیف پول آفلاین ذخیره کنید. همه ما از خطرات ناشی از برخی از بزرگترین هک های صرافی آگاه هستیم .

شاید امن ترین مکان برای ذخیره VTC شما روی یک دستگاه سخت افزاری مانند لجر نانو باشد. این کار کلیدهای شما را در یک محیط آفلاین ایمن نگه می‌دارد و از طریق یک کابل USB با مشتری رایانه شخصی لجر تعامل می‌کند.

اگر دفتر کل ندارید، همیشه می توانید از کیف پول الکتروم Vertcoin استفاده کنید . این از کیف پول اصلی اتریوم جدا شده است و کاملاً بصری و آسان برای استفاده است. همچنین یک کیف پول سبک است بنابراین به این معنی است که می توانید به گره های راه دور متصل شوید و نیازی به دانلود کل بلاک چین ندارید.

در نهایت، اگر به دنبال یک کیف پول شخص ثالث با پشتیبانی موبایل هستید، کیف پول کوینومی می تواند ایده آل باشد. این همچنین یک کیف پول چند ارزی است که از بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر پشتیبانی می کند – به طور دقیق بیش از 500!

توسعه Vertcoin

کاری که من همیشه دوست دارم برای تعیین میزان کار روی یک پروژه انجام دهم این است که به تعهدات کد عمومی آنها نگاه کنم.

برای یک پروژه منبع باز مانند Vertcoin، واقعاً “اثبات در پودینگ است”.

از این رو، تصمیم گرفتم وارد گیت‌هاب ورتکوین شوم و به سه مخزن پین شده فعال‌ترین آنها نگاهی بیندازم. در زیر فعالیت commit در این مخازن است.

تعداد تعهدات در مخازن منتخب در 12 ماه گذشته

همانطور که در بالا می بینید، توسعه دهندگان هنوز مشغول فشار دادن کد به مخازن خود هستند. البته، این بسیار کمتر از آن چیزی است که در برخی از پروژه های جدیدتر می بینیم.

به عنوان مثال، اگر بخواهیم به رتبه بندی Vertcoin بر اساس تعداد commit های کد نگاهی بیندازیم، آنها در Cryptomiso در رتبه 383 قرار می گیرند .

با این حال، ورتکوین یک پروتکل معتبرتر است و از هسته بیت کوین ساخته شده است. این بدان معناست که آنها مجبور نبودند پروتکلی را از ابتدا بسازند. همچنین به همین دلیل است که برخی از پروژه های جدیدتر مانند Insolar دارای تعهدات زیادی هستند.

در نهایت، Vertcoin بیشتر جامعه محور است و توسعه دهندگان برای مشارکت خود پولی دریافت نمی کنند. این برخلاف بسیاری از پروژه‌های دیگری است که ممکن است یک ICO یا یک پیش معدن داشته باشند که توسعه‌دهندگان آن را به جیب زده‌اند.

سخن پایانی

در سال 2014، International Business Times مقاله‌ای نوشت و Vertcoin را ستایش کرد و آن را جایگزینی برتر برای بیت‌کوین به دلیل سیاست استخراج منصفانه آن خواند. همچنین ادعا کرد که این مرزارز می‌تواند یکی از آلت‌کوین‌هایی باشد که راه خود را به سمت پذیرش جریان اصلی باز می‌کند.

این اتفاق هنوز رخ نداده است و از ژوئن 2019، ورت کوین بر اساس ارزش بازار خود در رتبه 188 قرار دارد. این مطمئناً جریان اصلی نیست، اما هیچ ارز دیجیتال دیگری نیز هنوز به سطوح اصلی پذیرش نرسیده است، بنابراین هنوز امیدی وجود دارد.

توسعه مداوم و یک جامعه اختصاصی آن را در حال اجرا نگه می دارد و اگر استخراج منصفانه به یکی از مهم ترین عوامل یک ارز دیجیتال مفید تبدیل شود، این ارز دیجیتال به سرعت به جایگاه های برتر خواهد رفت.

با توجه به شروع اولیه آن، می توانیم بگوییم که دیدن این ارز دیجیتال به مدت شش سال و نیم در حال حاضر قابل توجه است. در طول ICO و ایردراپ شیدایی در اواخر سال 2017 به حرکت خود ادامه داد، از بازار نزولی سال 2018 جان سالم به در برد و قوی‌تر از همیشه ظاهر شد.

و حتی با وجود اینکه مجبور شد سه بار در طول سال ها فورک کند، به لطف تعهد تیم توسعه، یکی از معدود سکه های مقاومت ASIC باقی مانده است. این به تنهایی باید بقای Vertcoin را تضمین کند و اطمینان حاصل کند که یک جامعه استخراج قوی را حفظ می کند.

اگرچه چشم‌انداز اصلی ورت‌کوین ممکن است در حال حاضر عالی به نظر نرسد، رشد مداوم و ثابت آن می‌تواند در نهایت آن را به عنوان یکی از ارزهای دیجیتال باقی‌مانده پس از ناپدید شدن بیشتر ارزهای دیجیتال در تاریخ باقی بگذارد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا