ارز دیجیتال و کریپتو

ارز دیجیتال Thorstarter چیست؟ آغاز DeFi 2.0 با ثوراستارتر؟

آیا دیفای 2.0 در راه است؟! با بیگ اینکام همراه باشید تا به این سوال پاسخ داده شود …
Thorstarter چیست؟ چه مزیت هایی دارد و ….؟

معرفی Thorstarter

کسانی که خواهان راه حلی غیرمتمرکز بودند که به آنها اجازه می داد تا به راحتی توکن ها را بدون زنجیره های پیچیده یا بسته به هم متصل کنند ، هنگام راه اندازی THORChain هیجان زده شدند . مفهوم اصلی THORChain به وضوح در کاغذ سفید آنها توضیح داده شده است:

“”THORChain یک پروتکل نقدینگی است که برای اتصال همه دارایی های بلاک چین در بازار نقدینگی از طریق پل های زنجیره ای متقابل و حوضچه های نقدینگی مداوم که توسط اعتبار سنجان با انگیزه اقتصادی تأمین شده است ، طراحی شده است.”

THORchain همه دارایی های بلاک چین را به هم متصل نمی کند. در عوض ، تعداد دارایی هایی که می توانند با توکن RUNE خود جمع شوند و به مبادله چند زنجیره ای دسترسی داشته باشند ، توسط پروتکل محدود شده است. مطمئناً از بزرگترین دارایی ها مانند BTC ، ETH و BNB پشتیبانی می کند ، اما دارایی های بلند نمی توانند به مبادله چند زنجیره ای دسترسی داشته باشند مگر اینکه توسط پروتکل تأیید شود.

و مشکلی که ایجاد می شود این است که پروژه های جدید امید بسیار کمی برای راه اندازی در THORChain دارند مگر اینکه بتوانند نقدینگی عظیمی را از طریق جمع آوری کمک های مالی خود ایجاد کنند. با توجه به مسئله فوق در مورد تعداد فزاینده لانچرها و پروژه ها ، همراه با مقدار محدود سرمایه موجود در فضا ، دیگر واقع بینانه نیست. و این برای پروژه های جدید شرم آور است ، زیرا دسترسی به نقدینگی متقابل زنجیره ای ارائه شده توسط THORChain می تواند مزیت رقابتی بزرگی را برای آنها به همراه داشته باشد.

به طور فزاینده ای آشکار است که برای حمایت از این مجموعه های رمزنگاری دم بلند با نقدینگی محدود ، راه حلی لازم است. آن راه حل Thorstarter است. توکن XRUNE Thorstarter به عنوان ارز تسویه بین IDOs و استخرهای فعال THORChain ایجاد شد.

بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه Thorstarter زمینه بازی برای پروژه های IDO را یکسان می کند.

√ وب سایت رسمی “کلیک نمایید

مزیت اصلی Thorstarter

با Thorstarter کاربران قادر خواهند بود با خیال راحت و کارآمد دارایی های رمزنگاری دم بلند را عوض کنند. این پروتکل همچنین به هر بلاکچینی که از قراردادهای هوشمند پشتیبانی می کند اجازه می دهد تا از طریق هر بلاک چین سازگار با THORChain به نقدینگی دسترسی پیدا کند.

Thorstarter نسل جدیدی از پلتفرم های IDO خواهد بود که می تواند از ابتدا هر پروژه ای را با نقدینگی عمیق ارائه دهد. پروژه های موجود همچنین می توانند از ثوراستارتر برای جذب سرمایه گذاران در تعدادی از بلاک چین ها استفاده کنند. این امر با ایجاد یک مجموعه نقدینگی در ثوراستارتر و توکن بومی آنها با XRUNE امکان پذیر می شود. Thorstarter یک تعریف مثبت برای اکوسیستم THORChain است ، که کاربرد آن را افزایش داده و از قابلیت ها و نقدینگی آن نیز بهره می برد.

ثوراستارتر به کاربران اجازه می دهد تا با استفاده از دارایی های بومی در هر بلاک چین اصلی در IDO شرکت کنند.

برای دستیابی به نقدینگی در THORChain باید یک ضربه بدون اصطکاک به اکوسیستم THOR وجود داشته باشد. Thorstarter این onramp را به ساده ترین شکل ممکن از طریق مرورگر وب معمولی برای کاربران فراهم می کند. درست است ، با ثوراستارتر کاربران می توانند به راحتی (و ارزان) هرگونه دارایی مورد تایید THORChain را مستقیماً از مرورگر خود عوض کنند.

با یک افزونه ساده مرورگر ، کاربران می توانند:

  • دریافت ، ارسال و ذخیره سریع دارایی های دیجیتال بدون در نظر گرفتن زنجیره
  • به dApp های مورد علاقه خود متصل شوید
  • به راحتی بین پروتکل ها جابجا شوید
  • سایر ویژگیهای DeFi بومی را ادغام کنید

اگر قبلاً از افزونه مرورگر استفاده کرده اید ، می دانید که چقدر آسان می توانید با استفاده از Thorstarter به IDO ها بپیوندید. همچنین به شما امکان می دهد XRUNE بخرید و پروژه های جدید را به صورت ارزان و فوری تامین کنید. در حقیقت ، مبادله دارایی های بومی در ثوراستارتر هزینه کمتری نسبت به مبادله دارایی های ERC-20 با همتایان پیچیده خود دارد. تا زمانی که هزینه گاز اتریوم بسیار بالا باقی می ماند Thorstarter همچنان بسیار جذاب است.

لازم به ذکر است که توکن XRUNE مورد نیاز است زیرا آنها به عنوان دارایی پل بین پروژه های IDO که در این پروتکل راه اندازی می شوند و همه دارایی های تأیید شده بومی در THORSwap کار می کنند.

همانطور که Thorstarter با RUNE-XRUNE حجم نقدینگی عمیق تری ایجاد می کند ، این پروتکل به کوچکترین پروژه های جدید اجازه می دهد تا با استفاده از یک برنامه افزودنی اصلی مرورگر وب ، از بلاکچین های بزرگ به راحتی از نقدینگی عمیق استفاده کنند.

میدگارد توضیح داد

در اساطیر نورس ، “میدگارد” قلمرو میانی است ، تنها قلمرو قابل مشاهده است و قلمرویی است که مردم در آن زندگی می کنند. از نظر تجسم Midgard در درخت جهانی Yggdrasil ، در پایه درخت ، بین شاخه های بالای بالا و ریشه های زیر است.

Midgard ، همانطور که در Thorstarter نشان داده شده است ، نقدینگی عمیق دارایی های دیجیتالی بلند است که با توکن XRUNE جفت شده است. این امر این دارایی ها را تنها یک قدم تا حوض دارایی RUNE فاصله می دهد و معادل موقعیت میدگارد نورس بین ریشه های درخت و شاخه های بالایی است.

نقدینگی کلید است. بدون نقدینگی قیمت ها می توانند نوسانات شدیدی را تجربه کنند. وقتی این اتفاق می افتد ، اعتبار پروژه و نشانه آن تحت تأثیر منفی قرار می گیرد. این به نوبه خود توانایی پروژه را برای استفاده از توکن خود به عنوان یک مکانیسم تشویقی قابل اعتماد برای شرکت کنندگان در شبکه محدود می کند. از این گذشته ، مردم دارایی هایی را می خواهند که از نظر ارزش بالا باشند ، اما نه در صورتی که مجبور باشند در مدت کوتاهی 10 یا حتی 50 درصد قیمت را ببینند.

هنگامی که نقدینگی به میزان کافی افزایش می یابد ، نوسان کمتر مشکل ساز می شود. در نهایت این امر بی ربط می شود ، هنگامی که نقدینگی به اندازه کافی بزرگ باشد. علاوه بر این ، یک پروژه با نقدینگی کافی قادر به ایجاد لایه های عملکردی بیشتر در بالای پروتکل اصلی است.

عمق نقدینگی و راه اندازی عادلانه

مدل راه انداز مورد استفاده در حال حاضر تقریباً منحصراً بر روی قیمت توکن تمرکز دارد. توجه بسیار کمی به جذب و حفظ نقدینگی می شود. نتیجه در برخی موارد بی ثباتی شدید است ، زیرا سرمایه اولیه به راحتی به پروژه وارد می شود ، اما بلافاصله پس از آن به همان راحتی که سرمایه گذاران سود خود را می گیرند و به دنبال راه اندازی پروژه بزرگ بعدی هستند ، خارج می شود.

هر زمان که شاهد جمع آوری کمک های مالی پروژه به گونه ای هستید که بنیانگذاران و سرمایه گذاران خصوصی قادر به خروج زودهنگام یا حتی بلافاصله هستند ، عدم موفقیت تیم در موفقیت طولانی مدت پروژه آنها فریاد می زند. به هر حال ، اگر پروژه ای برای افزایش عمق ذخایر نقدینگی خود برنامه ریزی کند ، چرا سرمایه گذاران اولیه به خروج زودهنگام نیاز دارند؟ با وجود همه ادعاهای انصاف و عدم تمرکز ، تعداد کمی از لانچرها این ویژگی ها را نشان می دهند.

علاوه بر این ، با بسیاری از پرتابهای انجام شده در پایان تابستان DeFi ، که معمولاً “پرتابهای عادلانه” نامیده می شدند ، در واقع هر چیزی جز عادلانه نبود. وقتی توکنی صادر می شود که منحصراً از طریق مشوق های نقدینگی استخراج می شود ، ممکن است عادلانه به نظر برسد ، اما در حقیقت توکن های جدید اغلب در دست تعداد کمی از نهنگ ها متمرکز می شود که مقدار قابل توجهی از نقدینگی را خیلی زود به دست آورده اند. این برعکس تمرکززدایی است.

Thorstarter امیدوار است با ایجاد جامعه ای از دستان قوی ، از این امر جلوگیری کند ، بنابراین از تخلیه توکن به زودی پس از IDO که در مدلهای فعلی راه اندازی رایج رایج است ، جلوگیری می کند.

Thorstarter DAO Governance

بنیانگذاران Thorstarter پروژه خود را با چشم انداز بلند مدت یک DAO کاملاً غیر متمرکز که بر اساس فرایند رای گیری در جامعه است ، به اجرا در آوردند. چهار رکن اصلی برای مدل حکمرانی ثوراستارتر DAO وجود دارد:

  1. هدف اصلی این است که پروژه هایی را اجرا کنیم که عادلانه راه اندازی شوند و سپس از THORChain استفاده و رشد کنند.
  2. انتخاب پروژه توسط DAO انجام می شود و وزن رأی به شورای نه نفره معروف به شورای Asgard داده می شود.
  3. اعضای شورا بر اساس تعداد توکن های در دست ، تجربه اثبات شده و پشتیبانی از اکوسیستم THORChain و مشارکت فعال در رای گیری و حمایت از پروژه های جدید که در Thorstarter راه اندازی می شوند ، حق رأی خود را بدست می آورند و حفظ می کنند.
  4. پس از راه اندازی ، ثوراستارتر DAO تأییدیه اعضای شورا و هرگونه تغییر در ساختار حکمرانی را بر عهده خواهد داشت.

مرحله اولیه رهبری در ثوراستارتر توسط یک شورای حکومتی متشکل از 9 عضو و معروف به شورای Asgard ارائه می شود. این نه عضو شورا ملزم به مشارکت فعال در فرآیند انتخاب و جوجه کشی پروژه هستند. این شورا شامل کسانی است که مقدار قابل توجهی XRUNE ، توسعه دهندگان ثوراستارتر ، اپراتورهای گره و رهبران فکری در جامعه Thorstarter دارند.

شورای اعضای Asgard

شورا مسئول تصمیم گیری در مورد نحوه یافتن و اجرای بهترین و عادلانه ترین پروژه ها خواهد بود. این بر تکرار محصولات نظارت می کند و مشارکت جامعه را تضمین می کند.

اعضای شورا مکالمات خود را عمدتاً از طریق Discord و Telegram انجام می دهند ، اما در صورت نیاز به رای گیری ، آنها به منطقه خصوصی اعضای برنامه ها منتقل می شوند تا در پروژه ها رای گیری چند منظوره انجام دهند. پس از تأیید ، پروژه به صفحه استخرهای منتظر منتقل می شود تا منتظر تاریخ راه اندازی آن باشد.

در نهایت ، جامعه وسیع تری از دارندگان XRUNE اعضای شورای را انتخاب کرده و به همه پیشنهادات DAO رای می دهند. این گذار منجر به چیزی می شود که Valhalla DAO نامیده می شود.

Valhalla DAO

هدف نهایی Thorstarter DAO تکامل به ساختار مدیریت زنجیره ای به نام Valhalla DAO است. در مرحله بعدی ، اعضای Valhalla DAO پروژه ها را شناسایی و توصیه می کنند ، فرصت هایی را برای منابع نقدینگی فراهم می کنند و مشوق هایی را برای ارائه دهندگان نقدینگی تنظیم می کنند. اعضای DAO قادر به جمع آوری سرمایه و تصمیم گیری برای حمایت از پروژه ها خواهند بود.

حکمرانی زنجیره ای به دارندگان XRUNE اجازه می دهد تا تعدادی استراتژی را از طریق DAO پیشنهاد و رای دهند. سپس اجرای این استراتژی ها توسط اعضای شورا ارائه می شود. Valhalla DAO امکان رای گیری دموکراتیک برای ارتقاء پروتکل و ویژگی های جدید و همچنین تخصیص خزانه را فراهم می آورد. تصمیمات از طریق بحث Discord ، تماس های اجتماعی ، بحث های انجمن و در نهایت رأی های فوری گرفته می شود

تیم Thorstarter

تیم Thorstarter بسیار متنوع است ، متشکل از اعضای جامعه اختصاصی ، سرمایه گذاران قدیمی در RUNE و حامیان حریم خصوصی افراد. بسیاری از اعضای تیم پذیرندگان اولیه و حامی Haven و Monero بودند ، و حفظ حریم خصوصی توسط زنجیره های THORChain برای آنها یک ویژگی انگیزشی بوده است.

این تیم چندین سال است که با هم کار می کنند و تصمیم گرفتند Thorstarter را در RUNE توسعه دهند زیرا آنها آن را یکی از معدود پروژه هایی می دانند که به اصول اولیه پایبند بوده و منجر به توسعه بیت کوین و دیگر پروژه های اولیه رمزنگاری شده است.

در اینجا یک معرفی سریع برای تیم بنیانگذار وجود دارد:

Bjørn Svensson – عاشق کد ، فناوری حریم خصوصی و معروف است که گهگاه از یک یا دو لیوان مرغ قوی لذت می برد. بیورن تیم فنی را رهبری می کند و در تعدادی از پروژه های رمزنگاری مشارکت دارد. در زندگی قبلی او به عنوان مهندس امنیت برای شرکت های بزرگ CySec کار می کرد. بیورن تیمی از سه توسعه دهنده دیگر را رهبری می کند.

Hafþór Ragnarsson – یکی از علاقه مندان به ارزهای دیجیتال از دوران شکوه پیتزای بیت کوین ، Hafþór یک حرفه طولانی را در IDaaS سازمانی برای توسعه ادغام های کلیدی Thorstarter و قراردادهای هوشمند ترک می کند.

Tormod Lindström (معروف به “Compound22” و “AM”) – Tormod استاد استراتژی ، ارتباطات و اجتماع Thorstarter است. او چهره اصلی پروژه است و هرگونه مصاحبه و ارتباطی از طرف وی صورت گرفته است.

توجه داشته باشید که این نامهای مستعار برای بنیانگذاران پروژه است که تصمیم می گیرند ناشناس باقی بمانند.

تاریخچه قیمت XRUNE

توکن XRUNE بسیار جدید است و در اوایل ماه جولای با قیمتی کمتر از 0.15 دلار عرضه شد. رالی یک هفته ای بیش از دو برابر این قیمت را افزایش داد و به کمی بیش از 0.36 دلار رسید. با این حال ، قیمت شروع به کاهش کرد و در پایان ماه ژوئیه به سطح 0.065 دلار رسید.

از آن زمان به بعد قیمت به طور چشمگیری بهبود یافته است و بیشترین سود را در هفته اول ماه اوت بدست آورده است. تا آن زمان این توکن در 0.2745 دلار معامله می شود ، اما دارای حرکت صعودی قوی است.

سرمایه گذاران اولیه خوب عمل کرده اند زیرا فروش خصوصی توکن ها 0.02 دلار و فروش استراتژیک 0.01 دلار بوده است. در مجموع 500 میلیون توکن در ضرابخانه پیدایش ، 500 میلیون توکن اضافی در 10 سال آینده برای عرضه کل 1 میلیارد XRUNE منتشر خواهد شد.

نقشه راه Thorstarter

توسعه Thorstarter را می توان به سه مرحله مجزا تقسیم کرد:

فاز1: DAO را بسازید و راه اندازی کنید

این مرحله فعلی توسعه Thorstarter است. این مرحله از پروژه شامل یک نسخه چنگال از ASGARDEX THORChain است که ویژگی های خاصی را حذف می کند. پس از اتمام این مرحله ، کاربر می تواند برای دسترسی به برنامه مبادله دارایی ، به وب سایت Thorstarter مراجعه کند ، پروژه های موجود IDO موجود را پیدا کند ، به مزارع توکن دسترسی داشته باشد ، سوالات متداول را بخواند و در نهایت در اداره جامعه مشارکت کند. قراردادهای آراگون DAO نیز راه اندازی می شود و شورای Asgard توسط DAO انتخاب می شود. تخمین زده می شود که این مرحله تقریباً 10 هفته طول بکشد.

فاز2: IDOs و بهبود DEX

در مرحله دوم توسعه Thorstarter انتظار می رود که بهبودهایی در مکانیسم مبادله و رابط کاربری ، ادغام با XDEFI و سایر زنجیره ها و راه اندازی اولین IDO ها مشاهده شود. هنگامی که راه اندازی IDO آغاز می شود ، تعداد بیشتری ویژگی به مجموعه ویژگی اضافه می شود و در نهایت قراردادهای راه اندازی IDO می تواند ارتقا یابد. این تیم قصد دارد قابلیت IDO را با 1-2 پروژه IDO در ماه در چند ماه اولیه راه اندازی کند. تخمین زده می شود که مرحله دوم 3 ماه به طول انجامد.

فاز3: IDO های مداوم و کار پروتکل

مرحله سوم توسعه Thorstarter به منظور اصلاح مدل IDO متقابل زنجیره ای است. علاوه بر این ، کارهای بیشتری برای جذب پروژه های موجود برای استفاده از مخازن نقدینگی XRUNE-RUNE صرف نظر از این که آنها IDO در ثوراستارتر بودند یا خیر ، انجام خواهد شد. این امر باعث افزایش قدرت خرید XRUNE می شود. همچنین به پروژه های جدیدی که خواهان دسترسی به نقدینگی THORChain بدون راه اندازی Thorstarter هستند ، توجه خواهد شد.

نتیجه گیری

Thorstarter به منظور توسعه نقدینگی بین دارایی های رمزنگاری بلند و شبکه THORChain به منظور توسعه THORChain است.

IDO های جدید در ثوراستارتر از XRUNE به عنوان ارز تسویه حساب برای دسترسی به استخرهای فعال THORChain استفاده خواهند کرد. به این ترتیب Thorstarter کاربران و پروژه های جدیدی را وارد شبکه THORChain می کند ، بنابراین نقدینگی عمیق تری را در هر دو گروه RUNE و XRUNE اضافه می کند. این به نوبه خود به تقویت امنیت شبکه THORChain کمک می کند.

اگر برنامه های توسعه دهندگان طبق برنامه عمل کنند ، قابلیت XRUNE را می توان به بسیاری از برنامه های DeFi و کاربران بالقوه در DeFi 2.0 گسترش داد.

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۲ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا